CuratOR EX3220-3D

Kolorowy monitor LCD 31,5" z obsługą obrazów chirurgicznych 3D

Chirurgiczny monitor z panoramicznym, 31,5-calowym ekranem w rozdzielczości full HD. Dołączono do niego bezbateryjne, nieparujące okulary do komfortowego oglądania obrazów 3D. Wysoki stopień ochrony IP oraz konstrukcja bez wentylatora ułatwiają czyszczenie i dezynfekcję monitora, a płaski panel ochronny i zaokrąglone rogi gwarantują bezpieczeństwo na sali operacyjnej.

EIZO Optical Bonding

Obrazy chirurgiczne 3D

Monitor wyposażono w panel LCD 3D z podświetleniem LED, jasnością na poziomie 650 cd/m2 oraz współczynnikiem kontrastu 1400:1. Jego ekran obsługuje rozdzielczość full HD, wiernie odtwarzając stereoskopowe obrazy z endoskopu i mikroskopu.

Szerokie kąty widzenia

Monitor ma szerokie kąty widzenia (178 stopni), które umożliwiają patrzenie na ekran z boku bez widocznych zmian kontrastu.

Higieniczna konstrukcja

Ze względów bezpieczeństwa monitory chirurgiczne EIZO mają zaokrąglone rogi, a z przodu pokryte są całkowicie płaskim, kurzo- i wodoodpornym szkłem ochronnym (stopień ochrony IP45 z przodu, IP32 dla całego monitora).

Monitor nie korzysta z wentylatora, co znacznie ułatwia regularne czyszczenie i dezynfekcję. Podłączone do niego kable można natomiast schować za pomocą specjalnej osłony, która pomaga utrzymać porządek i higienę na sali operacyjnej.

Mniej odblasków

Odblaski na monitorach LCD powstają, gdy zewnętrzne światło pada na ekran, a następnie odbija się od szkła ochronnego i warstwy powietrza z różnymi współczynnikami załamania. Technologia optical bonding likwiduje warstwę powietrza pomiędzy panelem LCD a szkłem ochronnym, aby zmniejszyć współczynnik załamania i tym samym ograniczyć występowanie odblasków. W efekcie obrazy na ekranie są dużo lepiej widoczne, a ich kontrast pozostaje bez zmian.

 

Doskonała wytrzymałość

Szklana powłoka pokrywająca powierzchnię ekranu ma twardość ponad 9H, dzięki czemu jest niezwykle odporna na zarysowania. Usunięcie warstwy powietrza dzięki technologii optical bonding zabezpiecza panel LCD przed przedostawaniem się kurzu i wilgoci.

Ochrona przed kondensacją

Dzięki technologii optical bonding między panelem LCD a szkłem ochronnym nie gromadzi się kondensacja, dlatego monitora można używać nawet w środowiskach cechujących się dużymi wahaniami temperatur.

 

Obrazy 3D bez migotania

CuratOR EX3220-3D wykorzystuje system polaryzacyjny do wyświetlania przestrzennych obrazów z doskonałym odwzorowaniem kolorów i bez migotania.

Lekkie okulary 3D

Do monitora dołączone są okulary polaryzacyjne umożliwiające oglądanie obrazów 3D. Pracują bez baterii, wobec czego są wyjątkowo lekkie i doskonale sprawdzają się podczas długich operacji. Specjalna powłoka zapobiega parowaniu i zapewnia dobrą widoczność nawet, gdy okulary noszone są w parze z maską chirurgiczną.

 

Obsługa różnych formatów sygnału 3D

Monitor obsługuje formaty sygnału 3D Side by Side, Line by Line, Top/Bottom oraz SIMUL.

 

Tryb 3D: obrót o 180° i regulacja paralaksy

Bez względu na położenie kamery endoskopowej obraz można wyświetlić w taki sposób, aby był dobrze widoczny dla personelu medycznego. Z kolei funkcja regulacji paralaksy pozwala dopasować obrazy 3D w pionie i w poziomie, zapewniając naturalne wrażenie głębi.

 

 

Tryb 2D: dwa sygnały na jednym ekranie

Na ekranie monitora można wyświetlać dwa źródła sygnału jednocześnie, widoczne jedno obok drugiego. Oba obrazy można regulować niezależnie od siebie, co jest szczególnie przydatne podczas operacji, które wymagają wyświetlania obrazów z różnych modalności.

 

Tryb 2D: obrót o 180° i odbicie lustrzane

Bez względu na położenie kamery chirurgicznej obraz można obrócić o 180° lub wyświetlić w odbiciu lustrzanym, aby dopasować go do potrzeb personelu medycznego.

 

Obsługa sygnałów wejściowych i wyjściowych

Monitor obsługuje różne sygnały wejściowe i wyjściowe, co umożliwia podłączenie urządzeń do wykonywania wielu rodzajów badań. Funkcję przełączania między obrazem 2D i 3D, sygnały wejściowe i obrót ekranu można kontrolować zewnętrznie dzięki złączom GPI i RS-232C, na bieżąco dopasowując wyświetlany obraz do ustawień sprzętu chirurgicznego.

Montaż w standardzie VESA

Dzięki kompatybilności ze standardem VESA monitor można zamontować na wysięgnikach, na ścianie itp.

Gwarancja bezpieczeństwa

Aby oferować placówkom medycznym bezpieczne, niezawodne monitory, EIZO zapewnia zgodność z normami dotyczącymi zastosowań medycznych, bezpieczeństwa oraz kompatybilności elektromagnetycznej.

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna31,5" / 80,1 cm
Naturalna rozdzielczość1920 x 1080 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)698 x 393 mm
Rozmiar piksela0,364 x 0,364 mm
Liczba kolorów10-bitowe (SDI) : 1,07 mld (maks.)
8-bitowe: 16,77 mln
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178° (w trybie 2D)
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność650 cd/m²
Kontrast1400:1
Czas reakcji (typowy)16 ms (on/off)
Odwzorowanie przestrzeni barwsRGB
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweBNC (3G-SDI) x 2, BNC (Composite), BNC (RGB C-Sync lub Component), S-Video, DVI-D x 2 (z HDCP), D-Sub 15 pin (mini)
Wyjścia sygnałowe (loop through)BNC (3G-SDI) x 2, BNC (Composite), BNC (RGB C-Sync lub Component), S-Video, DVI-D
Cyfrowa częstotliwość odświeżania15 - 75 kHz / 24 - 60 Hz
Analogowa częstotliwość odświeżania15 - 80 kHz / 24 - 85 Hz
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy97 W
Dodatkowe funkcje
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Inne3D (Side by Side, Line by Line, Top /Bottom, SIMUL), kontrola zdalna (RS-232C, GPI), Optical Bonding
Specyfikacja fizyczna
Waga bez stopki10,0 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-A, FCC-A, CAN ICES-3(A), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
FDA 510(k)Klasa I
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, zasilacz AC, nieparujące okulary 3D x 3, osłona na kable, płyta z podręcznikiem instalacji w formacie PDF, instrukcja obsługi.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

LMM0802
Jednostka sterująca obrazem przeznaczona do monitorów 2-, 4- i 8-megapikselowych. Przechwytuje obrazy z różnych źródeł wideo, a następnie wyświetla je na dużym ekranie w układzie odpowiadającym preferencjom użytkownika. Układ obrazów może być zapisany w pamięci i przywołany w odpowiednim momencie, tak by maksymalnie ułatwić pracę chirurgowi.