FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Pytanie:

Czy monitory EIZO są kompatybilne z każdą kartą graficzną?

Odpowiedź:

Wszystkie monitory EIZO są rodzaju Multi-Sync. Nie wymagają żadnej konkretnej częstotliwości do danej rozdzielczości. Generalnie, rekomendujemy wykorzystanie częstotliwości odświeżania zgodnych z VESA, ponieważ wiemy na pewno, że w tym trybie monitory pracują prawidłowo. Jednakże, jeśli to nie jest możliwe, nasze monitory będą działać w szerokim zakresie częstotliwości. W specyfikacji znajdującej się w instrukcji obsługi monitora można znaleźć zalecaną rozdzielczość.

Często spotykamy się z przekonaniem, że istnieją sterowniki monitorów do kart graficznych. A tak naprawdę konieczna jest tylko lista z wymienionymi częstotliwościami skanowania i rozdzielczościami. Aby zmienić ustawienia karty graficznej i dostowować je do potrzeb monitora EIZO koniecznych jest tylka kilka prostych uwag:

Jeśli to możliwe, należy korzystać z trybów bez przeplotu.

  1. Jeśli to możliwe korzystaj z odświeżania z częstotliwością 80Hz (lub wyższą). Jeśli twoja karta nie obsługuje takiego zakresu, 70Hz będzie również działać. Odświeżanie z najwyższą częstotliwością 90Hz (bez przeplotu) jest dopuszczalne, o ile monitor będzie ją w stanie obsłużyć.
  2. Nie ma konieczności zmiany synchronizacji polaryzacji, dowolna kombinacja będzie działać poprawnie.
  3. Nie możesz uszkodzić monitora stosując błędne ustawienia karty graficznej. Eksperymentuj, żeby uzyskać najlepszy efekt.
  4. Nawet jeśli możliwe jest dostosowanie rozmiaru obrazu z poziomu kontrolek karty graficznej, zawsze korzystaj z kontrolek monitora.
  5. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy monitor działa z daną rozdzielczością jest porównanie poziomych i pionowych częstotliwości karty z zakresem monitora. Jeśli częstotliwości mieszczą się w zakresie, monitor powinien działać.