CuratOR EX3220

Kolorowy monitor LCD 31,5" do chirurgii

Chirurgiczny monitor z panoramicznym, 31,5-calowym ekranem w rozdzielczości full HD. Wyposażono go w podświetlenie LED z luminancją 650 cd/m², zapewniające optymalne wyświetlanie obrazów na jasno oświetlonych salach operacyjnych. Wysoki stopień ochrony IP oraz konstrukcja bez wentylatora ułatwiają czyszczenie i dezynfekcję monitora, a płaski panel ochronny i zaokrąglone rogi gwarantują bezpieczeństwo na sali operacyjnej.

Obrazy chirurgiczne w wysokiej rozdzielczości

EX3220 wyposażono w panel LCD z energooszczędnym podświetleniem LED, jasnością na poziomie 650 cd/m² i współczynnikiem kontrastu 1400:1. Ekran w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) wiernie odtwarza obrazy niezbędne podczas operacji, m.in. obrazy endoskopowe oraz mikroskopowe.

 

Szerokie kąty widzenia

Monitor ma szerokie kąty widzenia (178 stopni), które umożliwiają patrzenie na ekran z boku bez widocznych zmian kontrastu.

 

Higieniczna konstrukcja

Ze względów bezpieczeństwa monitory chirurgiczne EIZO mają zaokrąglone rogi, a z przodu pokryte są całkowicie płaskim panelem ochronnym, który zabezpiecza je przed ciałami obcymi i rozpryskami płynów (stopień ochrony IP45 z przodu, IP32 dla całego monitora). Ponadto podłączone do monitora kable można schować za pomocą specjalnej osłony, która pomaga utrzymać porządek i higienę na sali operacyjnej.

 

Chłodzenie bez wentylatora

Monitor korzysta z zaawansowanej technologii chłodzenia, która nie wymaga zastosowania wentylatora. Dzięki temu pracuje cicho i nie zakłóca przepływu powietrza na sali operacyjnej. Brak otworów wentylacyjnych ułatwia również czyszczenie i dezynfekcję monitora.

 

Obrót o 180° i odbicie lustrzane

Bez względu na położenie kamery chirurgicznej obraz można obrócić o 180° lub wyświetlić w odbiciu lustrzanym, aby dopasować go do potrzeb personelu medycznego.

 

Dwa sygnały na jednym ekranie

Na ekranie monitora można wyświetlać dwa źródła sygnału jednocześnie. Tryb PoP (Picture out Picture) wyświetla obrazy jeden obok drugiego, natomiast tryb PiP (Picture in Picture) wyświetla dodatkowe okno w górnym rogu głównego obrazu. Zarówno w trybie PoP, jak i PiP rozmiary i położenie obu okien można regulować. Jest to szczególnie przydatne podczas operacji, które wymagają wyświetlania obrazów z różnych modalności.

 

Niezależna zmiana ustawień obrazu

Gdy na ekranie wyświetlane są dwa źródła sygnału jednocześnie, tryb wyświetlania (gamma 1.8 – 2.6 lub DICOM Preset Mode) można ustawić dla obu z nich z osobna. Dzięki temu obrazy z różnych badań – endoskopii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego – wyświetlają się prawidłowo na jednym monitorze. Niezależna regulacja obrazu dotyczy również funkcji obrotu o 180 stopni i odbicia lustrzanego.

 

Obsługa sygnałów wejściowych i wyjściowych

Monitor obsługuje różne sygnały wejściowe i wyjściowe, co umożliwia podłączenie urządzeń do wykonywania wielu rodzajów badań. Specjalny pilot pozwala również zdalnie kontrolować sygnały wejściowe i obrót ekranu zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami podczas operacji.

 

Montaż w standardzie VESA

Dzięki kompatybilności ze standardem VESA monitor można zamontować na wysięgnikach, na ścianie itp.

 

Gwarancja bezpieczeństwa

EX3220 zapewnia zgodność z najnowszym standardem IEC 60601-1-2 (4 edycja).

 

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyBiały
MatrycaIPS
Przekątna31,5" / 80,1 cm
Naturalna rozdzielczość1920 x 1080 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)698 x 393 mm
Rozmiar piksela0,364 x 0,364 mm
Liczba kolorów10-bitowe (SDI) : 1,07 miliarda (maks.)
8-bitowe: 16,77 miliona
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność650 cd/m²
Kontrast1400:1
Czas reakcji (typowy)16 ms (on/off)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweBNC (3G-SDI) x 2, BNC (Composite), BNC (RGB C-Sync lub Component), S-Video, DVI-D x 2 (z HDCP), D-Sub 15 pin (mini)
Wyjścia sygnałowe (loop through)BNC (3G-SDI) x 2, BNC (Composite), BNC (RGB C-Sync lub Component), S-Video, DVI-D
Cyfrowa częstotliwość odświeżania15 - 75 kHz / 24 - 60 Hz
Analogowa częstotliwość odświeżania15 - 80 kHz / 24 - 85 Hz
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy97 W
Dodatkowe funkcje
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InnePilot do kontroli zdalnej (RS-232C, GPI)
Specyfikacja fizyczna
Waga bez stopki9,9 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-A, FCC-A, CAN ICES-3(A), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, zasilacz, osłona na kable, płyta Utility Disk (podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF)GIF

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

LMM0802
Jednostka sterująca obrazem przeznaczona do monitorów 2-, 4- i 8-megapikselowych. Przechwytuje obrazy z różnych źródeł wideo, a następnie wyświetla je na dużym ekranie w układzie odpowiadającym preferencjom użytkownika. Układ obrazów może być zapisany w pamięci i przywołany w odpowiednim momencie, tak by maksymalnie ułatwić pracę chirurgowi.