Informacje ogólne o monitorach LCD

Baza wiedzy

Zarządzanie kolorem w Adobe After Effects Jak skonfigurować ustawienia w programie Adobe After Effects, by skutecznie zarządzać kolorem? Podpowiadamy.
Oferta produktów EIZO w zakresie obrazowania medycznego Oferta EIZO obejmuje szeroką gamę produktów i rozwiązań spełniających wymagania specyficznych środowisk medycznych. Prezentujemy poszczególne linie produktów i ich zastosowanie w jednostkach medycznych.
Ekspert radzi: w co zainwestować, organizując domowe biuro Jak wyposażyć domowe biuro? W co warto zainwestować? Przeczytaj porady eksperta.
Zarządzanie kolorem cz. 4: podsumowanie Przeprowadź prosty test wzrokowy, aby sprawdzić, jak Twoja przeglądarka i urządzenie wyświetlają kolory.
Zarządzanie kolorem cz. 3: urządzenia mobilne Dowiedz się, jak przeglądarki mobilne współpracują z profilami ICC.
Dlaczego klasa I wyrobów medycznych dla monitorów diagnostycznych W jakiej klasie, w odniesieniu do nowych aktów prawnych, powinny być monitory diagnostyczne w radiologii
Zarządzanie kolorem cz. 2: profile ICC Korzystając z profilów ICC, możesz zadbać o to, by Twoje obrazy publikowane w Internecie zawsze wyświetlały się w prawidłowych kolorach.
Przewodnik po połączeniach szeregowych Dowiedz się, czym są połączenia szeregowe, jak je skonfigurować i jakie urządzenia są z nimi kompatybilne.
Najlepsza technologia do wyświetlania filmów, czyli kilka słów o rewolucji OLED Czym różnią się wyświetlacze OLED od tradycyjnych wyświetlaczy LCD? Jakie są ich wady i zalety? Bierzemy tę technologię pod lupę.
Organizacja domowego biura, czyli jak zwiększyć wydajność pracy zdalnej z laptopem i monitorem Koronawirus spowodował, że praca z domu stała się rzeczywistością dla wielu z nas. Niektórzy twierdzą, że ze szkodą dla ich wydajności. Jak poprawić efektywność swojej pracy? Mamy kilka porad.
Zarządzanie kolorem cz. 1: przeglądarki WWW Dlaczego ten sam obraz wyświetla się inaczej w Firefoksie, a inaczej w Chromie? Poznaj podstawy zarządzania kolorem w przeglądarkach.
Adobe RGB czy sRGB? Wybieramy gamut kolorów Dowiedz się, czym różnią się przestrzenie barwne Adobe RGB i sRGB oraz która z nich lepiej sprawdzi się w Twojej pracy.
Jak powstaje monitor FlexScan Zobacz fabrykę EIZO od środka i dowiedz się, jak powstają monitory FlexScan.
Jak wyświetlać kolorowe i monochromatyczne obrazy z idealną skalą szarości Kolorowe obrazy potrzebują innej skali szarości niż obrazy monochromatyczne. Jak więc wyświetlać oba rodzaje obrazów na jednym ekranie?
Nadeszła era HDR – dowiedz się, co to oznacza dla Twoich urządzeń Czemu cały świat zachwyca się HDR? Czym różni się HDR dla fotografii i dla filmów? I przede wszystkim - co zrobić, by móc cieszyć się tą technologią w zaciszu domowym?
Rozmycie obrazu na monitorze HiDPI: czemu tak się dzieje i jak temu zaradzić Dlaczego obrazy na ekranie są rozmazane, mimo że wyświetlasz je na monitorze z obsługą HiDPI?
Oświetlenie w pomieszczeniach diagnostycznych – dlaczego jest tak ważne? Oświetlenie ma olbrzymie znaczenie w procesie stawiania diagnozy. Z tego artykułu dowiesz się, czemu tak jest i jak optymalnie oświetlić stanowisko diagnostyczne.
Jak stworzyć ergonomiczne stanowisko pracy dla lekarza Dowiedz się, jak w czterech krokach stworzyć ergonomiczne stanowisko pracy dla lekarzy.
Redakcja PC USER testuje 5 monitorów biurowych EIZO Pracownicy redakcji PC USER przez dwa tygodnie testowali pięć biurowych monitorów EIZO. Zobacz, do jakich doszli wniosków...
Hybrydowe sale operacyjne – czym różnią się od tradycyjnych? W nowoczesnych szpitalach coraz częściej spotyka się hybrydowe sale operacyjne. Zobacz, jakie mają zalety i czym różnią się od tradycyjnego bloku operacyjnego.
Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o HDR Proste wyjaśnienie technologii HDR, od podstaw po najnowsze trendy.
Pracuj wydajniej z laptopem i zewnętrznym monitorem Przekonaj się, jak podłączenie laptopa do zewnętrznego monitora może poprawić jakość i wydajność pracy.
Dlaczego warto zainwestować w monitor ze złączem USB-C? Poznaj funkcje monitora FlexScan EV2785, które pomagają użytkownikom laptopów pracować wydajniej i wygodniej.
Aktualizacja Windows 10 Creators Update – co nowego? Sprawdź, jak zmieniły się ustawienia monitora po aktualizacji Windows 10 Creators Update i jak z nich korzystać.
Przegląd nowoczesnych złączy wideo Kupując monitor warto sprawdzić, jakie ma złącza wideo. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na ten temat przed dokonaniem wyboru.
Kompatybilność portów Thunderbolt 3 z monitorami EIZO Informacje o kompatybilności monitorów EIZO z portami Thunderbolt 3 w nowych modelach MacBooka Pro, wprowadzonych pod koniec 2016 roku.
Praca z więcej niż jednym ekranem w systemie Windows 10 Poznaj nowe i odświeżone funkcje systemu Windows 10, ułatwiające pracę z laptopem lub komputerem stacjonarnym w konfiguracjach wieloekranowych.
Czy komfort pracy ma wpływ na jej wydajność? Niniejszy artykuł przedstawia wyniki audytu przeprowadzonego przez Alstor Sp. J. w wybranych firmach IT na terenie kraju. Pokazuje, czy rzeczywiście wiedza o ergonomii pokrywa się z realiami i nawykami pracy oraz jak wpływa ona na naszą wydajność
Od DisplayPort po D-Sub: złącza wideo w monitorach LCD Rzut oka na złącza wideo najczęściej spotykane w monitorach LCD.
Informacje o monitorach 4K EIZO Garść przydatnych informacji na temat monitorów 4K EIZO i ich kompatybilności z innymi urządzeniami.
10 sposobów na ochronę oczu podczas pracy z ekranem Częste korzystanie z monitorów, smartfonów i tabletów prowadzi do nadwyrężenia oczu, szyi i ramion. Brzmi znajomo? Ten artykuł doradzi, jak temu przeciwdziałać.
Kupować, nie kupować? Rozwiąż swoje problemy z wyświetlaniem obrazu dzięki monitorom 4K EIZO Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące monitorów 4K.
Wyświetlacze HiDPI i Retina – wszystko, co powinieneś wiedzieć o gęstości pikseli w epoce monitorów 4K Wyjaśniamy, jaki jest związek między rozdzielczością ekranu, gęstością pikseli i wielkością przestrzeni roboczej oraz czym się kierować przy wyborze monitora 4K.
„Srebrzenie czerni” w matrycach IPS Efekt srebrzenia czerni to niepożądane zjawisko występujące na monitorach z matrycą IPS, które można niemal całkowicie zlikwidować dzięki powłoce retardacji optycznej EIZO.
Rodzaje matryc LCD – którą wybrać?

Należy pamiętać o tym, że sercem każdego monitora jest matryca LCD. W zależności od konstrukcji, różnie będzie się kształtować jej charakterystyka barwna i zakres zastosowań.
 

Płynniejsze wideo dzięki przełomowym technologiom: Konwersja I/P w monitorach LCD

W tym artykule skupimy się na procesie konwersji materiału wideo z przeplotem na wideo bez przeplotu (ang. - interlace-to-progressive, w skrócie I/P) lub inaczej usuwaniem przeplotu (ang. - deinterlacing).

„Rozstaw pikseli” i „Tryb powiększenia”

Można czasem usłyszeć, że ktoś zastanawia się nad zakupem większego monitora, ponieważ coraz częściej ma trudności z czytaniem napisów. Chcielibyśmy jednak ostrzec was, że duży rozmiar monitora niekoniecznie musi oznaczać powiększenie rozmiaru liter. Kluczowym zagadnieniem jest tutaj rozstaw pikseli.

Rozdzielczość naturalna i tryb powiększenia

Zawsze w specyfikacji monitora jest podawana ”naturalna rozdzielczość”, ale co dokładnie ten termin oznacza? Co się stanie, jeśli wyświetlimy obraz o innej rozdzielczości niż naturalna rozdzielczość monitora? 

Maksymalna ilość kolorów i tabele Look-Up: Dwa zagadnienia istotne przy wyborze monitora

W tym artykule przyjrzymy się gradacjom wynikającym z maksymalnej ilości możliwych do wyświetlenia kolorów oraz tabelom Look-Up (LUT). Podczas gdy cechy te wykraczają poza czynniki brace pod uwagę przez przeciętnego użytkownika podczas wyboru monitora, to mają one istotny wpływ na reprodukcję kolorów. 

Czy „ładny” kształt krzywej gamma świadczy o prawidłowej reprodukcji kolorów? Nauczmy się, jak interpretować gammę monitorów LCD

W tym artykule omówimy parametr gamma, który ma istotny wpływ na reprodukcję kolorów na monitorach LCD. Zrozumienie, jak działa gamma jest przydatne zarówno w zarządzaniu kolorami (color management), jak i przy wyborze monitora. Wszyscy, którzy doceniają wysoką jakość kolorów, powinni zapoznać się z tą informacją.

Jak ekrany rozpoznają dotyk? Podstawowe zasady działania paneli dotykowych.

W tym dokumencie opiszemy podstawowe metody rozpoznawania dotyku i wyjaśnimy ich charakterystyki i optymalne zastosowania dla każdej z nich.

Diametralna zmiana kolorów w jednym ustawieniu: sprawdzanie temperatury barwowej w monitorach LCD

Temperatura barwowa ma kolosalny wpływ na jakość obrazu w monitorach LCD, jednak najczęściej się zdarza, że użytkownicy wybierają domyślne ustawienia. Dobre zrozumienie znaczenia temperatury barwowej pozwoli na lepsze dostrojenie jakości obrazu na monitorze LCD.