Zapraszamy 23-25 maja na targi Film Video Foto

Hala EXPO Łódź przy Al. Politechniki 4

Podczas targów odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, wśród nich prezentacje organizowane przez EIZO i Partnerów.

CZWARTEK, PIĄTEK – 11.00 – 14.00
Sala konferencyjna obok wejścia na płytę

KOLORY POD KONTROLĄ – prezentacja podstawowego workflow w fotografii 

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Państwa na prezentacje z serii „Kolory pod kontrolą”, które odbędą się podczas zbliżających się targów Film Video Foto w Łodzi. W tym roku postawiliśmy na aspekty praktyczne – uczestnicy dowiedzą się m.in.:

  • czy wierzyć w to co widzimy
  • jak poprawić błędy i podkreślić walory fotografii w postprodukcji
  • jak uniknąć  problemów z wydrukami
  • a także czym charakteryzuje się monitor graficzny i jak zorganizować sobie swój własny system Color Management

Prezentację poprowadzą nasi ambasadorowie Marcin Dobas i Magda Wasiczek, ze wsparciem przyjaciela marki EIZO Łukasza Bożyckiego oraz oczywiście Tomka Obłuskiego reprezentującego EIZO.

Partnerami tegorocznych warsztatów z cyklu „Kolory pod kontrolą” są: EIZO, Epson, Olypus, Wacom.

SOBOTA
Sala konferencyjna obok wejścia na płytę

W sobotę o iluzji widzenia barwnego opowie Łukasz Bożycki , a o monitorach do pracy z kolorem Tomasz Obłuski.

11.00 – 12.30 Tomasz Obłuski  – Monitory do zadań specjalnych

13.00 – 14:00 – Łukasz Bożycki – Chamski Złoty, czyli iluzja widzenia barwnego

 


 

Czwartek, piątek, sobota – scena obok stoiska EIZO

Przez cały czas targów EIZO wraz Partnerami: Epson, Olympus i Wacom zapraszamy na szereg ciekawych prezentacji z fotografami i retuszerami – praktykami, przedstawicielami młodego pokolenia i mistrzami nieco starszej daty…

Plan prezentacji

CZWARTEK
11:00 Czy w dobie cyfrowej fotografie wydrukowane na papierze mają sens? Michał Leja
12:00 Rajskie ptaki Europy Łukasz Bożycki
12:30 „Poniżej zera”- Grenlandia, Spitsbergen Marcin Dobas
13:30 Fotografowanie Wielorybów na Tonga! Wojciech Męczyński
14:00 Prosty portret od zdjęcia do wydruku Jakub Kaźmierczyk
14:30 Prosty portret od zdjęcia do wydruku Jakub Kaźmierczyk
15:00 Uchwycić nieuchwytne – fotografia przyrody Łukasz Bożycki
15:35 Moje macro-przestrzenie Magda Wasiczek
16:00 Tips&Tricks w fotografii przyrody Jakub Kaźmierczyk
PIĄTEK
10:15 WRĘCZENIE NAGRODY MAGIC LENS Grzegorz Płaczek
10:30 Tips&Tricks w fotografii flat lay Jakub Kaźmierczyk
11:00 Moje macro-przestrzenie Magda Wasiczek
12:00 Budowanie marki osobistej w fotografii Arcadius Mauritz
12:30 Uchwycić nieuchwytne – fotografia przyrody Łukasz Bożycki
13:00 Jak fotografować niedźwiedzie z odległości 2 m i przeżyć Marcin Dobas
14:00 Prosty portret od zdjęcia do wydruku Jakub Kźmierczyk
14:30 Prosty portret od zdjęcia do wydruku Jakub Kaźmierczyk
15:00 „Poniżej zera”- Grenlandia, Spitsbergen Marcin Dobas
15:30 Rola pozytywnej komunikacji w fotografii portretu Arkadius Mauritz
16:00 Czy w dobie cyfrowej fotografie wydrukowane na papierze mają sens? Michał Leja
SOBOTA
11:00 Czy w dobie cyfrowej fotografie wydrukowane na papierze mają sens? Michał Leja
12:00 Uchwycić nieuchwytne – fotografia przyrody Łukasz Bożycki
12:30 Rola pozytywnej komunikacji w fotografii portretu Arkadius Mauritz
13:00 Prosty portret od zdjęcia do wydruku Jakub Kaźmierczyk
13:30 Prosty portret od zdjęcia do wydruku Jakub Kaźmierczyk
14:00 Rajskie ptaki Europy Łukasz Bożycki
14:30  Budowanie marki osobistej w fotografii Arkadius Mauritz
15:00 Piękno ukryte Łukasz Bożycki
15:30 Przekraczanie granic – Kreatywność w fotografii portretu i mody Arkadius Mauritz

 


Prezentacje z serii Kolory pod kontrolą.

Monitory do zadań specjalnych – Tomasz Obłuski, EIZO

Monitor graficzny jest bardzo ważnym elementem do pracy nad edycją foto i video. Musi spełniać pewne warunki techniczne i mieć możliwości wiernego odwzorowania barw. Równie ważne jest regularne kalibrowanie monitora – specjalista z EIZO wprowadzi Państwa do świata zarządzania kolorem.


Mienią się ogrody
– Magda Wasiczek, Ambasador EIZO

Fotografia ogrodów i kwiatów – od ogółu do szczegółu. Słowo o kolorze – bezpieczna klasyka czy tęczowa rewolucja? Jak to jest z tym bokehem – prawda czy magia photoshopa?

 

Chamski złoty, czyli iluzja widzenia barwnego – Łukasz Bożycki we współpracy z EIZO

Wszystko to, co widzimy jest złudzeniem stworzonym przez nasz mózg. Świadomość naszych niedoskonałości może być kluczowa w przygotowywaniu zdjęć do druku. Dlaczego kalibrujemy monitory i posługujemy się profilami kolorów? Po co fotografom wspólny mianownik w rozmowie z drukarnią?

 

„Na oko”, czyli dlaczego nie wierzyć w to co widzimy – Marcin Dobas, Ambasador EIZO

To w jaki sposób postrzegamy świat nie jest niczym innym jak tylko złudzeniem a to już wystarczający powód, żeby nie wierzyć w to co widzimy.
Czy jesteśmy pewni że to, na co patrzymy na ekranie naszego monitora ktoś inny na swym monitorze zobaczy dokładnie w ten sam sposób co my?
Dlaczego potrzebny nam skalibrowany monitor do fotografii? Na jakie problemy natrafimy podczas przygotowania zdjęć do druku w albumie, książce lub kolorowym magazynie? Jak poradzić sobie z drukowaniem problematycznych zdjęć w CMYK?Na te oraz inne pytania odpowie Ambasador EIZO, fotograf National Geographic Polska, Marcin Dobas.

 

Do współpracy zaprosiliśmy wybitnych fotografów:

Magda WasiczekSwoje artystyczne zainteresowania realizuje w dziedzinie fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Na tym polu wypracowała sobie własny, poetycki styl. Szybko stała się wpływową postacią kształtującą nowe trendy w makrofotografii. Magda prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, Australii i Francji). Jest również laureatką wielu polskich i zagranicznych konkursów fotograficznych, w tym konkursów pod patronatem międzynarodowych organizacji takich jak FIAP i PSA. Jako pierwsza na świecie dwukrotnie otrzymała tytuł International Garden Photographer of the Year, w 2012 i 2015 roku.

www.magdawasiczek.pl

 

Marcin Dobas – fotograf specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej, który od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach świata: w magazynach, przewodnikach i albumach. Pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz podczas festiwali podróżniczych. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych. Tak prestiżowych jak na przykład: „European Wildlife Photographer of the Year”, „Memorial Maria Luisa”, „Grand Press Photo” czy „Wielki Konkurs National Geographic”. Jest pierwszym polskim Ambasadorem EIZO, dodatkowo Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ściśle współpracuje również z takimi markami jak Lowepro, Samyang czy Hoya. W 2015 roku wydał swoją pierwszą książkę „Fotowyprawy – czyli 9 opowieści o fotografii”.

www.dobas.art.pl

 

Jakub Kaźmierczyk – fotograf, blogger i redaktor. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe – nie straszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć – w końcu łączy się pasję z pracą. Ambasador firmy Olympus i influencer WD.

www.jakubkazmierczyk.pl

 

Arcadius Mauritz – portrecista, fotograf mody. Przede wszystkim artysta, ale i utalentowany rzemieślnik. Twórca, wykładowca, filmowiec. W wolnych chwilach – muzyk (www.suovamusic.pl) . Mówi biegle po angielsku i francusku. Na co dzień mieszka i działa w Warszawie. W swoich autorskich edytorialach modowych stawia na rozmach, awangardę, umiejętne łączenie różnych środków stylistycznych przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej prostoty formy. Jako portrecista wyraża swoje uwielbienie dla klasyki oraz kładzie ogromny nacisk na pozytywną relację z osobą fotografowaną. Influencer marki EIZO, Ambasador Olympus.

www.arcadius.co

 

Łukasz Bożycki –biolog, fotograf, doktorant Polskiej Akademii Nauk, dziennikarz. Prezes zarządu VII kadencji Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Mazowieckiego. Dwukrotnie uhonorowany tytułem Fotografa Roku OM ZPFP (2011 i 2012), dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie (praca pt. „ Żabowisko” została uznana za Zdjęcie Roku 2013 przez International Federation of Wildlife and Nature Photography). W 2014 roku odebrał nagrodę z rąk Jej Królewskiej Wysokości Katarzyny, księżnej Cambridge. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. W 2017 roku zwycięzca w kategorii ptaki w konkursie Asferico. Przewodnik Jej Cesarskiej Wysokości, Księżnej Takamado podczas wizyty w Polsce. Współautor książki „Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować. Rodzina, edukacja, biznes”, wyd. PWN, Warszawa 2015 r., która otrzymała nagrodę Teofrasta za najlepszą popularnonaukową książkę psychologiczną 2015 roku. Redaktor współprowadzący autorską audycję radiową w RDC Polskie Radio, pt. „Animal Rationale”. Redaktor prowadzący cotygodniową, popularnonaukową audycję radiową w RDC Polskie Radio, pt. „Animalista”. Laureat grantów naukowych: Narodowe Centrum Nauki (2017-2018) oraz stypendiów artystycznych: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy (2014) a także Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017). Ambasador i influencer marek: Olympus, Eizo, Wacom, Peak Design, 3 Legged Thing

www.bozycki.com

 

Z wszystkimi prelegentami będzie można się spotkać podczas targów na naszym stoisku. Zapraszamy!