EIZO wprowadza do oferty 19″ monitor z panelem IPS do biur i centrów kontroli

Opublikowano: 30 czerwca, 2016

EIZO zaprezentowało nowy produkt z rodziny FlexScan, S1934 to 19-calowy monitor o naturalnej rozdzielczości 1280 x 1024. Zaprojektowano go z myślą o zastosowaniach, które wymagają monitorów o tradycyjnych proporcjach.

S1934_pressFlexScan S1934 jest następcą modelu FlexScan S1933. Wyposażono go dodatkowo w złącze DisplayPort, aby zapewnić długotrwałą kompatybilność nawet przy wymianie systemu.  Pobór mocy to zaledwie 9W podczas typowego działania, co stanowi o 25% mniej od poprzednika FlexScan S1933.

FlexScan S1934 ma panel IPS (in-plane switching) o szerokich 178° kątach widzenia, co minimalizuje przesunięcie kolorów i zmiany kontrastu, gdy patrzymy na ekran pod kątem. Zainstalowano w nim czujnik oświetlenia, który mierzy poziom jasności w pomieszczeniu i na bieżąco dostosowuje ten parametr monitora.

Tryb pracy o nazwie Paper mode obniża temperaturę kolorów, w celu redukcji niebieskiego światła, które powoduje zmęczenie wzroku. Również w celu zmniejszenia zmęczenia zastosowano tu matowy panel, który nie odbija refleksów świetlnych, utrudniających koncentrację i zmniejszających widoczność.

W nowym modelu, oprócz trybu Paper, dostępne są inne tryby wyświetlania: sRGB, DICOM (do przeglądania obrazów medycznych) oraz Custom (w którym użytkownik może zdefiniować parametry, tak aby najlepiej odpowiadały jego preferencjom).

Inne cechy monitora:

  • Jasność 250 cd/m2, kontrast 1000:1
  • Wejścia sygnału: DisplayPort, DVI-D 24 pin, and D-Sub mini 15 pin
  • Ergonomiczna stopka z regulacją wysokości w zakresie 100 mm, odchyleniem w pionie o 30° i poziomie o 70°, jak również możliwością pracy w pozycji portretowej. Opcjonalnie dostępna jest stopka z regulacją ograniczoną tylko do 30° w pionie.
  • Dwa głośniki o mocy 0.5W, gniazdo słuchawkowe
  • Zgodność z rygorystycznymi międzynarodowymi standardami odnoszącymi się do poboru mocy, ekologii i ergonomii, takimi jak EPA Energy Star 7.0, TCO Certified Displays 7 oraz EPEAT Gold1[1]
  • 5 lat gwarancji (ograniczonej do 30.000 godzin pracy), naprawy realizowane w trybie door-to-door

FlexScan S1934 dostępny będzie niebawem w ofercie polskiego dystrybutora, firmy Alstor. Więcej informacji o monitorach EIZO znaleźć można na stronie: http://eizo.pl

[1] Opcjonalna stopka zgodna jest z normą EPEAT Silver.