Leaf eyeWielogodzinne patrzenie na monitor, niezależnie od tego czy jest związane z pracą czy z rozrywką może powodować zmęczenie oczu, a w rezultacie nawet bóle głowy.

Badania przeprowadzone na zlecenie firmy EIZO dowiodły, że negatywny wpływ na oczy ma: zbyt jasny lub zbyt ciemny ekran, niebieskie światło oraz migotanie obrazu.

Monitory EIZO z serii FlexScan EcoView zostały wyposażone w szereg funkcji eliminujących te czynniki, a w rezultacie zmniejszających zmęczenie oczu podczas pracy z komputerem.

Funkcja Auto EcoView - właściwy poziom jasności

Stabilny poziom jasności dostosowany do warunków oświetleniowych gwarantuje funkcja Auto EcoView. Czujnik umieszczony w przedniej części obudowy mierzy na bieżąco poziom oświetlenia w pomieszczeniu i automatycznie dostosowuje jasność ekranu.

Funkcja Auto EcoView rozwiązuje dwa problemy powodujące zmęczenie oczu:

Zbyt jasny/ciemny ekran

Z włączoną funkcją Auto EcoView ekran nigdy nie jest zbyt jasny lub zbyt ciemny. Odpowiedni poziom jasności ekranu dostosowany do warunków oświetleniowych miejsca pracy znacząco zmniejsza zmęczenie oczu.

Niebieskie światło

Ilość niebieskiego światła można zredukować poprzez obniżenie jasności i temperatury barwowej monitora. Funkcja Auto EcoView dba o to, aby poziom jasności ekranu nigdy nie był zbyt wysoki.

Jak działa funkcja Auto EcoView?

 

Jak korzystać z funkcji Auto EcoView?

Funkcja FineContrast - optymalne wyświetlanie obrazów dzięki 5 trybom pracy

Odpowiednie ustawienie jasności i kolorów monitora dla wielu osób stanowi problem. Funkcja FineContrast gwarantuje, że obraz, niezależnie od aplikacji z którą się pracuje, zawsze będzie wyświetlany w optymalny sposób.  Kilka zaprogramowanych trybów pracy zapewnia optymalne wyświetlanie różnego typu zawartości.

 

Tryby-pracy

 

 

Tryb Movie – zalecany do oglądania filmów. Wyświetla jasny, ostry i naturalny obraz, jednocześnie redukuje smużenie i migotanie występujące przy wyświetlaniu dynamicznych obrazów.

Tryb sRGB – ten tryb jest odpowiedni do poprawnego wyświetlania obrazów pochodzących z urządzeń peryferyjnych kompatybilnych z tym standardem, jak również zawartości stron internetowych.

Tryb Paper – symuluje wygląd zadrukowanego papieru, zapobiegając zmęczeniu oczu podczas czytania dokumentów.   

Obniżenie temperatury barwowej i jasności

 

Tryb Paper zmniejsza ilość niebieskiego światła!

Ilość niebieskiego światła można zredukować poprzez obniżenie temperatury barwowej monitora. W porównaniu do fabrycznego ustawienia typowych monitorów LCD na poziomie 6.500K, tryb Paper jest bardziej zbliżony do spektrum światła z długością fal zbliżonych do czerwieni, tak wiec zredukowana zostaje ilość. męczącego dla oczu, światła niebieskiego.

 

Tryby User1 i User2 – ich parametry użytkownik może zdefiniować samodzielnie.

 

 

Auto Fine Contrast

Jeśli podczas pracy na komputerze często zmieniasz programy, pamiętanie o zmianie trybu może być męczące. Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy zainstalować dołączone do każdego monitora oprogramowanie „ScreenManager Pro”, które zadba o automatyczne przełączanie trybów. Do każdego z wykorzystywanych programów można przyporządkować odpowiedni tryb pracy i cieszyć się idealnym obrazem dostosowanym do aktualnie używanej aplikacji.

Jak korzystać z funkcji Fine Contrast?

Funkcja EyeCare Filter - symulacja wyglądu zadrukowanego papieru

Funkcja EyeCare Filter umożliwia nałożenie jednego z kilku wzorów, symulujących różne rodzaje papieru. Intensywność nakładanego filtra można regulować, tak aby obraz był jak najbardziej przyjazny dla naszych oczu. Funkcja niezastąpiona podczas przygotowywania i czytania długim dokumentów. Po wielogodzinnej pracy oczy będą na pewno mniej zmęczone.

Jak korzystać z funkcji EyeCare Filter?

Funkcja Flicker-Free Images - wyraźny obraz bez migotania

flicker-free

Migotanie obrazu jest jedną z głównych wad podświetlenia LED. EIZO jest pierwszym producentem monitorów, który zastosował hybrydową technologię kontrolującą system podświetlenia ekranu monitora. Funkcja Flicker-Free Images redukuje migotanie obrazu, które ma negatywny wpływ na nasz wzrok, nawet jeśli go nie dostrzegamy.

Wysokiej klasy panele z matową powierzchnią

Firma EIZO stosuje w swoich monitorach panele LCD z matową powłoką. Zapobiega to powstawaniu drażniących refleksów świetlnych i odbić otoczenia na ekranie monitora. Finalnie, ekran matowy nie daje powodów do dekoncentracji, poprawiając efektywność pracy.non_glare_pl