Pracuj wydajniej z laptopem i zewnętrznym monitorem

Opublikowano: 27 października, 2017

Laptopy stały się nieodłącznym elementem nowoczesnego biura, po części dlatego, że umożliwiają pracę nie tylko w firmie, ale i poza nią. Wbudowane w nie ekrany są jednak tak małe, że powodują wyraźny spadek produktywności. Choć świetnie nadają się do pracy „w biegu”, na dłuższą metę nie mogą zastąpić stanowiska z pełnowymiarowym monitorem. Wybierając modele z serii FlexScan nie musisz rezygnować ani z mobilności, jaką zapewnia laptop, ani z wydajności, którą pozwala osiągnąć monitor.

01. Powiększ przestrzeń roboczą
02. Swobodnie reguluj położenie
03. Zadbaj o wzrok
04. Wyeliminuj bóle ramion i pleców
05. Podłącz dowolnego laptopa
Dowiedz się więcej
Polecane modele

01
Powiększ przestrzeń roboczą

Typowy laptop ma rozdzielczość 1366 x 768. Po podłączeniu go do monitora FlexScan uzyskasz powiększoną przestrzeń roboczą wyświetlającą od 2 do 3,5 raza więcej danych.

Nawet urządzenia w wysokiej rozdzielczości HiDPI, takie jak 15-calowe laptopy 4K, pomimo większej liczby pikseli nadal mają niewielkie wymiary fizyczne. Żeby wyświetlać na nich kilka aplikacji naraz, tekst trzeba by zmniejszyć do rozmiaru uniemożliwiającego wygodne czytanie. W efekcie na takim laptopie i tak można wyświetlać najwyżej dwa programy jednocześnie. Zewnętrzny monitor pozwala faktycznie zwiększyć przestrzeń roboczą, aby pracować wygodniej i wydajniej.

02
Swobodnie reguluj położenie

Monitory z serii FlexScan mają szeroki zakres regulacji, pozwalający ustawić je w optymalnej pozycji. Dzięki temu bez problemu stworzysz konfigurację wieloekranową bez rozpraszających ramek, ograniczysz zmęczenie oczu i zwiększysz wydajność. Ekrany można ustawić obok siebie w trybie poziomym lub pionowym, a nawet jeden nad drugim.

     

1. Obraz bez ramek

Postaw monitor tuż obok laptopa, aby korzystać z dwóch ekranów bez rozpraszających ramek pomiędzy nimi.

2. Tryb portretowy

Obróć monitor do pozycji pionowej, aby wygodnie przeglądać strony internetowe i czytać długie dokumenty.

3. Regulacja wysokości

Umieść ekrany jeden nad drugim, unosząc monitor do góry i stawiając laptopa z przodu.

 

03
Zadbaj o wzrok

Automatyczna regulacja jasności

Monitor automatycznie dopasowuje poziom jasności ekranu do warunków oświetleniowych panujących w otoczeniu. Szeroki zakres regulacji umożliwia obniżenie jasności do zaledwie 1 cd/m2 wartości nominalnej, a więc o wiele mniej niż w tradycyjnych monitorach i laptopach. Dzięki temu można wygodnie pracować nawet w bardzo ciemnych pomieszczeniach.

Powłoka antyodblaskowa

W przeciwieństwie do laptopów, panele LCD monitorów FlexScan pokryte są specjalną powłoką antyodblaskową, która wyraźnie ogranicza odbijanie się światła. W efekcie ekran jest dużo lepiej widoczny, a oczy mniej się męczą, ponieważ nie są narażone na ciągłe odblaski.

80% mniej niebieskiego światła

Tryb wyświetlania Paper Mode obniża temperaturę barwową i kontrast ekranu, aby wyświetlany na nim obraz imitował wygląd papieru. W połączeniu z funkcją Auto EcoView pozwala to drastycznie ograniczyć emisję niebieskiego światła.

Obraz bez migotania

Monitory FlexScan wykorzystują technologię EyeCare Dimming, która całkowicie eliminuje migotanie obrazu występujące w monitorach z podświetleniem LED.

 

04
Wyeliminuj bóle ramion i pleców

Prawidłowa postawa

laptop_img_09(2).jpg

Stopka z szerokim zakresem regulacji

EV2456_2451(2).gif

 

05
Podłącz dowolnego laptopa

Monitory FlexScan oferują szeroki wybór złączy wejściowych, w tym HDMI, DisplayPort, DVI-D 24 pin i D-Sub 151 pin. Dzięki temu można je podłączyć do laptopa za pomocą jednego kabla.

 

Zestawienie laptopów i wyjść sygnałowych

1. Laptop Windows HDMI lub DisplayPort
2. MacBook Pro (2016 lub nowszy) Thunderbolt 3, USB-C2
3. Laptop Windows starej generacji D-Sub 15 pin
4. MacBook Pro starej generacji (2013 lub starszy) Thunderbolt 23
5. Stacja dokująca DisplayPort, HDMI lub DVI-D 24 pin

podłączenie laptopa do zewnętrznego monitora

Laptopy nowej generacji można podłączyć do monitorów EV2780 i EV2785 za pomocą jednego kabla Thunderbolt 3 lub USB-C, przesyłającego sygnały audio, wideo i USB, a także zasilanie.

 

1 Złącze D-Sub 15 pin nie obsługuje sygnału wyjściowego w rozdzielczości 2560 x 1440 ani 3840 x 2160, dlatego nie zostało wbudowane w monitorach EV2780, EV2750 i EV2785. Modele EV2780 i EV2785 nie mają także złącza DVI-D 24 pin.

2 W przypadku monitorów niekompatybilnych ze standardem USB-C potrzebny jest dostępny komercyjnie kabel USB-C – DisplayPort.

3 Potrzebny jest kabel PM200 lub kabel Mini DisplayPort – DisplayPort.

 

Dowiedz się więcej

 

Polecane modele