Oszczędność energii

Podczas projektowania serii FlexScan EcoView firma EIZO zwróciła uwagę nie tylko na ochronę oczu i komfort pracy, ale również na obniżenie kosztów zużycia energii. Monitory zostały wyposażone w szereg funkcji znacząco zmniejszających zużycie energii.

Oszczędności te nabierają znacznie większego znaczenia w przypadku dużych przedsiębiorstw korzystających z dużej ilości monitorów.

Dodatkowo mniejsze zużycie energii oraz nie zawierające rtęci podświetlenie LED sprawiają, że monitory z serii FlexScan EcoView mają minimalny wpływ na środowisko natauralne.

 

Funkcja Auto EcoView - optymalny poziom jasności

auto_ecoviewUtrzymanie właściwego poziomu jasności monitora to nie tylko ochrona oczu, ale także znaczne obniżenie zużycia energii. Stabilny poziom jasności dostosowany do warunków oświetleniowych gwarantuje funkcja Auto EcoView. Czujnik umieszczony w przedniej części obudowy mierzy na bieżąco poziom oświetlenia w pomieszczeniu i automatycznie dostosowuje jasność ekranu.

Czyjnik obecności EcoView Sense

presence_sensorCzujnik obecności EcoView Sense wykrywa, kiedy użytkownik odchodzi od biurka i automatycznie przełącza monitor w tryb oszczędzania energii, a z chwilą powrotu użytkownika, ponownie go włącza.

 

 

Jak działa czujnik EcoView Sense?

Jak korzystać z funkcji EcoView Sense?

Funkcja EcoView Index - sprawdź czy jesteś EKO?

Funkcja EcoView Index wyświetla poziom zużycia energii w korelacji z jasnością monitora, aby zachęcać do ochrony środowiska podczas pracy. Gdy indeks EcoView jest w pełni podświetlony, monitor działa optymalnie, jeśli chodzi o pobór energii.

Jak działa funkcja EcoView Index?

Funkcja EcoView Optimizer 2

EcoView OptimizerEcoView Optimazer 2 oszczędza nawet do 30% energii, redukując jasność podświetlenia, a jednocześnie zwiększając współczynnik “wzmocnienia”. Aby zachować jakość obrazu, funkcja zwiększa wzmocnienie tylko w ciemnych partiach obrazu, gdzie redukcja jasności jest prawie niedostrzegalna.

Podświetlenie LED

podswietlenie_ledMonitory z serii FlexScan EcoView wykorzystują podświetlenie LED, które w porównaniu do konwencjonalnego podświetlenia lampami CCFL, ma dłuższą żywotność i zużywa mniej energii. Nie zawiera również rtęci, więc ma minimalny wpływ na środowisko naturalne.

Oprogramowania EcoView NET - scentralizowana kontrola ustawień

network_plAutorskie oprogramowanie EIZO EcoView NET daje administratorowi scentralizowaną kontrolę nad ustawieniami odnoszącymi się do poboru mocy wszystkich znajdujących się w sieci monitorów FlexScan. Możliwe jest ustawienie jasności, wł./wył. monitora, opcji Auto EcoView oraz zdalne określanie czasu pracy urządzenia.

Niskie zużycie energii potwierdzone certyfikatami

Monitory z serii FlexScan spełniają najbardziej restrykcyjne międzynarodowe normy w zakresie poboru energii, ergonomii i ekologii, takie jak EPEAT Gold, Energy Star 6. 0 oraz TCO Certified Displays 6.0.

tco energy elgo epeat_gold