Seria paneli chirurgicznych EIZO CuratOR powiększa się o 7 modeli dotykowych w rozdzielczości 4K

Opublikowano: 6 grudnia, 2021

EIZO wprowadza nowe modele paneli chirurgicznych CuratOR, oferujące m.in. rozdzielczość 4K UHD, przełączanie tabeli LUT, obsługę dotykową oraz opcjonalną funkcję intuicyjnego zarządzania wideo. Panele EIZO CuratOR umożliwiają scentralizowane sterowanie przepływem danych na sali operacyjnej.

Seria paneli CuratOR powiększyła się o siedem nowych modeli w standardzie 4K:

  • SP1-324K: stacja robocza z wbudowanym monitorem 4K o przekątnej 32”
  • SP1-434K: stacja robocza z wbudowanym monitorem 4K o przekątnej 43”
  • SP1-494K: stacja robocza z wbudowanym monitorem 4K o przekątnej 49”
  • SP1-554K: stacja robocza z wbudowanym monitorem 4K o przekątnej 55”
  • SP1-654K: stacja robocza z wbudowanym monitorem 4K o przekątnej 65”
  • SP2-24-494K: stacja HIS z dwoma wbudowanymi monitorami (Full HD o przekątnej 24” i 4K o przekątnej 49”)
  • SP2-24-554K: stacja HIS z dwoma wbudowanymi monitorami (Full HD o przekątnej 24” i 4K o przekątnej 55”)

W szpitalach stosuje się coraz więcej systemów obrazowania w wysokich rozdzielczościach. Wychodząc naprzeciw tym zmianom, EIZO stworzyło panele CuratOR oferujące rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160 pikseli). Każdy panel 4K ma w standardzie łatwo dostępny przełącznik LUT, który umożliwia wybranie jednej z pięciu predefiniowanych tabel LUT. Dzięki temu operatorzy mogą wyświetlać różne obrazy medyczne (statyczne i ruchome) z optymalnymi ustawieniami.

Zarówno nowe, jak i już zainstalowane panele CuratOR można wyposażyć w pojemnościowe ekrany dotykowe, aby uprościć obsługę oprogramowania na sali operacyjnej i sprawić, by była bardziej intuicyjna. Modułowa konstrukcja panelu pozwala skonfigurować go tak, aby odpowiadał indywidualnym potrzebom klienta. Każdy panel CuratOR w rozdzielczości 4K można wyposażyć w opcjonalną funkcję zarządzania wideo (VMbasic), która pozwala z łatwością przełączać się między sygnałami wideo podłączonymi wewnętrznie lub od przodu. Dwa dodatkowe przyciski służą do wyboru predefiniowanego układu obrazu i aktywnego okna.

Panele CuratOR mają w standardzie przednie porty USB do podłączenia urządzeń peryferyjnych. Istnieje również możliwość dodania interfejsów na przedniej ramce panelu. W zależności od życzeń klienta i wymagań danej sali operacyjnej można wybrać liczbę i rozmiar monitorów, materiały i kolory, zintegrowane akcesoria, interfejsy, a także komponenty PC i IT. Panele chirurgiczne CuratOR doskonale nadają się też do obsługi oferowanego przez EIZO oprogramowania CuratOR Caliop.