CuratOR EX2621

Kolorowy monitor LCD 26" do chirurgii

UWAGA: TEN MONITOR NIE JEST JUŻ PRODUKOWANY

Chirurgiczny monitor z panoramicznym, 26-calowym ekranem w rozdzielczości full HD. Wyposażono go w podświetlenie LED z luminancją 700 cd/m², zapewniające optymalne wyświetlanie obrazów na jasno oświetlonych salach operacyjnych. Wysoki stopień ochrony IP oraz konstrukcja bez wentylatora ułatwiają czyszczenie i dezynfekcję monitora, a funkcja Smart Resolution z kodowaniem S.R.S.C gwarantuje doskonałą ostrość wyświetlanych obrazów.

Obrazy chirurgiczne w wysokiej rozdzielczości

EX2621 wyposażono w panel LCD z energooszczędnym podświetleniem LED, jasnością na poziomie 700 cd/m² i współczynnikiem kontrastu 1400:1. Ekran w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) wiernie odtwarza obrazy niezbędne podczas operacji, m.in. obrazy endoskopowe oraz mikroskopowe.

 

Lepsza ostrość

EX2621 wykorzystuje autorską technologię EIZO o nazwie „Smart Resolution with Sparse Coding” (S.R.S.C.). Dzięki niej obrazy full HD pochodzące z tradycyjnych kamer endoskopowych i chirurgicznych mogą być wyświetlane w rozdzielczości 4K bez żadnych opóźnień.

 

Szerokie kąty widzenia

Monitor ma szerokie kąty widzenia (178 stopni), które umożliwiają patrzenie na ekran z boku bez widocznych zmian kontrastu.

 

Higieniczna konstrukcja

Ze względów bezpieczeństwa monitory chirurgiczne EIZO mają zaokrąglone rogi, a z przodu pokryte są całkowicie płaskim panelem ochronnym, który zabezpiecza je przed ciałami obcymi i rozpryskami płynów (stopień ochrony IP45 z przodu, IP32 dla całego monitora). Ponadto podłączone do monitora kable można schować za pomocą specjalnej osłony, która pomaga utrzymać porządek i higienę na sali operacyjnej.

 

Chłodzenie bez wentylatora

Monitor korzysta z zaawansowanej technologii chłodzenia, która nie wymaga zastosowania wentylatora. Dzięki temu pracuje cicho i nie zakłóca przepływu powietrza na sali operacyjnej. Brak otworów wentylacyjnych ułatwia również czyszczenie i dezynfekcję monitora.

 

Obrót o 180° i odbicie lustrzane

Bez względu na położenie kamery chirurgicznej obraz można obrócić o 180° lub wyświetlić w odbiciu lustrzanym, aby dopasować go do potrzeb personelu medycznego.

 

Trzy sygnały na jednym ekranie

Na ekranie monitora można wyświetlać trzy źródła sygnału jednocześnie. Tryb PoP (Picture out Picture) wyświetla obrazy jeden obok drugiego, natomiast tryb PiP (Picture in Picture) wyświetla dodatkowe okna w rogach głównego obrazu. Zarówno w trybie PoP, jak i PiP rozmiary i położenie wszystkich okien można regulować. Jest to szczególnie przydatne podczas operacji, które wymagają wyświetlania obrazów z różnych modalności.

 

Niezależna zmiana ustawień obrazu

Gdy na ekranie wyświetlane są dwa lub trzy źródła sygnału jednocześnie, tryb wyświetlania (gamma 1.8 – 2.6 lub DICOM Preset Mode) można ustawić dla każdego z nich z osobna. Dzięki temu obrazy z różnych badań – endoskopii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego – wyświetlają się prawidłowo na jednym monitorze. Niezależna regulacja obrazu dotyczy również funkcji obrotu o 180 stopni i odbicia lustrzanego.

Obsługa sygnałów wejściowych i wyjściowych

Monitor obsługuje różne sygnały wejściowe i wyjściowe, co umożliwia podłączenie urządzeń do wykonywania wielu rodzajów badań. Specjalny pilot pozwala również zdalnie kontrolować sygnały wejściowe i obrót ekranu zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami podczas operacji.

 

Montaż w standardzie VESA

Dzięki kompatybilności ze standardem VESA monitor można zamontować na wysięgnikach, na ścianie itp. Dostępna jest również opcjonalna stopka umożliwiająca ustawienie monitora na biurku.

 

Gwarancja bezpieczeństwa

EX2620 zapewnia zgodność z najnowszym standardem IEC 60601-1-2 (4 edycja).

 

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyBiały
MatrycaIPS
Przekątna26" / 66,1 cm
Naturalna rozdzielczość1920 x 1080 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)576 x 324 mm
Rozmiar piksela0,300 x 0,300 mm
Liczba kolorów10-bitowe (SDI) : 1,07 miliarda (maks.)
8-bitowe: 16,77 miliona
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność700 cd/m²
Kontrast1400:1
Czas reakcji (typowy)18 ms (on/off)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweBNC (3G-SDI) x 2, BNC (Composite), BNC (RGB C-Sync lub Component), S-Video, DVI-D x 2 (z HDCP), D-Sub 15 pin (mini)
Wyjścia sygnałowe (loop through)BNC (3G-SDI) x 2, BNC (Composite), BNC (RGB C-Sync lub Component), S-Video, DVI-D
Cyfrowa częstotliwość odświeżania15 - 75 kHz / 24 - 60 Hz
Analogowa częstotliwość odświeżania15 - 80 kHz / 24 - 85 Hz
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy96 W
Dodatkowe funkcje
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Inne- Pilot do kontroli zdalnej (RS-232C, GPI)
- Tryby PiP i PoP
- Obsługa trzech okien
- Kodowanie S.R.S.C
Specyfikacja fizyczna
Waga bez stopki8,4 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-A, FCC-A, CAN ICES-3(A), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC, BIS
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, zasilacz, osłona na kable, płyta Utility Disk (podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

LMM0802
Jednostka sterująca obrazem przeznaczona do monitorów 2-, 4- i 8-megapikselowych. Przechwytuje obrazy z różnych źródeł wideo, a następnie wyświetla je na dużym ekranie w układzie odpowiadającym preferencjom użytkownika. Układ obrazów może być zapisany w pamięci i przywołany w odpowiednim momencie, tak by maksymalnie ułatwić pracę chirurgowi.