karty graficzne 2D

Karty graficzne Raptor 4000-LR i 4000e-LR zostały stworzone specjalnie z myślą o aplikacjach kontroli ruchu lotniczego, ruchu drogowego, aplikacji wojskowych oraz innych aplikacji zarządzania. Oferują standardowe, konfigurowalne rozdzielczości w miejscach, gdzie wyświetlanie obrazu 2K × 2K nie jest konieczne.

Obsługa wielu rozdzielczości i monitorów

Karty graficzne Raptor 4000-LR i 4000e-LR mają dwa wyjścia DVI, umożliwiające obsługę dwóch monitorów. Obie głowice obsługują monitory cyfrowe, a zewnętrzna głowica także analogowe. Maksymalna rozdzielczość w przypadku obu głowic to 1920 x 1200. Karty obsługują także standardy DDC/EDID, a obie głowice są automatycznie konfigurowane do natywnej rozdzielczości monitorów kompatybilnych z DDC. Rozdzielczość można również ustawić wprowadzając proste zmiany w konfiguracji oprogramowania. Sterowniki są proste w instalacji, a karty można bez problemu dopasować do zmieniających się potrzeb użytkownika.

Długa żywotność

Podczas gdy większość dostępnych na rynku produktów z tej grupy działa tylko rok lub dwa, EIZO gwarantuje co najmniej 5 lat działania i 10 lat pomocy technicznej. Dla integratorów systemu, OEM-ów oraz centrów kontroli ruchu lotniczego oznacza to znaczne oszczędności wynikające z tego, że każda wymiana starych kart graficznych na nowe wymaga ponownego testowania konfiguracji.

Długoterminowa obsługa klienta

Stały dostęp do profesjonalnej, spersonalizowanej obsługi klienta jest równie ważny jak sama inwestycja w nowy sprzęt. EIZO nie ma sobie równych w zapewnianiu wsparcia technicznego swoim klientom. Oferuje pomoc dotyczącą rozwiązywania problemów technicznych, odpowiedzi na ogóle zapytania, aktualizacji oprogramowania i serwisowania sprzętu.

Wsteczna kompatybilność

Karty Raptor są wstecznie kompatybilne ze swoimi poprzednikami, m.in. Raptor 1100T i Raptor 1000. Dzięki temu użytkownicy mogą aktualizować swoje karty graficzne zachowując ich funkcjonalność bez konieczności modyfikowania aplikacji.

Kompleksowa obsługa sterowników

Sterowniki do kart graficznych Raptor 4000-LR i 4000e-LR zostały stworzone i wyprodukowane w zakładach EIZO, a także dokładnie przetestowane. Gwarantują prostą instalację na wielu platformach UNIX i mogą być używane z kartami graficznymi innych producentów w konfiguracjach wieloekranowych. Jako że sterowniki te są produkowane wewnętrznie, EIZO zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie techniczne w tym zakresie i bezpośrednią pomoc inżynierów EIZO.

Maksymalna wydajność, minimalne zużycie

Karty Raptor mają 128 MB wbudowanej pamięci oraz funkcjonalnego menedżera pamięci, co gwarantuje doskonałą wydajność i optymalne zarządzanie pixmapą przy minimalnym zużyciu procesora. Oferują więcej trybów wideo niż jakiekolwiek inne karty graficzne dostępne obecnie na rynku, a także umożliwiają podział na warstwy przy użyciu kilku różnych metod, m.in. MOX (multiple overlay extension) oraz tryb wideo 8+8. Ponadto dostępne są tradycyjne tryby wideo (np. 8-bitowy, 24-bitowy oraz 8+24), które można łatwo wybierać dokonując konfiguracji oprogramowania.

System chłodzący z pasywnym radiatorem

Procesory kart graficznych muszą być należycie schłodzone przez cały czas pracy. Nie chodzi tu tylko o zapewnienie ich optymalnego funkcjonowania, ale co ważniejsze o zapobieżenie awarii. Podczas gdy większość kart graficznych polega na wentylatorach, które z czasem mogą się zużywać, karty Raptor korzystają z pasywnego radiatora. Jest on bardziej niezawodny, a także zmniejsza okres przestoju i wydatki związane z kontrolą i serwisowaniem wentylatorów.