CuratOR EX3241

Kolorowy monitor LCD 32" do chirurgii

Chirurgiczny monitor z panoramicznym, 32-calowym ekranem w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160). Wyposażono go w złącza DisplayPort 1.2, 12G-SDI i HDMI oraz technologię S.R.S.C. umożliwiającą wyświetlanie obrazów z doskonałą ostrością. Wysoki stopień ochrony IP ułatwia czyszczenie i dezynfekcję monitora, a technologia optical bonding ogranicza odbijanie się światła od ekranu i zapobiega powstawaniu kondensacji.

EIZO Optical Bonding

Rozdzielczość 4K UHD i wysoki poziom jasności

EX3241 wyposażono w energooszczędne podświetlenie LED z jasnością na poziomie 700 cd/m². Ekran w rozdzielczości 3840 x 2160 oferuje aż czterokrotnie większą przestrzeń roboczą niż full HD i wiernie odtwarza obrazy 4K niezbędne podczas operacji, m.in. obrazy endoskopowe oraz mikroskopowe.
Dowiedz się więcej w artykule Dlaczego warto stosować endoskopowe i chirurgiczne monitory 4K: trzy argumenty

 

Lepsza ostrość

EX3241 wykorzystuje autorską technologię EIZO o nazwie „Smart Resolution with Sparse Coding” (S.R.S.C.). Dzięki niej obrazy full HD pochodzące z tradycyjnych kamer endoskopowych i chirurgicznych mogą być wyświetlane w rozdzielczości 4K bez żadnych opóźnień.

 

Powiększenie obrazu w full HD

Gdy monitor odbiera sygnał 4K UHD, można przybliżyć wybrany fragment obrazu, wyświetlając go w rozdzielczości full HD lub wyższej.

Szeroki gamut kolorów

EX3241 potrafi nie tylko wiernie odtwarzać przestrzeń barw sRGB, ale również wyświetlać obrazy emulujące standard BT.2020 dla materiałów wideo 4K. Dzięki temu intensywne odcienie czerwieni, zieleni i żółci uchwycone kamerami zgodnymi ze standardem BT.2020 nie zostaną utracone.

 

Kompatybilność z HDR

HDR (ang. High Dynamic Range) to technologia umożliwiająca wyświetlanie kolorów w sposób zbliżony do percepcji ludzkiego oka, niedostępna dla standardowych materiałów wideo. Do obsługi szerszej rozpiętości tonalnej monitor EX3241 wykorzystuje krzywe PQ (Perceptual Quantization) i HLG (Hybrid Log Gamma). Obrazy pochodzące z kamer endoskopowych kompatybilnych z technologią HDR będą więc wyświetlane prawidłowo, bez utraty cieni na ciemnych obszarach.

 

Higieniczna konstrukcja

Ze względów bezpieczeństwa monitory chirurgiczne EIZO mają zaokrąglone rogi, a z przodu pokryte są całkowicie płaskim panelem ochronnym, który zabezpiecza je przed ciałami obcymi i rozpryskami płynów (stopień ochrony IP45 z przodu, IP32 dla całego monitora). Ponadto podłączone do monitora kable można schować za pomocą specjalnej osłony, która pomaga utrzymać porządek i higienę na sali operacyjnej.

 

Wysoka wytrzymałość

EX3241 wyposażono w warstwę ochronnego szkła o twardości 9H, która zapewnia odporność na uderzenia. Do produkcji monitora zastosowano również technologię optical bonding, polegającą na zlikwidowaniu warstwy powietrza między panelem LCD a szkłem. Dzięki temu panel jest chroniony przed ciałami obcymi , w tym kurzem i wilgocią.

Optical Bonding

 

Mniej odblasków

Odblaski na monitorach LCD powstają, gdy zewnętrzne światło pada na ekran, a następnie odbija się od szkła ochronnego i warstwy powietrza z różnymi współczynnikami załamania. Technologia optical bonding likwiduje warstwę powietrza pomiędzy panelem LCD a szkłem ochronnym, aby zmniejszyć współczynnik załamania i tym samym ograniczyć występowanie odblasków. W efekcie obrazy na ekranie są dużo lepiej widoczne, a ich kontrast pozostaje bez zmian.

Optical Bonding

 

Ochrona przed kondensacją

Dzięki zastosowaniu technologii optical bonding między panelem LCD a szkłem ochronnym nie gromadzi się kondensacja, dlatego monitora można używać nawet w środowiskach cechujących się dużymi wahaniami temperatur.

Optical Bonding

 

Złącza i kable

Odbierając sygnał przez złącze 12G-SDI (BNC), DisplayPort 1.2 lub HDMI, monitor wyświetla obrazy 4K UHD z prędkością 60 klatek na sekundę. Niewielkie rozmiary zasilacza ułatwiają zarządzanie kablami, a terminal 12G-SDI (BNC) umożliwia stabilną transmisję sygnału na dużych odległościach (nawet do 30 metrów).

 

Ochrona przed odłączeniem kabli

Z reguły kabli HDMI nie da się na stałe przypiąć do terminala. Monitor EX3241 wyposażono jednak w specjalny mechanizm blokujący zaprojektowany z myślą o złączu HDMI. Dzięki niemu po podłączeniu kabli do monitora można je zablokować, aby zapobiec przypadkowemu odpięciu i zagwarantować stałe połączenie.

Funkcje predefiniowane

Ustawienia takie jak źródło sygnału wejściowego, poziom jasności, odcienie szarości i gamut kolorów można zapisać w monitorze jako funkcje predefiniowane. Łatwe w obsłudze menu OSD pozwala użytkownikowi samodzielnie nadać im nazwy.

Obrót o 180° i odbicie lustrzane

Bez względu na położenie kamery chirurgicznej obraz można obrócić o 180° lub wyświetlić w odbiciu lustrzanym, aby dopasować go do potrzeb personelu medycznego.

 

Dwa sygnały na jednym ekranie

Na ekranie monitora można wyświetlać dwa źródła sygnału jednocześnie, korzystając z trybu PoP (Picture out Picture) wyświetlającego obrazy jeden obok drugiego. Jest to szczególnie przydatne podczas operacji, które wymagają wyświetlania obrazów z różnych modalności.

 

Niezależna zmiana ustawień obrazu

Gdy na ekranie wyświetlane są dwa źródła sygnału jednocześnie, tryb wyświetlania (gamma 1.8 – 2.6 lub DICOM Preset Mode) można ustawić dla obu z nich z osobna. Dzięki temu obrazy z różnych badań – endoskopii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego – wyświetlają się prawidłowo na jednym monitorze. Niezależna regulacja obrazu dotyczy również funkcji obrotu o 180 stopni i odbicia lustrzanego.

 

Gwarancja bezpieczeństwa

EX3241 zapewnia zgodność z najnowszym standardem IEC 60601-1-2 (4 edycja).

 

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyBiały
MatrycaIPS
Przekątna32" / 81,3 cm
Naturalna rozdzielczość3840 x 2160 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)708 x 399 mm
Rozmiar piksela0,185 x 0,185 mm
Liczba kolorów10-bitowe (SDI/DisplayPort/HDMI) : 1,07 miliarda (maks.)
8-bitowe: 16,77 miliona
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność700 cd/m²
Kontrast1000:1
Czas reakcji (typowy)18 ms (on/off)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 2.2/1.4), BNC (12G-SDI), BNC (3G-SDI), DVI-D x 2 (HDCP 1.4)
Wyjścia sygnałowe (loop through)BNC (12G-SDI), BNC (3G-SDI), DVI-D
Cyfrowa częstotliwość odświeżania27 - 135 kHz / 24 - 60 Hz
USB
Funkcje1 port USB typu B (CDC) upstream
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy188 W
Dodatkowe funkcje
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Inne- Pilot do kontroli zdalnej (RS-232C, GPI)
- Funkcja Smart Resolution z kodowaniem Sparse Coding (S.R.S.C.)
- Technologia Optical bonding
Specyfikacja fizyczna
Waga12,8 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-A, FCC-A, CAN ICES-3(A), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC, BIS
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, zasilacz, osłona na kable, płyta Utility Disk (podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF)GIF

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 388