Kalibrator i oprogramowanie do kontroli jakości

RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, łącznie z kalibracją.

RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. W komplecie czujnik UX2.

Kontrola jakości monitorów w całym szpitalu

Do sprawdzenia zgodności monitorów z najważniejszymi standardami medycznymi potrzebne jest doświadczenie i specjalistyczna wiedza. Dzięki oprogramowaniu i czujnikom stworzonym przez EIZO cały proces kontroli jakości przebiega sprawnie i wydajnie, bez zbędnych komplikacji.

Optimal Quality Control of Monitors in Your Hospital

 

Udoskonalony interfejs użytkownika

Obrazki i ikonki umieszczone obok napisów pozwalają szybko zorientować się, za co są odpowiedzialne poszczególne funkcje, co znacznie ułatwia intuicyjną obsługę oprogramowania. Z kolei dzięki skróconej liście użytkownicy mogą błyskawicznie sprawdzić status wszystkich monitorów.

 

Testy zgodności w kilku prostych krokach

RadiCS umożliwia przeprowadzenie testów sprawdzających poziom jasności, skalę szarości i jednorodność obrazu pod kątem zgodności z normami AAPM TG18, DIN 6868-157 i innymi standardami jakości.

 

Kalibracja zgodna ze standardem DICOM Part 14

Wbudowany czujnik podświetlenia umożliwia przeprowadzenie uproszczonej kalibracji zgodnej ze standardem DICOM Part 14, korygującej jasność i skalę szarości monitora. Do bardziej zaawansowanej kalibracji służy zintegrowany czujnik IFS znajdujący się w przednim panelu lub zewnętrzny czujnik UX2 dołączony do zestawu.

 

Terminarz kontroli

Harmonogram przeprowadzania zadań związanych z kontrolą jakości (takich jak testy dzienne czy testy niezmienności) można dostosować do potrzeb danej instytucji. Procesy kontroli jakości mogą być uruchamiane na przykład po włączeniu komputera lub otwarciu konkretnej aplikacji.

Flexible Schedule Setting

 

Infrastruktura VDI

W służbie zdrowia coraz częściej wykorzystuje się wirtualne pulpity, które pozwalają zaoszczędzić czas, miejsce i pieniądze. RadiCS w wersji 5.0.0 daje dostęp do wszystkich funkcji monitorów klienckich z poziomu infrastruktury VDI.

Aby zapisywać ustawienia i historię poszczególnych monitorów, należy zainstalować RadiNET Pro Server.

 

Wygodniejsza diagnostyka

Autorska technologia EIZO Work-and-Flow oferuje zestaw funkcji pozwalających stworzyć wygodne, praktyczne środowisko diagnostyczne. Dostępna jest m.in. funkcja Auto Brightness Switch, która zmniejsza jasność listy pacjentów, gdy nie jest ona używana, aby ułatwić lekarzowi skoncentrowanie się na odczycie badań.

Dostępność funkcji zależy od modelu monitora.

Improve the Interpretation Workflow

 

Automatyczne wygaszanie listy pacjentów

Jasne światło emitowane przez monitor wyświetlający listę pacjentów może rozpraszać diagnostę podczas odczytu badań. Dzięki funkcji Auto Brightness Switch poziom jasności podłączonego monitora FlexScan EV automatycznie się zmniejszy, gdy kursor wyjedzie poza ekran. W ten sposób lekarz może pracować wygodniej, a nieużywany monitor pobiera mniej mocy.

 

Łatwe oszczędzanie energii

Dzięki funkcji Monitor Power Switch można nacisnąć przycisk na jednym monitorze, by włączyć lub wyłączyć wszystkie monitory naraz. Odchodząc od stanowiska pracy, wystarczy więc wyłączyć jeden monitor, bez konieczności ręcznego wyłączania każdego z osobna.

Ta funkcja dostępna jest wyłącznie dla monitorów EIZO podłączonych przez USB.