Zapraszamy 12-14 kwietnia na targi Film Video Foto

Hala EXPO Łódź przy Al. Politechniki 4

Podczas targów odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, wśród nich prezentacje organizowane przez EIZO i Partnerów.

CZWARTEK, PIĄTEK – 10.30 – 13.50
Sala konferencyjna obok wejścia na płytę

KOLORY POD KONTROLĄ – prezentacja podstawowego workflow w fotografii portretowej

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Państwa na prezentacje z serii „Kolory pod kontrolą”, które odbędą się podczas zbliżających się targów Film Video Foto w Łodzi. W tym roku postawiliśmy na aspekty praktyczne – uczestnicy dowiedzą się m.in.:

  • jak uzyskać na zdjęciu odpowiednie kolory już na etapie fotografowania
  • jak poprawić błędy i podkreślić walory fotografii w postprodukcji
  • jak uniknąć  problemów z wydrukami
  • a także czym charakteryzuje się monitor graficzny i jak zorganizować sobie swój własny system Color Management

Prezentację poprowadzi Paweł Duma ze wsparciem Grzegorza Mencfela z Epson oraz Tomka Obłuskiego reprezentującego EIZO.

Partnerami tegorocznych warsztatów z cyklu „Kolory pod kontrolą” są: EIZO, Epson, Fotograficzny Program bez nazwy oraz Wacom.

SOBOTA
Sala konferencyjna obok wejścia na płytę

W sobotę o swojej pracy opowiadać będzie i pokaże jej efekty Jacek Bonecki – będzie dowcipnie, ciekawie i kolorowo. A na koniec Dominik Trojanowski opowie o monitorach do pracy z kolorem na monitorach EIZO.

10.30 – 12.00 Jacek Bonecki – Barwa jako sposób wyrazu artystycznego

12.20 – 13.50 Dominik Trojanowski – Monitor dla fotografa

 


 

Czwartek, piątek, sobota – scena obok stoiska EIZO

Przez cały czas targów EIZO wraz Partnerami: Epson, Olympus i Wacom zaprasza na szereg ciekawych prezentacji z fotografami i retuszerami – praktykami, ewangelistami, przedstawicielami młodego pokolenia i mistrzami nieco starszej daty…

Plan prezentacji

CZWARTEK
11:00 Praca ze światłem błyskowym HSS, TTL i tips&trick Jakub Kaźmierczyk
11:30 Backstage fotografa National Geographic cz.1 Marcin Dobas
12:00 Tajemnice Ciemni Cyfrowej – Dekalog Lightrooma Michał Mrozek
13:00 Backstage fotografa National Geographic cz.2 Marcin Dobas
13:30  Lustrzanka czy bezlusterkowiec Jakub Kaźmierczyk
14:00 Fotoekspedycje – Jak przygotować się do podróżowania z aparatem Michał Mrozek
14:30 Zwycięzca Viva Photoaward – fotografia portretowa Arcadius Mauritz
15:15 CityBreak czyli podróżowanie i fotografowanie tylko z bagażem podręcznym Jakub Kaźmierczyk
16:00 Tajemnice Ciemni Cyfrowej – sekrety pracy na tablecie graficznym Wacoma Michał Mrozek
16:30 Przydatne gadżety ułatwiające pracę fotografa Jacek Bonecki
PIĄTEK
11:00 Szybka obróbka portretu od A do Z – od wyboru do gradingu Jakub Kaźmierczyk
11:30 Kolory pod kontrolą – Zarządzanie kolorem w fotografii Marcin Dobas
12:00 Tajemnice Ciemni Cyfrowej – Dekalog Lightrooma Michał Mrozek
13:00 Przydatne gadżety ułatwiające pracę fotografa Jacek Bonecki
13:30 Stanowisko idealne, czyli jak zbudować profesjonalny zestaw do edycji i druku zdjęć Jakub Kaźmierczyk
14:00 Tajemnice Ciemni Cyfrowej – sekrety pracy na tablecie graficznym Wacoma Michał Mrozek
14:30 Kolory pod kontrolą – Zarządzanie kolorem w fotografii Marcin Dobas
15:00 Capture One – nie musisz się go bać! Jakub Kaźmierczyk
15:30 Małżeństwo doskonałe – EIZO i Epson Tomasz Tomaszewski
16:00 PokochajFotografie.pl – systemy wyboru zdjęć, jak wybrać właściwe zdjęcie i nie pogubić się w gąszczu plików? Michał Mrozek
16:30 O backstage’u pracy portrecisty słów kilka Arcadius Mauritz
SOBOTA
11:00 Kolory pod kontrolą – Zarządzanie kolorem w fotografii Marcin Dobas
11:30 Prezentacja nowego tabletu Wacom Cintiq Pro 24″ Wojciech Bem
12:00 Przydatne gadżety ułatwiające pracę fotografa Jacek Bonecki
12:30 Gdy „rybie oko” to za mało Marek Czarnecki
13:00 Kolory pod kontrolą – Zarządzanie kolorem w fotografii Marcin Dobas
14:00 Budowanie marki w fotografii Arcadius Mauritz
14:30 Przydatne gadżety ułatwiające pracę fotografa Jacek Bonecki
15:00 Stanowisko idealne, czyli jak zbudować profesjonalny zestaw do edycji i druku zdjęć Jakub Kaźmierczyk

 


 

Do współpracy zaprosiliśmy wybitnych fotografów:

Jacek Bonecki – artysta fotograf, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym. Doskonale odnajduje się w różnych dziedzinach fotografii, takich jak fotografia podróżnicza, sportowa, reklamowa, motoryzacyjna, reportażowa. Jako fotograf wszechstronny posiada bogate portfolio zdjęć o zróżnicowanej tematyce. W swojej twórczości zaznacza wyraźnie własny punkt widzenia oraz charakterystyczny i niepowtarzalny styl fotografowania. Jest autorem kilku książek o tematyce podróżniczej i fotograficznej.

www.bonecki.com

 

Marek Czarnecki – artysta fotograf, którego sława wybiega daleko poza granice Polski. Specjalizuje się w fotografii wizerunkowej, reklamowej, produktowej, architektury i krajobrazu, przemysłowej, muzealnej, dokumentacyjnej. Zdobył ponad 100 nagród i medali na 4 kontynentach za fotografie reklamową, przemysłową i ilustracyjną (w tym 8-krotnie brytyjską statuetkę OSKARA). Znajduje się na liście 50-ciu najlepszych panoramistów świata. Artysta zajmuje się panoramą stereoskopową 3D, wykorzystywaną przez nielicznych fotografów na świecie. Jego cykl „Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D” stworzony w tej unikalnej technice cieszy się ogromnym zainteresowaniem i otrzymał szereg nagród w kraju i za granicą.

www.czarnecki.com.pl
http://stereopano.marekczarnecki.eu/kujawsko-pomorskie/

 

Marcin Dobas – fotograf specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej, który od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach świata: w magazynach, przewodnikach i albumach. Pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz podczas festiwali podróżniczych. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych. Tak prestiżowych jak na przykład: „European Wildlife Photographer of the Year”, „Memorial Maria Luisa”, „Grand Press Photo” czy „Wielki Konkurs National Geographic”. Jest pierwszym polskim Ambasadorem EIZO, dodatkowo Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ściśle współpracuje również z takimi markami jak Lowepro, Samyang czy Hoya. W 2015 roku wydał swoją pierwszą książkę „Fotowyprawy – czyli 9 opowieści o fotografii”.

www.dobas.art.pl

 

Jakub Kaźmierczyk – fotograf, blogger i redaktor. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe – nie straszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć – w końcu łączy się pasję z pracą. Ambasador firmy Olympus i influencer WD.

www.jakubkazmierczyk.pl

 

Arcadius Mauritz – portrecista, fotograf mody. Przede wszystkim artysta, ale i utalentowany rzemieślnik. Twórca, wykładowca, filmowiec. W wolnych chwilach – muzyk (www.suovamusic.pl) . Mówi biegle po angielsku i francusku. Na co dzień mieszka i działa w Warszawie. W swoich autorskich edytorialach modowych stawia na rozmach, awangardę, umiejętne łączenie różnych środków stylistycznych przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej prostoty formy. Jako portrecista wyraża swoje uwielbienie dla klasyki oraz kładzie ogromny nacisk na pozytywną relację z osobą fotografowaną. Influencer marki EIZO, Ambasador Olympus.

www.arcadius.co

 

Michał Mrozek – Fotograf, retuszer, grafik, blogger, szkoleniowiec, wydawca portalu i magazynu „PokochajFotografie.pl.” O sobie pisze w ten sposób:
„Jestem fotografem, kocham dokumentować i portretować życie, ciekawi mnie człowiek i jego codzienność. Jestem grafikiem, uwielbiam design i typografię. Jestem edukatorem i promotorem fotografii, od wielu lat organizuję warsztaty i projekty fotograficzne na całym świecie z najwybitniejszymi fotografami. Jestem wydawcą, pomysłodawcą i redaktorem naczelnym magazynu PokochajFotografie.pl. Jestem też miłośnikiem yerby, pachnących książek i latania swobodnego. Jeśli robisz to, co kochasz, możesz wszystko i nic nie może Cię powstrzymać.”

www.michalmrozek.pl
www.pokochajfotografie.pl

 

Tomasz Tomaszewski – tego Pana przedstawiać nie trzeba, ale pro forma cytujemy informacje zaczerpnięte ze strony www.tomasztomaszewski.com: Posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers.
Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie  – inni ludzie tacy jak my, W Centrum,  Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, Zapewnia się atmosferę życzliwości, To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych na całym świecie. Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

www.tomasztomaszewski.com

 

Z wszystkimi prelegentami będzie można się spotkać podczas targów na naszym stoisku. Zapraszamy!