Dekoder IP

DuraVision DX0211-IP to idealne rozwiązanie dla wieloekranowych środowisk monitoringu, umożliwiające dekodowanie sygnałów wideo i zarządzanie obrazami.

 

Rozwiązania IP dla każdej branży

Rozwiązania monitoringowe od EIZO zapewniają wysoką wydajność, niezawodność i łatwą instalację w zróżnicowanych środowiskach takich jak porty lotnicze, galerie handlowe, placówki medyczne, dworce kolejowe, fabryki, parki rozrywki i wiele innych.

 

 

Zintegrowane rozwiązanie

DuraVision DX0211-IP łączy się z kamerą IP lub przełącznikiem, a następnie przesyła strumień wideo bezpośrednio do podłączonego monitora. Nie potrzebuje komputera PC, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, ponieważ eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać obrazem.

 

 

Zewnętrzny dekoder dla środowisk monitoringu

Innowacyjna technologia dekodująca EIZO, wykorzystywana w monitorach IP z serii DuraVision, teraz dostępna jest w formie osobnego, zewnętrznego dekodera. DuraVision DX0211-IP umożliwia dekodowanie i kompresję wielu strumieni wideo z kamer IP oraz wyświetlanie ich w czasie rzeczywistym. Obsługuje monitory o różnych rozmiarach i rozdzielczościach, dlatego doskonale nadaje się do konfiguracji wieloekranowych i ścian wizyjnych.

 

DX0211-IP

 

Dekodowanie sygnałów wideo

DuraVision DX0211-IP potrafi dekodować sygnały H.265 (HEVC), jak również kodeki H.264 i MJPEG, wyświetlając je w czasie rzeczywistym. Technologia dekodująca gwarantuje też wysoki współczynnik fps (frames per second – klatek na sekundę), nawet przy odtwarzaniu wideo w wysokiej rozdzielczości. Przykładowo, dla 16 sygnałów wideo w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) wyświetlanych jednocześnie na jednym monitorze prędkość ta wynosi 20 kl./s.

 

Przykładowa prędkość klatek dla różnych rozdzielczości i układów ekranu

 

Obsługa sygnału 4K dla dwóch monitorów

Dekoder DX0211-IP wyposażono w dwa wyjścia HDMI obsługujące rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160) na maksymalnie dwóch monitorach. Dzięki temu można powiększyć obszar wyświetlający obraz poprzez dodanie drugiego monitora lub swobodnie łączyć różne rozdzielczości w jednym środowisku monitoringu, np. obrazy full HD i 4K.

 

 

Bezpieczna inwestycja

DuraVision DX0211-IP współpracuje z kamerami używającymi protokołów ONVIF Profile S, Axis VAPIX oraz Panasonic – w sumie ponad 250 modeli kamer różnych producentów. Możliwe jest również bezpośrednie połączenie przez RTSP (Direct URI).

 

Szczegółowe informacje nt. kompatybilności kamer

 

Rejestracja do 64 kamer IP

Korzystając z intuicyjnego w obsłudze interfejsu użytkownika, dla dekodera DX0211-IP można skonfigurować maksymalnie 64 różne kamery IP, w tym kamery 4K. Rejestracja kamer odbywa się ręcznie lub automatycznie, a indywidualnymi ustawieniami można zarządzać z centralnej lokalizacji.

 

 

Strumieniowanie na żywo bezpośrednio z kamer IP

Podłączenie kamer IP bezpośrednio do dekodera DX0211-IP umożliwia strumieniowanie sygnału wideo na żywo bez udziału zdecentralizowanego rozwiązania, takiego jak zapis w pamięci kamery lub archiwizacja w chmurze. To doskonałe wyjście w sytuacji, gdy obraz musi wyświetlać się w czasie rzeczywistym, ale nie ma możliwości przechowywania go.

 

 

Różne układy ekranu

Oparty na przeglądarce, przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala skonfigurować układ ekranu w zależności od potrzeb. Do wyboru jest siedem domyślnych opcji umożliwiających wyświetlanie maksymalnie 32 obrazów na jednym lub dwóch monitorach. Oprócz tego użytkownik może dowolnie zmienić rozmieszczenie okien na każdym monitorze, aby dopasować je do własnych preferencji. Połącz wybrane okna, aby skupić się na wybranej lokalizacji, albo rozdziel je, by zobaczyć więcej na jednym ekranie. Sygnały wideo można wyświetlać w oryginalnych proporcjach lub tak, by wypełniały całą dostępną przestrzeń.

 

Wybierz jeden z siedmiu domyślnych układów obrazu…

… lub stwórz własny.

Adjustable Screen Layout

 

Blokada obrazu podczas wyświetlania sekwencyjnego

Gdy obrazy z kamer wyświetlają się sekwencyjnie (strona po stronie), użytkownik może wybrać jeden obraz, który będzie widoczny na stałe nawet po zmianie strony. Dzięki temu można cały czas śledzić wybrany obszar, nie rezygnując jednocześnie z kontrolowania wielu innych.

 

Sequential Lock

 

Ochrona prywatności

DuraVision DX0211-IP umożliwia naniesienie na wyświetlany obraz statycznych masek zasłaniających prywatne dane lub wirtualnych linii wyznaczających newralgiczne obszary. Na ekranie można umieścić do 10 obiektów jednocześnie, nie ingerując przy tym w oryginalne źródło obrazu. Dzięki temu operator jest w stanie skutecznie monitorować aktywność z kamer, nie naruszając jednak prywatności rejestrowanych osób. Tymczasem oryginalne dane są bezpiecznie przechowywane osobno.

Przykładowe maski zasłaniające prywatne dane z bankomatu

Privacy Mask

Przykładowe wirtualne linie wyznaczające granice drogi

 

Intuicyjne sterowanie kamerami PTZ

Po wybraniu źródła wideo na ekranie pojawiają się przyciski umożliwiające wygodne sterowanie funkcjami PTZ (pan-tilt-zoom) danej kamery. Pozwala to szybko i łatwo zmieniać położenie kamer.

 

 

Bezpieczne połączenie sieciowe

DuraVision DX0211-IP obsługuje protokół HTTPS zapewniający bezpieczną komunikację za pośrednictwem sieci.

 

Port USB do kontroli interfejsu

Dekoder wyposażono w port USB downstream, który umożliwia podłączenie myszy, klawiatury lub joysticka do nawigowania interfejsu użytkownika. Ze względów bezpieczeństwa port USB nie obsługuje nośników pamięci – dzięki temu nie ma możliwości przenoszenia danych z lub do dekodera.

 

Programowanie reakcji

Interfejs Web API umożliwia integrację z lokalnymi urządzeniami i systemami bezpieczeństwa. Dzięki temu dekoder IP może odbierać powiadomienia przez sieć i reagować na rozpoznane zdarzenia. Przykładowo, gdy kamera IP lub system VMS (system zarządzania wideo) wyślą powiadomienie do dekodera lub monitora IP, urządzenie zareaguje na nie, np. zmieniając układ obrazu, wyświetlając komunikat itp. Funkcjonalność ta umożliwia współpracę z wieloma różnymi systemami powiadomień, m.in. od kamer IP, systemów VMS czy systemów kontroli dostępu .

 

Przykład: automatyczna zmiana układu ekranu w odpowiedzi na użycie karty wejściowej

 

Przesyłanie poleceń do urządzeń sieciowych

Korzystając z ustawień powiadomień o zdarzeniach, użytkownicy mogą ręcznie przesyłać polecenia HTTP bezpośrednio do monitora IP lub urządzenia sieciowego z poziomu głównego ekranu wyświetlającego obraz na żywo. Dzięki temu można np. aktywować blokadę drzwi lub wyłączyć alarm.

 

 

Kompatybilność z popularnymi systemami VMS

EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS).

Wtyczka Genetec Security Center

Firmy EIZO i Genetec wspólnymi siłami stworzyły wtyczkę, która spełnia najczęstsze wymagania użytkowników związane z systemami bezpieczeństwa używanymi na całym świecie. Genetec™ Security Center pozwala zdalnie konfigurować i kontrolować monitory oraz dekoder IP EIZO DuraVision. Korzystając z interfejsu Security Center, wystarczy przeciągnąć i upuścić obraz wideo z zarejestrowanej kamery w wybranym miejscu, a ustawienia na docelowym monitorze zmienią się automatycznie. Na tym samym ekranie można również z łatwością zmienić liczbę i układ obrazów wideo. Ponadto rozwiązania dekodujące z serii DuraVision potrafią reagować na dynamiczne polecenia pochodzące od wtyczki Security Center, np. powiększając okno po rozpoznaniu nieupoważnionego dostępu.

 

Zarządzanie położeniem kamery i układem ekranu z poziomu wtyczki Security Center

 

Regularne aktualizacje firmware’u

EIZO stale doskonali funkcje swoich rozwiązań dekodujących, oferując klientom regularne aktualizacje oprogramowania firmware.

Pobierz najnowszy firmware

 

Licencja enterprise

Użytkownicy mają możliwość wykupienia subskrypcji na opcjonalną licencję enterprise, która zapewnia zaawansowane funkcje (patrz niżej) spełniające wymagania konkretnych środowisk. Aby uzyskać więcej informacji na temat licencji, skontaktuj się z przedstawicielem EIZO.

 

  • Zdalnie oglądaj obrazy z innych lokalizacji

Korzystając z interfejsu opartego na przeglądarce, użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym oglądać obrazy wideo wyświetlane na monitorach znajdujących się w innych lokalizacjach. Pozwala to zdalnie kontrolować ich status bez konieczności wizyty na miejscu.

  • Dostosuj menu ekranu głównego

Menu ekranu głównego można spersonalizować, korzystając z predefiniowanych ikon i rozmieszczając je wedle własnego upodobania. Użytkownicy mogą również zapisać do siedmiu samodzielnie zdefiniowanych układów obrazu i dodać je do menu ekranu głównego.

  • Zwiększ bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu i kontroli dostępu

Licencja enterprise zapewnia obsługę protokołu LDAP, poprawiającego bezpieczeństwo systemu. Dostępny jest również protokół AXIS SRTP (Secure Real-Time Protocol), dzięki któremu monitor IP lub dekoder może odbierać zaszyfrowane strumienie wideo z kamer AXIS.

 

Wygodna instalacja za monitorem

Dekoder DuraVision DX0211-IP można przymocować z tyłu każdego monitora zgodnego ze standardem VESA* za pomocą płytki montażowej VOP-01. Dzięki swej smukłej, kompaktowej obudowie dekoder bez problemu zmieści się za monitorem zainstalowanym na ścianie lub pod sufitem. Bezpośrednie podłączenie dekodera pomaga również ograniczyć okablowanie do niewielkiej przestrzeni za monitorem.

W przypadku niektórych monitorów do montażu płytki VOP-01 potrzebna jest płytka VESAMP100.

 

Uporządkowana przestrzeń robocza

Dekoder DuraVision DX0211-IP można przymocować bezpośrednio do stopki wielu modeli monitorów EIZO za pomocą opcjonalnego stelaża PCSK-03 lub PCSK-03R. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce i zachować porządek na biurku. Prawidłowo zainstalowany stelaż nie zaburza równowagi monitora.

 

Praca bez zasilacza

Dekoder DX0221-IP nie potrzebuje zasilacza ani kabla, ponieważ wyposażono go w hub PoE+. Dla środowisk, które nie obsługują standardu PoE+, dostępny jest jednak opcjonalny zasilacz AC.

 

Konstrukcja bez wentylatora

Brak wentylatora sprawia, że dekoder DX0211-IP działa bezgłośnie. Górną część urządzenia zaprojektowano tak, by swobodnie odprowadzała emitowane ciepło – dzięki temu dekoder nie nagrzewa się i może pracować przez wiele godzin bez przerwy.

 

Ciepło odprowadzane jest górą, aby zapobiec nagrzewaniu się dekodera. 

Fanless Solution with Low Heat Output

 

Opcjonalny zasilacz

Do dekodera DX0211-IP można dokupić opcjonalny zasilacz DVAC-01, który dostarcza zasilanie w systemach nieobsługujących standardu PoE+.

 

Gwarancja producenta

Dekoder DuraVision DX0211-IP objęty jest 2-letnią gwarancją producenta uwzględniającą nieprzerwany czas pracy.

 

Wachlarz rozwiązań IP od EIZO

W portfolio rozwiązań IP EIZO znajdują się m.in. monitory 23-calowe i 46-calowe pierwszej generacji oraz monitor 27-calowy drugiej generacji.