EIZO wprowadza medyczny monitor 24,1” do wyświetlania kart pacjentów i przeglądania obrazów diagnostycznych w szpitalach

Opublikowano: 7 lipca, 2022

W medycznym portfolio EIZO już wkrótce pojawi się monitor RadiForce MX243W. Jest to model o przekątnej 24,1” i rozdzielczości 2,3 megapiksela (1920 x 1200), przeznaczony do wyświetlania kart pacjentów i przeglądania obrazów diagnostycznych w miejscach takich jak szpitale i przychodnie.

Pomieszczenia do odczytu badań wyposażone są w precyzyjne monitory używane przez radiologów w procesie diagnostycznym. Gdy radiolog zakończy interpretację wyników, obrazy są najczęściej udostępniane lekarzom w innych miejscach w szpitalu lub przychodni, zazwyczaj w celach poglądowych. RadiForce MX243W służy do jednoczesnego wyświetlania obrazów medycznych i kart pacjentów, zapewniając lekarzom wygodny widok wszystkich niezbędnych danych.

Zgodność ze standardem DICOM

EIZO przeprowadza dokładne pomiary wszystkich odcieni szarości i dopasowuje je tak, aby zapewnić zgodność ze standardem DICOM® Part 14. Gwarantuje to płynne przejścia tonalne na monochromatycznych obrazach z badań takich jak RTG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Monitor potrafi również wyświetlać obrazy kolorowe używane w endoskopii, medycynie nuklearnej, renderowaniu 3D i obrazowaniu fuzyjnym. Dzięki temu lekarz może jednocześnie przeglądać różne rodzaje badań.

Autorska technologia EIZO Hybrid Gamma PXL

RadiForce MX243W wyposażono także w autorską technologię EIZO Hybrid Gamma PXL, która automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Piksele monochromatyczne wyświetlają się zgodnie ze standardem DICOM Part 14, natomiast piksele kolorowe – zgodnie ze standardem Gamma 2.2. W efekcie wszystkie obrazy mogą być wiernie odtwarzane na jednym monitorze.

Możliwość szeregowego połączenia kilku monitorów

Korzystając z wbudowanego złącza DisplayPort, można stworzyć połączenie szeregowe (daisy chain) i dodać więcej monitorów, aby uzyskać konfigurację wieloekranową. Takie rozwiązanie pozwala wyświetlać wiele różnych badań i kart pacjentów bez zbędnego okablowania.

RadiForce MX243W jest bezpośrednim następcą modelu MX242W. Jest o 23 mm węższy i o 45 mm płytszy od swojego poprzednika, dzięki czemu zajmuje o 24% mniej miejsca. EIZO przeprojektowało również obudowę: model MX243W ma zaokrąglone rogi oraz elegancki łuk na tylnej ściance.

Produkcja z poszanowaniem środowiska

EIZO dokłada wszelkich starań, by prowadzić swoją działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego. Około 19% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce MX243W pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

Oprócz tego EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian z uwagi na dobro planety. W czerwcu 2021 roku w sprzedaży pojawił się monitor medyczny RadiForce RX370, który był pierwszym produktem EIZO pakowanym przy pomocy pulpy papierowej wytwarzanej z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. W kwietniu 2022 roku o kilka ekologicznie pakowanych modeli powiększyła się rodzina biurowych monitorów FlexScan. Teraz do tego grona dołącza model MX243W – na czas transportu zabezpieczany jest pulpą papierową, a dołączone do niego kable zamiast w plastikową torebkę zawija się w arkusz z masy celulozowej.

Dostępność

Sprzedaż monitora RadiForce MX243W rozpocznie się w lipcu tego roku.

Informacje o produkcie

RadiForce MX243W