ColorEdge CG3146

Monitor referencyjny HDR 31,1" (78,9 cm)

Pierwszy monitor referencyjny HDR z wbudowanym kalibratorem

ColorEdge PROMINENCE CG3146 to pierwszy monitor referencyjny HDR na rynku, który oferuje wbudowany kalibrator zapewniający wierną reprodukcję kolorów w standardzie HDR.

HDR: High Dynamic Range


Czym jest HDR?

HDR (High Dynamic Range) to rozpiętość tonalna o zakresie zbliżonym do postrzegania kolorów i światła przez ludzkie oko. Monitor z technologią HDR potrafi wiernie odtwarzać zarówno bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary obrazu, nie pogarszając jakości jednych na rzecz drugich. Te same sceny wyświetlane na monitorach SDR (Standard Dynamic Range) tracą jasność, kontrast i kolory.

Monitor SDR ColorEdge PROMINENCE CG3146

 

Technologia HDR EIZO

Monitory referencyjne EIZO ColorEdge PROMINENCE jako pierwsze na rynku eliminują ograniczenia występujące w pozostałych technologiach HDR.

Monitory HDR OLED korzystają z funkcji ABL (Auto Brightness Limiter), która ogranicza ich zdolność do wyświetlania jasnych scen z odcieniami znajdującymi się poza pewnym zakresem. Co prawda wydłuża to żywotność urządzenia, ale też powoduje przyciemnienie jasnych obszarów i wyblaknięcie kolorów.

hdr-with-abl.jpg cg3145-hdr.jpg
Monitor HDR z funkcją ABL ColorEdge PROMINENCE CG3146

 

Funkcja Local Dimming polega na stosowaniu systemu podświetlenia do miejscowego dopasowywania jasności poszczególnych obszarów ekranu w zależności od wyświetlanych treści. Jeśli jednak wyświetlany obiekt wychodzi poza dopasowany obszar podświetlenia, na ekranie pojawia się tzw. efekt halo, który uniemożliwia wierne odwzorowanie kolorów na szczegółach obrazu.

hdr-halo.jpg cg3145-hdr2.jpg
Monitor HDR z funkcją Local Dimming ColorEdge PROMINENCE CG3146

 

ColorEdge PROMINENCE CG3146 wyświetla obrazy w standardzie HDR bez funkcji ABL ani efektu halo, zapewniając wierną reprodukcję barw i jasności na każdym pikselu.

 

Krzywe gamma

ColorEdge PROMINENCE CG3146 obsługuje dwie krzywe gamma stosowane dla filmów HDR:  HLG (Hybrid Log-Gamma) oraz PQ (Perceptual Quantization). Krzywa HLG jest kompatybilna z wyświetlaczami SDR i nadaje się do programów telewizyjnych transmitowanych na żywo. Z kolei krzywa PQ jest zbliżona do ludzkiego wzroku w zakresie percepcji barw i światła, dlatego świetnie sprawdza się do wyświetlania materiałów wideo. Obie krzywe gamma zostały ustandaryzowane przez ITU (International Telecommunication Union) pod nazwą ITU-R BT.2100. Oprócz tego krzywa PQ została ustandaryzowana przez SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers) pod nazwą ST-2084.

 

Precyzyjne zarządzanie kolorem


Wbudowany kalibrator

ColorEdge PROMINENCE CG3146 to pierwszy monitor referencyjny HDR na rynku wyposażony we wbudowany kalibrator. Dzięki niemu nie trzeba kupować osobnego sprzętu kalibracyjnego, aby zapewnić wierną reprodukcję kolorów w miarę upływu czasu. Dane kalibracji zapisywane są bezpośrednio w monitorze, dlatego nie trzeba powtarzać procesu kalibracji dla wszystkich podłączonych komputerów.

Built-In Sensor to Automate Your Workflow

 

ColorNavigator 7: oprogramowanie do zarządzania kolorem

ColorNavigator 7 to najnowsze oprogramowanie do kalibracji i kontroli jakości monitorów graficznych ColorEdge. Łączy w sobie wszystkie funkcje poprzednich programów EIZO do zarządzania kolorem, czyli ColorNavigator 6 i ColorNavigator NX, oferując nowe, udoskonalone rozwiązanie dla profesjonalistów w różnych branżach kreatywnych. ColorNavigator 7 upraszcza kalibrację i zapewnia wierne odtwarzanie kolorów w fotografii, designie, druku czy edycji wideo.

Dowiedz się więcej o programie ColorNavigator 7

 

Funkcje do edycji i postprodukcji wideo


Wysoka jasność i kontrast

ColorEdge PROMINENCE CG3146 osiąga poziom jasności 1000 cd/m2 potrzebny do wyświetlania materiałów HDR. Oferuje także współczynnik kontrastu 1 000 000:1, niezbędny do odtwarzania prawdziwej czerni.

 

Rozdzielczość DCI 4K

ColorEdge PROMINENCE CG3146 wyświetla obraz w standardzie DCI-4K (4096 x 2160), a więc w rozdzielczości ponad czterokrotnie wyższej niż full HD (1920 x 1080). Dzięki temu idealnie nadaje się do tworzenia i edytowania materiałów wideo, w tym dodawania efektów specjalnych 2D i 3D, komponowania oraz korekcji barwnej.

 

 

Łączność SDI

ColorEdge PROMINENCE CG3146 wyposażono w złącza Single-Link 12G/6G/3G/HD-SDI oraz Dual-Link lub Quad-Link 3G*/HD-SDI, umożliwiające płynną transmisję danych wideo w rozdzielczości 4K. Złącza SDI obsługują mapowanie 2SI (2 sample interleave) oraz VPID (Video Payload ID).

*Obsługa mapowania 2SI (2 sample interleave).

 

Szeroki wybór złączy

CG3146 wyposażono w złącza wejściowe HDMI i DisplayPort umieszczone z boku obudowy, umożliwiające podłączenie wielu różnych urządzeń wideo. Monitor oferuje również cztery porty USB downstream oraz jeden port USB upstream.

 

 

 

 

Kompatybilność wideo

Wejściowe złącza HDMI i DisplayPort obsługują sygnały DCI 4K (szybkość klatek 60p). Wejście HDMI obsługuje sygnał 12-bitowy 4:2:2 (50/60p), natomiast wejście DisplayPort – sygnał 10-bitowy 4:4:4 (50/60p).

 

Stabilne wyświetlanie obrazu


Szeroki gamut kolorów

Monitor wiernie odwzorowuje aż 99% przestrzeni barwnej DCI-P3, będącej standardem obowiązującym w postprodukcji.

 

Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT

W modelu CG3146 wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Ponadto tabela 3D LUT poprawia mieszanie barw RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.

 

Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji

Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Modele z serii ColorEdge CG wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo. Algorytm wykorzystywany przez sztuczną inteligencję (AI)* w modelu PROMINENCE umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.

*Oczekuje na przyznanie patentu.

 

Błyskawiczna stabilizacja koloru

Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG3146 pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty.

 

 

Jednolity obraz na całej powierzchni

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CG3146 wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która koryguje odchylenia odcieni na całym ekranie, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.


Grafika ma charakter poglądowy; rzeczywiste rezultaty zastosowania funkcji DUE będą się różnić w zależności od modelu monitora i środowiska.

 

Dodatkowe funkcje


Predefiniowane tryby wyświetlania

Menu OSD daje wygodny dostęp do predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu: BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ_BT.2100, PQ_DCI-P3, HLG_BT.2100, Calibration oraz SYNC_SIGNAL.

 

Automatyczna regulacja ustawień

CG3146 oferuje funkcję Sync Signal, która automatycznie dopasowuje ustawienia monitora takie jak zakres wejściowy czy format koloru wejściowego w zależności od sygnału wideo. Dzięki temu ustawienia te pozostają niezmienne w trakcie produkcji.

 

Ostrzeżenie dotyczące luminancji

ColorEdge PROMINENCE CG3146 może pokazać obszary ekranu, których nie da się prawidłowo wyświetlić przy aktualnie ustawionym poziomie jasności. Zaznaczone są na żółto lub różowo. Funkcja ta działa dla jasności 300, 500, 1000 i 4000 cd/m2.

Ostrzeżenie wyłączone Ostrzeżenie włączone

 

Zbliżenie dla obrazów 4K

CG3146 pozwala powiększyć wybrane obszary ekranu, aby obejrzeć detale i sprawdzić ostrość obrazu. Funkcję zbliżenia można szybko włączyć za pomocą przycisków z przodu monitora.

 

Tryb Gamut Warning

CG3146 oferuje specjalny tryb pracy Gamut Warning. Po jego wybraniu monitor wykrywa obszary obrazu BT.2020, których nie da się odtworzyć w standardzie BT. 709, i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb pracy BT. 709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy BT. 2020 w przestrzeni kolorów BT. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

 

Komfort użytkowania


Pokrętło do regulacji

Z przodu monitora znajduje się pokrętło umożliwiające łatwe i szybkie nawigowanie po menu OSD oraz dopasowywanie ustawień takich jak jasność.

Obraz bez migotania

Przyczyną widzianego przez wielu użytkowników migotania, powodującego szybkie zmęczenie oczu, jest wykorzystywana w konwencjonalnych monitorach metoda regulacji jasności podświetlenia LED. ColorEdge PROMINENCE CG3146 wykorzystuje hybrydowe rozwiązanie, dzięki któremu regulowanie jasności nie powoduje zauważalnego migotania, przy równoczesnym zachowaniu stabilności koloru.

 

Kaptur ochronny

Do monitora dołączony jest magnetycznie montowany kaptur, który zapobiega powstawaniu odblasków na powierzchni ekranu.

 

Wbudowane rączki do przenoszenia

Z tyłu monitora znajdują się dwie rączki, które ułatwiają przenoszenie go z miejsca na miejsce.

 

Gwarancja najwyższej jakości


5-letnia gwarancja

Model CG31455_lat_gwarancji6 objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

*Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin (10 tys. dla panelu LCD).

 

Ekran wolny od świecących pikselizero_bright_pixel

Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.

 

Gwarancja jasności i koloru

Poziom jasności i kolorów dla modelu CG3146 objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin pracy od daty zakupu.

Jasność monitora musi być ustawiona na poziomie 800 cd/m2 lub więcej, a temperatura kolorów na poziomie 6500 K.

 

Praca z materiałami HDR


 

Oprócz referencyjnego monitora HDR jakim jest PROMINENCE CG3146, EIZO oferuje opcjonalne krzywe HLG i PQ dla wielu modeli z serii CG. Zoptymalizowane krzywe gamma sprawiają, że obrazy wyglądają bardziej naturalnie i realistycznie dla ludzkiego oka niż obrazy wyświetlane w technologii SDR.

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej o technologii HDR.

 

Program Ambasadorów EIZO


 

W 2015 roku EIZO stworzyło program ambasadorski ColorEdge promujący profesjonalnych fotografów, projektantów, filmowców oraz ludzi kreatywnych, którzy swoją pracą inspirują i edukują artystów na całym świecie. Wszyscy ambasadorzy EIZO są zadowolonymi użytkownikami monitorów ColorEdge, którzy do realizowania swojej pasji i artystycznej wizji wykorzystują wyłącznie sprzęt najwyższej jakości.

 

ambassadors

MatrycaIPS
Przekątna31,1" / 78,9 cm
Naturalna rozdzielczość4096 x 2160 (17:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)698,0 x 368,1 mm
Rozmiar piksela0,170 x 0,170 mm
Liczba odcieni szarościSDI, DisplayPort, HDMI: 1024 odcienie z palety 65 tysięcy
Liczba kolorówSDI, DisplayPort, HDMI: 1,07 miliarda z palety 24-bitowej
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED z szerokim gamutem
Jasność1000 cd/m²
Kontrast1 000 000:1
Czas reakcji (typowy)10 ms (gray-to-gray)
Odwzorowanie przestrzeni barwDCI-P3: 99%
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweBNC (12G/6G/3G/HD-SDI), BNC (3G/HD-SDI) x 3, DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (Deep Color, HDCP 2.2 / 1.4)
Wyjścia sygnałowe (loop through)BNC (12G/6G/3G/HD-SDI, through-out (active)), BNC (3G/HD-SDI, through-out (active)) x 3
Cyfrowa częstotliwość odświeżaniaDisplayPort: 25 - 137 kHz / 23 - 61 Hz
HDMI: 15 - 136 kHz / 23 - 61 Hz
USB
FunkcjeUSB B, USB A x 3 (ładowanie maks. 10,5 W x 1)
Standard3.1 Gen 1
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy463 W
Typowy pobór mocy282 W
W trybie oszczędzania energii1,2 W lub mniej
Zarządzanie energią1,0 W lub mniej
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyColor Mode (BT.2020, BT.709, DCI, PQ_BT.2100, PQ_BT.709, PQ_DCI, HLG_BT.2100, Calibration, Sync Signal)
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneRegulacja koloru, krzywa PQ, autokalibracja, format koloru wejściowego, YUX Color Matrix, zakres wejściowy, konwersja I/P, poziom czerni, usuwanie przeplotu, ustawienia kodów czasowych, Interlace / PsF, powiększenie obrazu, zoom, ostrzeżenie dot. gamutu BT.709, ostrzeżenie dot. luminancji, Co-View, Blue Only, znacznik, tryb oszczędzania energii, Off Timer, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybu, personalizacja przycisku, wyświetlanie informacji, blokada przycisków
Specyfikacja fizyczna
Rozmiar (szer x wys x gł)757 x 488 x 208 mm
Rozmiar bez stopki (szer x wys x gł)757 x 463 x 170 mm
Waga26,5 kg
Waga bez stopki25,2 kg
Wymagania środowiskowe
Temperatura0 - 30 °C
Wilgotność20 - 80 %
Certyfikaty i standardyCB, CE, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TUV/S, PSE, VCCI-B, RCM, EAC, RoHS, WEEE, TUV/Ergonomics
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, kabel USB, kabel DisplayPort (2 m), kabel HDMI (2 m), podręcznik instalacji, certyfikat regulacji, zestaw ScreenCleaner, kaptur do monitora, karta gwarancyjna, zacisk do HDMI
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.