ColorEdge CG3145

Monitor referencyjny HDR 31,1" (79 cm)

UWAGA: TEN MONITOR NIE JEST JUŻ PRODUKOWANY

Pierwszy monitor referencyjny, który eliminuje ograniczenia występujące w innych technologiach HDR. Obsługuje zarówno krzywą gamma HLG, jak i krzywą gamma PQ, dzięki czemu potrafi wyświetlać obrazy w sposób zbliżony do percepcji ludzkiego oka. Doskonale nadaje się do profesjonalnej produkcji filmowej, zwłaszcza korekcji barwnej.

HDR: High Dynamic Range


Czym jest HDR?

HDRHDR (High Dynamic Range) to rozpiętość tonalna o zakresie zbliżonym do postrzegania kolorów i światła przez ludzkie oko. Monitor z technologią HDR potrafi wiernie odtwarzać zarówno bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary obrazu, nie pogarszając jakości jednych na rzecz drugich. Te same sceny wyświetlane na monitorach SDR (Standard Dynamic Range) tracą jasność, kontrast i kolory.

Technologia HDR EIZO

ColorEdge PROMINENCE CG3145 to pierwszy monitor referencyjny HDR, który eliminuje ograniczenia występujące w pozostałych technologiach HDR.

Monitory HDR OLED korzystają z funkcji ABL (Auto Brightness Limiter), która ogranicza ich zdolność do wyświetlania jasnych scen z odcieniami znajdującymi się poza pewnym zakresem. Co prawda wydłuża to żywotność urządzenia, ale też powoduje przyciemnienie jasnych obszarów i wyblaknięcie kolorów.

hdr-with-abl.jpg cg3145-hdr.jpg
Monitor HDR z funkcją ABL ColorEdge PROMINENCE CG3145

 

Funkcja Local Dimming polega na stosowaniu systemu podświetlenia do miejscowego dopasowywania jasności poszczególnych obszarów ekranu w zależności od wyświetlanych treści. Jeśli jednak wyświetlany obiekt wychodzi poza dopasowany obszar podświetlenia, na ekranie pojawia się tzw. efekt halo, który uniemożliwia wierne odwzorowanie kolorów na szczegółach obrazu.

hdr-halo.jpg cg3145-hdr2.jpg
Monitor HDR z funkcją Local Dimming ColorEdge PROMINENCE CG3145

 

ColorEdge PROMINENCE CG3145 wyświetla obrazy w standardzie HDR bez funkcji ABL ani efektu halo, zapewniając wierną reprodukcję barw i jasności na każdym pikselu.

Krzywe gamma

Dla filmów HDR stosuje się dwie krzywe gamma:  HLG (Hybrid Log-Gamma) oraz PQ (Perceptual Quantization). Krzywa HLG jest kompatybilna z wyświetlaczami SDR i nadaje się do programów telewizyjnych transmitowanych na żywo. Z kolei krzywa PQ jest zbliżona do ludzkiego wzroku w zakresie percepcji barw i światła, dlatego świetnie sprawdza się do wyświetlania materiałów wideo. Obie krzywe gamma zostały ustandaryzowane przez ITU (International Telecommunication Union) pod nazwą ITU-R BT.2100. Oprócz tego krzywa PQ została ustandaryzowana przez SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers) pod nazwą ST-2084. Monitor ColorEdge PROMINENCE CG3145 obsługuje obie krzywe, HLG oraz PQ.

 

Funkcje do edycji i postprodukcji wideo


Wysoka jasność i kontrast

ColorEdge PROMINENCE CG3145 osiąga poziom jasności 1000 cd/m2 potrzebny do wyświetlania materiałów HDR. Oferuje także współczynnik kontrastu 1,000,000:1, niezbędny do odtwarzania prawdziwej czerni.

 

Rozdzielczość DCI 4K

ColorEdge PROMINENCE CG3145 wyświetla obraz w standardzie DCI-4K (4096 x 2160), a więc w rozdzielczości ponad czterokrotnie wyższej niż full HD (1920 x 1080). Dzięki temu idealnie nadaje się do tworzenia i edytowania materiałów wideo, w tym dodawania efektów specjalnych 2D i 3D, komponowania oraz korekcji barwnej.

Zcentralizowane zarządzanie kolorem

PROMINENCE CG3145 jest kompatybilny z oprogramowaniem do kontroli jakości ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie wieloma monitorami ColorEdge. W zależności od wymagań konkretnego projektu użytkownik może zmieniać ustawienia predefiniowanych trybów pracy, takie jak poziom jasności, krzywa gamma i punkt bieli, a następnie skalibrować monitor do nowych wartości. Dane kalibracji zostaną zapisane bezpośrednio w monitorze.

centralized color management

Kompatybilność wideo

Monitor obsługuje różne formaty wideo, w tym HDMI (10-bitowy, 4:2:2, 50/60p) oraz DisplayPort (10-bitowy, 4:4:4, 50/60p).

 

Szeroki gamut kolorów

Monitor wiernie odwzorowuje aż 99% przestrzeni barwnej DCI-P3, będącej standardem obowiązującym w postprodukcji.

 

Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji

Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Modele z serii ColorEdge wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo. Algorytm wykorzystywany przez sztuczną inteligencję (AI)* w modelu PROMINENCE umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.

*Oczekuje na przyznanie patentu.

 

Obraz 10-bitowy

Korzystając z 24-bitowej tabeli LUT monitor może wyświetlać 10-bitowy* obraz z ponad miliardem kolorów jednocześnie. Zapewnia to płynne przejścia tonalne i mniejszy współczynnik Delta-E między sąsiadującymi kolorami.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie obsługujące 10-bitowy sygnał.

 

Jednolity obraz na całej powierzchni ekranu

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor ColorEdge PROMINENCE CG3145 wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która ogranicza wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

Szeroki wybór trybów wyświetlania

Przycisk znajdujący się z przodu monitora zapewnia wygodny dostęp do gotowych trybów pracy, odpowiadających różnym standardom obowiązującym w branży filmowej i telewizyjnej. Dostępne są tryby REC2020, REC709, DCI, PQ_REC2100, PQ_REC709, PQ_DCI, HLG_REC210 oraz Calibration.

Ostrzeżenie dotyczące luminancji

Funkcja o nazwie PQ Clipping pokazuje obszary ekranu, które mają poziom jasności wyższy niż aktualnie ustawiona wartość. Fragmenty obrazu niewyświetlające się z odpowiednią jasnością zaznaczone są na żółto lub różowo. Funkcja PQ Clipping działa dla jasności 300, 500, 1000 i 4000 cd/m2.

Bez funkcji PQ Clipping Z funkcją PQ Clipping

 

Marker bezpiecznego obszaru

Marker bezpiecznego obszaru pokazuje, która część ekranu będzie wyświetlana na danym urządzeniu. Pozwala to sprawdzić, czy napisy i inne informacje tekstowe będą widoczne.

Marker proporcji

Marker proporcji pokazuje, który obszar ekranu będzie wyświetlany na urządzeniu odbierającym obraz w rozdzielczości DCI 4K (4096 x 2160) lub DCI 2K (2048 x 1080). Dzięki temu można łatwo sprawdzić, jak będzie wyglądał gotowy materiał na innych ekranach.

 

Zbliżenie dla obrazów 4K

PROMINENCE pozwala powiększyć wybrane obszary ekranu, aby obejrzeć detale i sprawdzić ostrość obrazu. Funkcję zbliżenia można szybko włączyć za pomocą przycisków z przodu monitora.

Tryb Gamut Warning

PROMINENCE oferuje specjalny tryb pracy Gamut Warning. Po jego wybraniu monitor wykrywa obszary obrazu Rec. 2020, których nie da się odtworzyć w standardzie Rec. 709, i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb pracy Rec. 709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy Rec. 2020 w przestrzeni kolorów Rec. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

Komfort użytkowania


Obraz bez migotania

Przyczyną widzianego przez wielu użytkowników migotania, powodującego szybkie zmęczenie oczu, jest wykorzystywana w konwencjonalnych monitorach metoda regulacji jasności podświetlenia LED. ColorEdge PROMINENCE CG3145 wykorzystuje hybrydowe rozwiązanie, dzięki któremu regulowanie jasności nie powoduje zauważalnego migotania, przy równoczesnym zachowaniu stabilności koloru.

 

Szeroki wybór złączy

Posługując się jednym kablem, do złącza DisplayPort lub HDMI można podłączyć źródło sygnału o rozdzielczości DCI-4K i częstotliwości 60 Hz.

 

Kaptur ochronny

Do monitora dołączony jest magnetycznie montowany kaptur, który zapobiega powstawaniu odblasków na powierzchni ekranu.

 

Wbudowane rączki do przenoszenia

Z tyłu monitora znajdują się dwie rączki, które ułatwiają przenoszenie go z miejsca na miejsce.

 

Gwarancja najwyższej jakości


5-letnia gwarancja

Model CG31455_lat_gwarancji objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

*Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin (10 tys. dla panelu LCD).

 

Ekran wolny od świecących pikselizero_bright_pixel

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

 

Gwarancja jasności i koloru

Poziom jasności i kolorów dla modelu CG3145 objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin pracy od daty zakupu.

Jasność monitora musi być ustawiona na poziomie 800 cd/m2 lub więcej, a temperatura kolorów na poziomie 6500 K.

 

Praca z materiałami HDR


 

Oprócz referencyjnego monitora HDR jakim jest PROMINENCE, EIZO oferuje opcjonalne krzywe HLG i PQ dla wielu modeli z serii CG. Zoptymalizowane krzywe gamma sprawiają, że obrazy wyglądają bardziej naturalnie i realistycznie dla ludzkiego oka niż obrazy wyświetlane w technologii SDR.

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej o technologii HDR.

 

Program Ambasadorów EIZO


 

W 2015 roku EIZO stworzyło program ambasadorski ColorEdge promujący profesjonalnych fotografów, projektantów, filmowców oraz ludzi kreatywnych, którzy swoją pracą inspirują i edukują artystów na całym świecie. Wszyscy ambasadorzy EIZO są zadowolonymi użytkownikami monitorów ColorEdge, którzy do realizowania swojej pasji i artystycznej wizji wykorzystują wyłącznie sprzęt najwyższej jakości.

 

ambassadors

Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna31,1" / 78,9 cm
Naturalna rozdzielczość4096 x 2160 (17:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)698,0 x 368,1 mm
Rozmiar piksela0,170 x 0,170 mm
Liczba odcieni szarościDisplayPort, HDMI: 1024 odcieni z palety 65 tysięcy
Liczba kolorówDisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 24 bit
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED z szerokim gamutem
Jasność1000 cd/m²
Kontrast1.000.000:1
Czas reakcji (typowy)10 ms (Gray-to-gray)
Odwzorowanie przestrzeni barwDCI-P3: 99%
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort x 2 (z HDCP Ver.1.x), HDMI x 2 (HDCP, Deep Color)
Cyfrowa częstotliwość odświeżaniaDisplayPort: 25 - 137 kHz, 23 - 61 Hz
HDMI: 15 - 136 kHz, 23 - 61 Hz
USB
Funkcje1 port do kontroli monitora, 3 porty jako hub USB
Standard3.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy472 W
Typowy pobór mocy267 W
W trybie oszczędzania energiiPoniżej 1,2 W
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyColor Mode (REC2020, REC709, DCI, PQ_REC2100, PQ_REC709, PQ_DCI, HLG_REC2100, Calibration)
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneFormat koloru wejściowego, zakres wejściowy, ustawienia HDMI (redukcja szumu, wykrywanie filmu), informacje o sygnale, regulacja koloru (jasność, temperatura, gamma, przycinanie krzywej PQ, HLG System Gamma, gamut kolorów, odcień, nasycenie, przycinanie gamutu, format XYZ, wzmocnienie, poziom czerni, niezależna regulacja 6 kolorów, reset), wielkość obrazu (pełny ekran, zachowanie proporcji, dot by dot), zoom, ostrzeżenie dot. gamutu REC709, ostrzeżenie dot. luminancji, Co-View, znaczniki (znacznik bezpiecznego obszaru, wielkość bezpiecznego obszaru, znacznik współczynnika proporcji, ustawienia współczynnika proporcji, kolor obramowania), automatyczne wykrywanie sygnału wejściowego, obrót menu, port USB CHARGE, tryb oszczędzania energii, Off Timer, kontrolka, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybu, personalizacja przycisku, pełny reset ustawień
Specyfikacja fizyczna
Rozmiar (szer x wys x gł)757 x 487 - 603 x 323 mm
Waga29,2 kg
Regulacja wysokości116 mm
Obrót344°
Wymagania środowiskowe
Temperatura0 - 30 °C
Wilgotność20 - 80 %
Certyfikaty i standardyCB, CE, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), VCCI-B, TUV/Ergonomie, RCM, EAC, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC, BSMI
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, kable sygnałowe (DisplayPort - DisplayPort, Mini DisplayPort - DisplayPort, HDMI - HDMI), kabel USB, podręcznik instalacji, certyfikat regulacji, zestaw czyszczący ScreenCleaner, kaptur do monitora, karta gwarancyjna
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 388