Oprogramowanie do kontroli monitorów

Autorskie oprogramowanie Screen InStyle od EIZO powstało z myślą o zarządzaniu konfiguracjami wielomonitorowymi, ale przyda się również do obsługi jednego monitora. Oferuje wachlarz funkcji i ustawień, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości modeli z serii FlexScan.

Zarządzanie zasilaniem wielu monitorów

Screen Instyle pozwala kontrolować zasilanie wszystkich podłączonych monitorów za pośrednictwem jednego z nich. Użytkownik może np. wyłączyć zasilanie wszystkich monitorów, naciskając przycisk zasilania znajdujący się z przodu obudowy dowolnego monitora*. Oprócz tego wszystkie podłączone monitory można wyłączyć, dwukrotnie klikając skrót „Power off” zainstalowany na pulpicie komputera, a następnie włączyć je za pomocą myszki lub klawiatury. Jeśli monitor jest wyposażony w czujnik obecności EcoView Sense, wszystkie podłączone monitory wyłączą się po wykryciu nieobecności użytkownika i włączą po jego powrocie.

*Monitory muszą być kompatybilne z oprogramowaniem Screen InStyle i podłączone przez USB do komputera, na którym zainstalowano Screen InStyle.

 

Synchronizacja ustawień ekranu

Wystarczy zmienić ustawienia kolorystyczne na jednym monitorze, a oprogramowanie Screen InStyle zastosuje je dla wszystkich urządzeń w konfiguracji wieloekranowej. Ponadto wszelkie zmiany oświetlenia wykryte przez czujnik jasności wybranego monitora zostaną zastosowane dla wszystkich pozostałych monitorów, aby poziom jasności na wszystkich ekranach był identyczny.

 

Auto Color Mode

Tryb Auto Color Mode umożliwia przypisywanie trybów wyświetlania do konkretnych aplikacji, np. narzędzi tekstowych, przeglądarek zdjęć, odtwarzaczy wideo czy programów graficznych. Po otworzeniu danego programu ekran automatycznie przełączy się w odpowiedni tryb, dzięki czemu użytkownik nie musi za każdym razem ustawiać go ręcznie. Przykładowo, do edytora tekstu można przypisać tryb Paper Mode, który zmniejsza emisję niebieskiego światła i ułatwia czytanie dokumentów.

 

 

Współpraca z panelem sterowania Windows

Screen InStyle automatycznie łączy się z panelem sterowania Windows, dzięki czemu wszelkie zmiany ustawień wprowadzone w programie Screen Instyle zostaną wprowadzone poprzez panel sterowania. Zmiany te można również wprowadzić dla wszystkich monitorów w konfiguracji wieloekranowej.

 

Zmniejszona emisja niebieskiego światła

Screen InStyle oferuje funkcję Circadian Dimming, służącą do kontroli zmian temperatury barwowej monitora w ciągu dnia. Wraz z nadejściem wieczoru oprogramowanie stopniowo obniża temperaturę barwową ekranu, zmniejszając emisję niebieskiego światła. Dzięki temu praca z monitorem nie zakłóca naturalnego rytmu okołodobowego.

 

Zdalna kontrola dla administratorów

Screen InStyle Server pozwala administratorom systemu kontrolować wszystkie monitory podłączone do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem Screen InStyle. Pomaga to zarządzać zasobami i zapewnić optymalne ustawienia wszystkich monitorów używanych w biurach, szkołach, trading roomach itp.

By dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu InStyle Server, kliknij tutaj.

 

Wymagania systemowe

Kompatybilne monitory EV3285, EV3237, EV2785, EV2780, EV2750, EV2457, EV2456, EV2455, EV2451, EV2450
Obsługiwane systemy operacyjne Windows 10 (32-bitowy, 64-bitowy)
Windows 8.1 (32-bitowy, 64-bitowy)
Windows 7 (32-bitowy, 64-bitowy)
Wymagania dot. komputera
  • Komputer PC z obsługiwanym systemem operacyjnym
  • Port USB

Pobierz Screen InStyle

Najnowsza wersja oprogramowania dostępna jest na globalnej stronie EIZO.