dekoder IP

DuraVision DX0211-IP to idealne rozwiązanie dla wieloekranowych środowisk monitoringu, umożliwiające dekodowanie sygnałów wideo i zarządzanie obrazami.

Zintegrowane rozwiązanie

DuraVision DX0211-IP łączy się z kamerą IP lub przełącznikiem, a następnie przesyła strumień wideo bezpośrednio do podłączonego monitora. Nie potrzebuje komputera PC, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, ponieważ eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać obrazem.

 

 

Zewnętrzny dekoder dla środowisk monitoringu

Innowacyjna technologia dekodująca EIZO, wykorzystywana w monitorach IP z serii DuraVision, teraz dostępna jest w formie osobnego, zewnętrznego dekodera. DuraVision DX0211-IP umożliwia dekodowanie i kompresję wielu strumieni wideo z kamer IP oraz wyświetlanie ich w czasie rzeczywistym. Obsługuje monitory o różnych rozmiarach i rozdzielczościach, dlatego doskonale nadaje się do konfiguracji wieloekranowych i ścian wizyjnych.

DX0211-IP

 

Dekodowanie sygnałów wideo

DuraVision DX0211-IP potrafi dekodować i kompresować sygnały H.265 (HEVC)*, jak również kodeki H.264 i MJPEG, wyświetlając je w czasie rzeczywistym. Technologia dekodująca gwarantuje też wysoki współczynnik fps (frames per second – klatek na sekundę), nawet przy odtwarzaniu wideo w wysokiej rozdzielczości. Przykładowo, dla 16 sygnałów wideo w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) wyświetlanych jednocześnie na jednym monitorze prędkość ta wynosi 20 kl./s.

*Obecnie dekoder obsługuje formaty H.264 i MJPEG. Obsługa formatu H.265 planowana jest na koniec 2019 roku.

 

Przykładowa prędkość klatek dla różnych rozdzielczości i układów ekranu

 

Obsługa sygnału 4K dla dwóch monitorów

Dekoder DX0211-IP wyposażono w dwa wyjścia HDMI obsługujące rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160) na maksymalnie dwóch monitorach*. Dzięki temu można swobodnie łączyć różne rozdzielczości w jednym środowisku monitoringu, np. obrazy full HD i 4K.

*Obecnie dekoder obsługuje jeden monitor. Obsługa dwóch monitorów planowana jest na koniec 2019 roku.

4K Output to Dual Monitors

 

Bezpieczna inwestycja

DuraVision DX0211-IP współpracuje z kamerami używającymi protokołów ONVIF Profile S, Axis VAPIX oraz Panasonic – w sumie ponad 250 modeli kamer różnych producentów. Możliwe jest również bezpośrednie połączenie przez RTSP (Direct URI).

Obecnie dekoder obsługuje wyłącznie protokół ONVIF Profile S. Obsługa protokołów Axis VAPIX i Panasonic planowana jest na koniec 2019 roku.

 

camera partners

 

Rejestracja do 64 kamer IP

Korzystając z intuicyjnego w obsłudze interfejsu użytkownika, dla dekodera DX0211-IP można skonfigurować maksymalnie 64 różne kamery IP, w tym kamery 4K. Rejestracja kamer odbywa się ręcznie lub automatycznie, a indywidualnymi ustawieniami można zarządzać z centralnej lokalizacji.

Obecnie dekoder umożliwia konfigurację maks. 16 kamer. Konfiguracja maks. 64 kamer planowana jest na koniec 2019 roku.

 

 

Strumieniowanie na żywo bezpośrednio z kamer IP

Podłączenie kamer IP bezpośrednio do dekodera DX0211-IP umożliwia strumieniowanie sygnału wideo na żywo bez udziału zdecentralizowanego rozwiązania, takiego jak zapis w pamięci kamery lub archiwizacja w chmurze. To doskonałe wyjście w sytuacji, gdy obraz musi wyświetlać się w czasie rzeczywistym, ale nie ma możliwości przechowywania go.

Różne układy ekranu

Oparty na przeglądarce, przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala skonfigurować układ ekranu w zależności od potrzeb. Do wyboru jest siedem domyślnych opcji umożliwiających wyświetlanie maksymalnie 32 obrazów na jednym monitorze. Oprócz tego użytkownik może dowolnie zmienić rozmieszczenie okien na każdym monitorze, aby dopasować je do własnych preferencji. Połącz wybrane okna, aby skupić się na wybranej lokalizacji, albo rozdziel je, by zobaczyć więcej na jednym ekranie. Sygnały wideo można wyświetlać w oryginalnych proporcjach lub tak, by wypełniały całą dostępną przestrzeń.

Obecnie dekoder obsługuje wyświetlanie maks. 16 obrazów (okien) na jednym monitorze. Obsługa 32 obrazów planowana jest na koniec 2019 roku.

 

Wybierz jeden z siedmiu domyślnych układów obrazu…

… lub stwórz własny.

Adjustable Screen Layout

 

Port USB do kontroli interfejsu

Dekoder wyposażono w port USB downstream, który umożliwia podłączenie myszy, klawiatury lub joysticka do nawigowania interfejsu użytkownika. Ze względów bezpieczeństwa port USB nie obsługuje nośników pamięci – dzięki temu nie ma możliwości przenoszenia danych z lub do dekodera.

Regularne aktualizacje firmware’u

EIZO stale doskonali funkcje swoich rozwiązań dekodujących, oferując klientom regularne aktualizacje oprogramowania firmware.

 

Kompatybilność z popularnymi systememi VMS

EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS).

logo Genetec milestone SCHILLE

Wtyczka Genetec Security Center

Firmy EIZO i Genetec wspólnymi siłami stworzyły wtyczkę, która spełnia najczęstsze wymagania użytkowników związane z systemami bezpieczeństwa używanymi na całym świecie. Genetec™ Security Center pozwala zdalnie konfigurować i kontrolować monitory oraz dekoder IP EIZO DuraVision. Korzystając z interfejsu Security Center, wystarczy przeciągnąć i upuścić obraz wideo z zarejestrowanej kamery w wybranym miejscu, a ustawienia na docelowym monitorze zmienią się automatycznie. Na tym samym ekranie można również z łatwością zmienić liczbę i układ obrazów wideo. Ponadto rozwiązania dekodujące z serii DuraVision potrafią reagować na dynamiczne polecenia pochodzące od wtyczki Security Center, np. powiększając okno po rozpoznaniu nieupoważnionego dostępu.

 

Zarządzanie położeniem kamery i układem ekranu z poziomu wtyczki Security Center

 

Programowanie reakcji

Interfejs Web API umożliwia integrację z lokalnym systemem zarządzania wideo (VMS). Dzięki niej system VMS może powiadomić dekoder IP o rozpoznanych zdarzeniach, przesyłając odpowiednie polecenie. Po otrzymaniu komunikatu o zdarzeniu dekoder DX0211-IP dopasowuje wyświetlany obraz na docelowym monitorze.

 

Przykład: automatyczna zmiana układu ekranu w odpowiedzi na użycie karty wejściowej

 

Wygodna instalacja za monitorem

Dekoder DuraVision DX0211-IP można przymocować z tyłu każdego monitora zgodnego ze standardem VESA* za pomocą płytki montażowej VOP-01. Dzięki swej smukłej, kompaktowej obudowie dekoder bez problemu zmieści się za monitorem zainstalowanym na ścianie lub pod sufitem. Bezpośrednie podłączenie dekodera pomaga również ograniczyć okablowanie do niewielkiej przestrzeni za monitorem.

W przypadku niektórych monitorów do montażu płytki VOP-01 potrzebna jest płytka VESAMP100.

 

Praca bez zasilacza

Dekoder DX0221-IP nie potrzebuje zasilacza ani kabla, ponieważ wyposażono go w hub PoE+. Dla środowisk, które nie obsługują standardu PoE+, dostępny jest jednak opcjonalny zasilacz AC.

 

Konstrukcja bez wentylatora

Brak wentylatora sprawia, że dekoder DX0211-IP działa bezgłośnie. Górną część urządzenia zaprojektowano tak, by swobodnie odprowadzała emitowane ciepło – dzięki temu dekoder nie nagrzewa się i może pracować przez wiele godzin bez przerwy.

 

Ciepło odprowadzane jest górą, aby zapobiec nagrzewaniu się dekodera. 

Fanless Solution with Low Heat Output

 

Gwarancja producenta

Dekoder DuraVision DX0211-IP objęty jest 2-letnią gwarancją producenta uwzględniającą nieprzerwany czas pracy.