Informacje o funkcjach monitorów EIZO

Baza wiedzy

Przewodnik po połączeniach szeregowych Połączenie szeregowe eliminuje konieczność wpinania do każdego monitora osobnego kabla wideo. Wystarczy podłączyć do komputera tylko jeden monitor, do którego podłączamy następny monitor, do którego podłączamy jeszcze kolejny itd. W ten sposób powstaje niejako „łańcuszek” monitorów (stąd angielska nazwa daisy chain). Dzięki temu przy podłączaniu wielu monitorów nie ogranicza nas liczba dostępnych terminali wyjściowych komputera.
Kompatybilność monitora FlexScan EV2495 z połączeniami szeregowymi Informacje dotyczące kompatybilności monitora FlexScan EV2495 z połączeniami szeregowymi (funkcja daisy chain).
Komfortowy odczyt badań z technologią Work-and-Flow Przeznaczona dla radiologów technologia Work-and-Flow usprawnia proces diagnostyczny i ogranicza zmęczenie wzroku podczas pracy z monitorem.
Zaawansowana stabilizacja obrazu w monitorach ColorEdge Dowiedz się, na czym polega stabilizacja obrazu i czemu jest niezbędna w monitorach LCD do zastosowań graficznych.
Zalety technologii Hybrid Gamma PXL Zobacz, jak stosowana w monitorach medycznych EIZO funkcja Hybrid Gamma PXL ułatwia diagnozę kolorowych i monochromatycznych obrazów z różnych badań.
Konfigurujesz wielomonitorowe stanowisko do oceny badań? Postaw na połączenia szeregowe Dowiedz się, jakie zalety daje wprowadzenie połączeń szeregowych na wielomonitorowych stanowiskach do oceny badań.
Antyodblaskowa powłoka AR dla monitorów medycznych W przeciwieństwie do popularnej powłoki AG, powłoka AR od EIZO zapobiega utracie ostrości i blaknięciu czerni w monitorach LCD, zapewniając wyraźne wyświetlanie obrazów medycznych.
Inteligentna regulacja niebieskiego światła Dowiedz się, jak inteligentne funkcje monitorów z serii FlexScan dopasowują poziom niebieskiego światła w zależności od pory dnia.
Technologia EIZO Optical Bonding EIZO posiada własną linię produkcyjną umożliwiającą sklejanie warstw optycznych – metodę gwarantującą lepszą widoczność obrazów na ekranie oraz większą wytrzymałość i niezawodność monitorów LCD.
Kontrola równomierności podświetlenia i koloru (DUE)

Równomierne rozprowadzenie koloru i podświetlenia jest tym trudniejsze, im większa jest matryca. Wynika to z konstrukcji monitora LCD – świetlówki umieszczone są na krawędziach matrycy, a w nielicznych konstrukcjach bezpośrednio za matrycą.