Condor GR4-RTX3000 – nowa karta grafiki 3U VPX od EIZO Rugged

Opublikowano: 26 sierpnia, 2021

EIZO wprowadza na rynek nową kartę 3U VPX do wymagających zastosowań, takich jak przechwytywanie wideo czy obliczenia GPGPU. Karta ma cztery wejścia 3G-SDI i wyjścia zaprojektowane z myślą o systemach superkomputerów (HPEC) wykorzystywanych m.in. w środowiskach wywiadowczych (ISR).

EIZO Rugged Solutions Inc., światowy lider w dziedzinie rozwiązań wideo typu rugged wprowadził do oferty kartę graficzną o symbolu Condor GR4-RTX3000. Jest to wzmocniona karta 3U VPX przeznaczona do przechwytywania wideo i przetwarzania GPGPU wykorzystująca technologię MXM, zbudowana w oparciu o architekturę NVIDIA® Turing™ i platformę NVIDIA RTX™.

Condor GR4-RTX3000 ma cztery wejścia 3G-SDI, cztery wyjścia 3G-SDI i jedno wyjście DisplayPort (4K UHD). Rozwiązanie zbudowane jest w oparciu o procesor NVIDIA RTX 3000 (TU106) z 1920 rdzeniami CUDA® do równoległego przetwarzania, 240 rdzeniami Tensor i 30 rdzeniami RT.

Dzięki połączeniu wysokiej wydajności obliczeń GPGPU, inferencji AI (sztucznej inteligencji), uczenia głębokiego, sprzętowej obsługi kodowania i dekodowania H.265/ H.264 doskonale nadaje się do zastosowań w dziedzinach takich jak systemy komputerowe z systemami przetwarzania GPGPU z niskim opóźnieniem.

W przypadku integracji w systemie HPEC (High Performance Embedded Computing karta umożliwia przechwytywanie danych wideo i innych metadanych z maksymalnie czterech czujników i wykorzystanie w takich zastosowaniach jak poprawa i analiza obrazu, łączenie obrazów wideo (video stitching), wykrywanie zdalne (remote sensing), wykrywanie i śledzenie celu oraz innych wymagających intensywnego przetwarzania danych zadań, wszystko to z ekstremalnie niskim opóźnieniem.

Condor GR4-RTX3000 ma 6 GB pamięci GDDR6 i procesor NVIDIA GPUDirect™ RDMA umożliwiający strumieniowanie obrazu w czasie rzeczywistym, oferuje do 5.3 TFLOPS (operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę) z obsługą CUDA™ i OpenCL™. Condor GR4-RTX3000 ma o 50% większą wydajność od wcześniejszej generacji i oferuje wiele trybów precyzji, takich jak FP64, FP32, FP16, INT8, INT4 czy INT1.

Karta obsługuje również wprowadzanie i ekstrakcję metadanych SDI VANC KLV, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań wymagających przechwytywania/wyświetlania wideo z niskim opóźnieniem, takich jak systemy bezzałogowe (UAV), Signal Intelligence (SIGINT), Electronic Warfare (EW), środowiska wywiadowcze, nadzór wideo czy rozpoznanie (ISR).

Produkt zaprojektowano z myślą o wymagających środowiskach i przetestowano pod kątem zgodności ze standardem MIL-STD-810. Karta dostępna jest w wersji z chłodzeniem kondukcyjnym na poziomie 4 z energooszczędną technologią radiatora i tylnymi wejściami/wyjściami.

Więcej informacji na temat produktów EIZO Rugged

https://alstor.pl/produkty/eizo-rugged/