CuratOR EX3140

Monitor 4K UHD do zastosowań w endoskopii chirurgii z 31.1”

• Ekran z rozdzielczością 4K UHD (3840 x 2160 pikseli)
• Funkcja Smart Resolution z kodowaniem Sparse Coding (S.R.S.C.)
• Interfejs DisplayPort 1.2, ułatwiający podłączenie oraz 3G SDI (BNC) umożliwiający transmisję sygnału na dużą odległość.
• Szkło ochronne zlicowane z obudową, zaokrąglone narożniki zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowania

Wyświetla obrazy chirurgiczne z rozdzielczością 4K UHD

EX3140 ma naturalną rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli, która jest o cztery razy większa od tej, która ma monitor Full HD. Obrazy 4K UHD z endoskopu czy mikroskopu mogą być odtwarzane z jakością high definition. Dzięki temu operator zobaczy detale słabo widoczne na panelach full HD.

Lepsza ostrość

EX3140 wykorzystuje autorską technologię EIZO Smart Resolution with Sparse Coding (S.R.S.C.). Obrazy Full HD generowane przez konwencjonalne urządzenia instalowane w endoskopach czy kamerach chirurgicznych, mogą być na nim wyświetlane w dużej rozdzielczości bez żadnego opóźnienia, w pełni wykorzystując naturalną rozdzielczość 4K UHD.

 

Oglądanie dużych obrazów w Full HD

Po podłączeniu do monitora sygnału 4K UHD, nawet w przypadku gdy część ekranu powiększona jest przy użyciu funkcji zoom, możliwe jest wyświetlenie obrazów z rozdzielczością wyższą niż Full HD.

Dokładne odwzorowanie kolorów dzięki szerokogamutowemu panelowi

EX3140 wyświetla nie tylko kolory z przestrzeni sRGB, ale również jest w stanie wyświetlać strumień wideo 4K emulując przestrzeń kolorów BT.2020. Dzięki temu może generować obrazy z kamer kompatybilnych ze standardem BT.2020, zwiększając zakres barw o odcienie od żółto-zielonych do czerwonych.

 

Obsługa kamer HDR

HDR (High Dynamic Range) to technologia, która pozwala wyświetlać kolory naturalnie, tak jak widzi je ludzkie oko, czego nie może odtworzyć konwencjonalne wideo. EX3140 wykorzystuje metody PQ (Perceptual Quantization) i HLG (Hybrid Log Gamma) do regulacji parametrów krzywej gamma przy wyświetlaniu obrazów HDR. Obrazy z endoskopów zgodnych ze standardem HDR wyglądają realistycznie, bez dominanty czerni w ciemnych obszarach.

 

Całkowicie płaska powierzchnia ekranu

Sale operacyjne wyposażone są w szereg medycznych urządzeń, przemieszczanych przed każdą operacją, dostosowując układ do rodzaju zabiegu. Mając na względzie bezpieczeństwo, obudowa monitorów EIZO do zastosowań chirurgicznych ma zaokrąglone narożniki. Płaski ekran zlicowany z obudową jest bryzgoszczelny i spełnia normę IP45 (pozostała część obudowy zgodna jest z normą IP32).

 

Kable zawsze na miejscu

Specjalna klapka przytrzymuje kable, zwiększając bezpieczeństwo i higienę użytkowania monitora.

monitor endoskopowy CuratOR EX3140

Szło ochronne

Ekran monitora zabezpiecza szyba ochronna zabezpieczający go przed uderzeniami i brudem. Szkło ma współczynnik twardości przekraczający 9H, więc ciężko jest je porysować, nawet jeśli przesuwając monitor przez przypadek uderzymy nim o ścianę.

Transmisja sygnału 4K UHD jednym kablem

Monitor ma dwa wejścia wideo obsługujące sygnał 4K UHD: DisplayPort 1.2 i Quad Link 3G-SDI (BNC). Przy wykorzystaniu kabla DisplayPort 1.2, dane są transmitowane z szybkością 60 klatek/sekundę. Kabel jest przypinany do monitora, dzięki czemu nie zostanie przypadkowo odłączony. 3G-SDI (BNC) może transmitować sygnał na odległość do 30 metrów.

monitor endoskopowy CuratOR EX3140

Presety ułatwiające przełączanie się między różnymi opcjami wyświetlania

Określone ustawienia, takie jak wybór wejścia sygnału, jasność, skala szarości, gamut kolorów, etc. zapisywane są w pamięci monitora jako presety. Mogą one być nazywane zgodnie z preferencjami operatora i łatwo dostępne z poziomu menu ekranowego (OSD – On Screen Display).

 

Szerokie kąty widzenia

EX3140 ma szerokie kąty widzenia: 178 stopni w poziomie, dzięki czemu obrazy widziane pod kątem mają tylko minimalnie zmieniony kontrast. W efekcie z monitora może korzystać jednocześnie kilka osób.

monitor endoskopowy CuratOR EX3140

Obrót lub odbicie lustrzane obrazu

Niezależnie od orientacji kamery chirurgicznej, obraz może być obrócony o 180 stopni lub odbity, by zapewnić operatorowi najlepszy widok.

 

monitor endoskopowy CuratOR EX3140

Możliwość oglądania obrazów z różnych źródeł na jednym ekranie

Przy wykorzystaniu funkcji PoP (Picture Out Picture) na ekranie mogą być jednocześnie wyświetlane obok siebie obrazy z dwóch różnych źródeł. Jest to przydatne, gdy w tym samym czasie trzeba oglądać kilka obrazów, na przykład pochodzących z różnych modalności.

Możliwość indywidualnej regulacji obrazu w różnych oknach

Wyświetlając obok siebie obraz z dwóch różnych źródeł, można indywidualnie dostosować parametry wyświetlania każdego z nich (gamma 1.8 – 2.6 lub tryb DICOM). Ta funkcjonalność przydatna jest zwłaszcza w sytuacjach, w których na jednym ekranie wyświetlane są z równą precyzją obrazy pochodzące z różnych źródeł: endoskopu, tomografu czy rezonansu magnetycznego.

Niezależne generowanie lustrzanego odbicia oraz obrotu obrazu

Wyświetlając sygnał z dwóch różnych źródeł w tym samym czasie, każdy z obrazów może być obrócony o 180 stopni lub wygenerowane jego lustrzane odbicie.

 

Standardowy system montażu VESA ułatwiający instalację

Obudowa posiada otwory montażowe w standardzie VESA, dzięki temu monitor można zainstalować w różnych miejscach na mocowaniach naściennych, sufitowych, ramionach czy wózkach endoskopowych. Opcjonalnie dostępna jest stopka umożliwiająca postawienie monitora na biurku.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej restrykcyjne normy medyczne, bezpieczeństwa i w zakresie emisji EMC.

Kolor obudowyBiały
MatrycaIPS
Przekątna31,1" / 78,9 cm
Naturalna rozdzielczość3840 x 2160 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)654 x 368 mm
Rozmiar piksela0,170 x 0,170 mm
Liczba kolorów10-bitowe (SDI / DisplayPort) : 1,07 miliarda (maks.)
8-bitowe: 16,77 miliona
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność350 cd/m²
Kontrast1500:1
Czas reakcji (typowy)20 ms (on/off)
Odwzorowanie przestrzeni barwemulacja BT.2020
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweBNC (3G-SDI) x 4, DisplayPort x 1, DVI-D x 2 (z HDCP)
Wyjścia sygnałowe (loop through)BNC (3G-SDI) x 4, DVI-D x 1
Cyfrowa częstotliwość odświeżania27 - 135 kHz / 24 - 60 Hz
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy146 W
Dodatkowe funkcje
InneZdalne sterowanie monitorem (USB, RS-232C, GPI)
Specyfikacja fizyczna
Waga11,2 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, FCC-A, CAN ICES-3(A), RoHS, WEEE, EAC
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, zasilacz, osłona na kable, płyta Utility Disk (podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja2 lata

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 388