Zestaw do kontroli jakości obrazu

RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. Oprogramowanie zgodne jest m.in. ze standardami AAPM, DIN, IEC, zapewniając precyzyjną kontrolę jakości obrazu, bazującą na łatwych do przeprowadzenia procedurach. W komplecie czujnik UX1.

Ulepszony interfejs i rozszerzone możliwości

Grafiki i ikonki umieszczone są obok tekstu, tak by w sposób intuicyjny można było zorientować się, za co są odpowiedzialne poszczególne funkcje. Skrócona lista umożliwia natychmiastowe sprawdzenie statusu monitorów. Poza tym, RadiCS upraszcza wiele czynności, takich jak na przykład dostęp do potrzebnych informacji po zaledwie jednym kliknięciu myszką.

Przeprowadzenie testów i niezmienności w kilku prostych krokach

RadiCS umożliwia przeprowadzenie testów sprawdzających, czy poziom jasności, skala szarości i jednorodność zgodne są z normami AAPM TG18, DIN V 6868-57 czy innymi standardami.

Możliwość definiowania terminarza kontroli

Harmonogram przeprowadzania zadań związanych z kontrolą jakości, takich jak testy dzienne czy testy niezmienności może być dostosowany do potrzeb danej instytucji. Na przykład, procesy mogą być przeprowadzane po włączeniu komputera lub po otwarciu określonej aplikacji.

Ikona ostrzegawcza

Jeśli monitor nie przejdzie testu jakości, takiego jak na przykład test niezmienności, na pasku zadań pulpitu pojawi się ikona ostrzegawcza. Dzięki temu możliwe jest szybkie wykrycie i korekcja jakości wyświetlania monitora.

W komplecie czujnik UX1

•  Umożliwia przeprowadzenie dokładnych testów jakości monitora, zgodnych z AAPM TG18, DIN V 6868-57 oraz innymi standardami jakości.UX na monitorze
•  Precyzyjna kalibracja do standardu DICOM Part 14 z wykorzystaniem oprogramowani do kontroli jakości obrazu RadiCS.
•  Podłączany do monitora poprzez interfejs USB.

Kalibracja zgodna ze standardem DICOM Part 14

Wbudowany czujnik podświetlenia umożliwia uproszczoną kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14, która koryguje jasność i skalę szarości monitora. Ponadto, korzystając ze zintegrowanego czujnika w przednim panelu lub czujnika UX1 można przeprowadzić bardziej zaawansowaną kalibrację.

Nowość! Obsługa stacji roboczych z Windows i Mac OS

Najnowsza wersja oprogramowania RadiCS umożliwia kalibrację i kontrolę jakości monitorów podłączanych do stacji roboczych z systemami Macintosh OS.

Obecnie wspierany jest system Mac OS X10.7.
Kolejna wersja programu, która zapowiadana jest w maju 2013 roku będzie obsługiwać również OS X Mountain Lion (10.8).

Inne funkcje:

– Historia kalibracji i generowanie raportów
– Stała kontrola i zarządzanie kalibrowanymi aktywami
– Inteligentna kontrola, bez udziału operatora
– Kontrola jasności podświetlenia służy do określania pozostałego czasu do kolejnej kalibracji
– Różne procesy dla poszczególnych trybów
– Niższy pobór mocy, dzięki wygaszaczowi Backlight Saver
– Kompatybilne również z monitorami nie pochodzącymi z serii RadiForce