Jednostka sterująca obrazem

Jednostka sterująca obrazem przeznaczona do monitorów 2-, 4- i 8-megapikselowych. Przechwytuje obrazy z różnych źródeł wideo, a następnie wyświetla je na dużym ekranie w układzie odpowiadającym preferencjom użytkownika. Układ obrazów może być zapisany w pamięci i przywołany w odpowiednim momencie, tak by maksymalnie ułatwić pracę chirurgowi.

Obrazy z różnych źródeł na jednym ekranie

Urządzenie LMM0802 przechwytuje obrazy pochodzące z różnych źródeł i wyświetla je jednocześnie na jednym lub dwóch ekranach. Umożliwia również zarządzanie nimi z jednego miejsca.

 

Optymalizacja pracy

Dzięki urządzeniu LMM0802 użytkownik może z łatwością skonfigurować położenie poszczególnych okien i ich rozmiary w zależności od własnych preferencji. Aby wybrać optymalny sposób wyświetlania, wystarczy w dowolnym momencie użyć panelu dotykowego. Interfejs jest wyjątkowo prosty w obsłudze i nie wymaga szkolenia użytkowników.

 

Wiele źródeł obrazu

LMM0802 wyposażono w 12 terminali wejściowych wideo. 8 spośród nich potrafi przetwarzać cyfrowe sygnały DVI w rozdzielczości do 1920 x 1200. Dostępne są ponadto dwa złącza PAL/NTSC oraz dwa terminale analogowe. Na monitorze można wyświetlać maksymalnie 8 źródeł sygnału naraz w 16 różnych oknach.

 

Dodatkowe złącza wejściowe i wyjściowe

Korzystając z LMM0802 w parze z przełącznikiem Extron DMS 2000 Matrix, można uzyskać do 28 dodatkowych złączy wyjściowych i źródeł wideo.

Jeden monitor, mysz i klawiatura

Pracując z LMM0802, operator nie musi przeskakiwać pomiędzy wieloma komputerami obsługującymi różne źródła obrazu – wszystko dostępne jest na jednym monitorze, sterowane jedną klawiaturą i myszą. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko popełnienia błędów. W razie potrzeby możliwa jest również praca na dwóch stacjach roboczych.

feature_en_onemonitor

 

Obsługa dwuosobowa

Jeśli wymaga tego sytuacja, możliwe jest podłączenie dwóch monitorów, myszek i klawiatur, aby dwóch operatorów mogło efektywnie zarządzać obrazami wyświetlanymi na sali operacyjnej.

 

Szybkie uruchamianie

feature_en_shortstartuptime

Sygnał wideo pojawia się już po 4 sekundach od włączenia urządzenia. Dzięki temu możliwa jest natychmiastowa kontynuacja pracy, na przykład po odcięciu zasilania. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia funkcja monitorowania istotnych komponentów urządzenia oraz możliwość komunikacji z systemem na wyższym poziomie.

 

Obsługa lokalna lub zdalna

Edycja układu okien lub jego zmiana może być wykonana przy użyciu lokalnej klawiatury i myszy lub zdalnie, poprzez przeglądarkę. Po zainstalowaniu oprogramowania LMM Control na komputerze z ekranem dotykowym można przełączać się między złączami wejściowymi i korzystać z funkcji „Dynamic Layout”*.

feature_en_localandremotecoontrol

 

Dodawanie komentarzy i tagów*

Korzystając z funkcji „Annotation” poprzez menu OSD, użytkownik może dodawać adnotacje w postaci tekstu lub grafiki.

Dynamiczny układ okien*

Rozmiary okien zdefiniowane podczas konfiguracji systemu można zwiększyć lub zmniejszyć za pośrednictwem interfejsu LMM Control lub lokalnie przez menu OSD za pomocą myszki. Możliwe jest również przybliżenie lub oddalenie obrazu w każdym oknie.
*Do obsługi powyższych funkcji niezbędny jest dostępny osobno pakiet oprogramowania 4.0.0 (Extended).

Kompaktowa konstrukcja

feature_en_smallandcompactsizeNiewielkie wymiary urządzenia ułatwiają zastosowanie go w istniejących systemach. LMM0802 może być bez problemu podwieszony pod sufitem, a także zamontowany w szafie rack lub konsoli naściennej.

 

Zgodność ze standardami medycznymi

LMM0802 spełnia wymagania obowiązujące w środowiskach medycznych, m.in. może pracować w temperaturze do 45° C i zapewnia zgodność z normą IEC 60601-1 dotyczącą bezpieczeństwa elektrycznego. Ponadto elektroniczne komponenty urządzenia są dostępne na stałe, co gwarantuje długoterminową ciągłość działania systemu.