CuratOR EX3242-3D

Monitor LCD o przekątnej 32"

32-calowy monitor panoramiczny 3D w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 pikseli), przeznaczony do endoskopii, mikrochirurgii i innych precyzyjnych zabiegów. Oferuje m.in. wysoką jasność, reprodukcję kolorów w standardzie BT.2020, obsługę HDR, tryby wyświetlania obrazu PbyP i PinP oraz funkcję automatycznego wykrywania sygnału wejściowego.

EIZO Optical Bonding

Zdjęcie monitora EIZO CuratOR EX3242-3D

Obrazy chirurgiczne 3D w rozdzielczości 4K

Monitor wyposażono w panel LCD z energooszczędnym podświetleniem LED i wysoką jasnością 850 cd/m2. Jego ekran w rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160) potrafi wiernie odtwarzać obrazy stereoskopowe (trójwymiarowe) pochodzące z endoskopów i mikroskopów.

Dowiedz się więcej w artykule Dlaczego warto stosować endoskopowe i chirurgiczne monitory 4K: trzy argumenty

 

Szeroki gamut kolorów

Podczas zabiegu chirurg musi być w stanie dostrzec subtelne różnice między kolorami. Model EX3242-3D obsługuje przestrzeń barw BT.2020, dlatego wyświetlając na nim obrazy uchwycone kamerami zgodnymi z tym standardem, można bez trudu rozróżnić odcienie czerwieni i żółci.

Kompatybilność z HDR

HDR (ang. High Dynamic Range) to technologia umożliwiająca wyświetlanie kolorów w sposób zbliżony do percepcji ludzkiego oka, niedostępna dla standardowych materiałów wideo. Do obsługi szerszej rozpiętości tonalnej monitor EX3242 wykorzystuje krzywe PQ (Perceptual Quantization) i HLG (Hybrid Log Gamma). Obrazy pochodzące z kamer endoskopowych kompatybilnych z technologią HDR będą więc wyświetlane prawidłowo, bez utraty cieni na ciemnych obszarach.

 

Higieniczna konstrukcja

Sale operacyjne wyposażone są w szereg urządzeń medycznych, które przemieszcza się przed każdą operacją w zależności od rodzaju zabiegu. Chirurgiczne monitory EIZO mają całkowicie płaską powierzchnię, która pozwala zaoszczędzić cenne miejsce, ułatwiając jednocześnie czyszczenie i dezynfekcję. Przód monitora pokryty jest szkłem zapewniającym stopień ochrony IP45 (zabezpieczenie przed przedostawaniem się ciał obcych i rozbryzgami płynów). Cała obudowa monitora ma natomiast stopień ochrony IP32.

 

Osłona na kable

Do monitora dołączono specjalną osłonę, która pozwala schować podpięte do niego kable, aby zachować porządek i higienę na sali operacyjnej.

 

Wysoka wytrzymałość

EX3242-3D wyposażono w warstwę ochronnego szkła o twardości 9H, która zapewnia odporność na uderzenia. Do produkcji monitora zastosowano również technologię optical bonding, polegającą na zlikwidowaniu warstwy powietrza między panelem LCD a szkłem. Dzięki temu panel jest chroniony przed ciałami obcymi, w tym kurzem i wilgocią.

Optical Bonding

 

Mniej odblasków

Odblaski na monitorach LCD powstają, gdy zewnętrzne światło pada na ekran, a następnie odbija się od szkła ochronnego i warstwy powietrza z różnymi współczynnikami załamania. Technologia optical bonding likwiduje warstwę powietrza pomiędzy panelem LCD a szkłem ochronnym, aby zmniejszyć współczynnik załamania i tym samym ograniczyć występowanie odblasków. W efekcie obrazy na ekranie są dużo lepiej widoczne, a ich kontrast pozostaje bez zmian.

Optical Bonding

 

Ochrona przed kondensacją

Dzięki zastosowaniu technologii optical bonding między panelem LCD a szkłem ochronnym nie gromadzi się kondensacja, dlatego monitora można używać nawet w środowiskach cechujących się dużymi wahaniami temperatur.

Optical Bonding

 

Obsługa różnych formatów sygnału 3D

Monitor obsługuje formaty sygnału 3D Side by Side, Line by Line, Top/Bottom oraz SIMUL.

 

Obsługa sygnałów wejściowych i wyjściowych

Odbierając sygnał przez złącze BNC (12G-SDI), DisplayPort lub HDMI, monitor wyświetla obrazy 4K UHD z prędkością 60 klatek na sekundę. Terminal BNC (12G-SDI) umożliwia stabilną transmisję sygnału na dużych odległościach (nawet do 30 metrów). Dzięki dwóm złączom BNC (12G-SDI) do monitora można podłączyć różne urządzenia, takie jak kamery mikroskopowe 4K/3D.

 

 

Bezpośrednie przesyłanie obrazu do wielu monitorów

Monitor wyposażono też w dodatkowe złącza wyjściowe (12G-SDI, DisplayPort i DVI), które mogą przekazywać wejściowe sygnały wideo bezpośrednio do następnego monitora. Ten sam obraz wyświetla się wówczas na kilku ekranach – dzięki temu nie potrzeba skomplikowanego okablowania, by mogło oglądać go kilka osób znajdujących się w różnych miejscach sali operacyjnej.

 

 

Obrót lub odbicie lustrzane obrazu w trybie 3D

Bez względu na położenie kamery chirurgicznej obraz 3D można obrócić o 180° lub wyświetlić w odbiciu lustrzanym, aby dopasować go do potrzeb personelu medycznego.

 

Regulacja paralaksy w trybie 3D

Funkcja regulacji paralaksy pozwala dopasować obrazy 3D w pionie i w poziomie, zapewniając naturalne wrażenie głębi.

 

Dwa sygnały na jednym ekranie

Na jednym ekranie można jednocześnie wyświetlać dwa źródła sygnału – jedno obok drugiego (tryb Picture-by-Picture) lub jedno w drugim (tryb Picture-in-Picture)*. Takie rozwiązanie przydaje się np. w sytuacji, gdy oprócz obrazów chirurgicznych trzeba stale monitorować funkcje życiowe lub ultrasonografię endoskopową.

* Tryb PbyP działa dla obrazów 2D, natomiast tryb PinP dla obrazów 2D lub 3D.

 

Możliwość indywidualnej regulacji obrazu w różnych oknach (w trybie 2D)

Wyświetlając obok siebie obraz z dwóch różnych źródeł, można indywidualnie dostosować parametry wyświetlania każdego z nich (gamma 1.8 – 2.6 lub tryb DICOM). Ta funkcjonalność przydaje się zwłaszcza w sytuacji, gdy na jednym ekranie wyświetlane są obrazy pochodzące z różnych źródeł: endoskopu, tomografu czy rezonansu magnetycznego.

 

Automatyczne wykrywanie sygnału wejściowego

Jeśli monitor utraci sygnał wideo, funkcja Auto Input Detection automatycznie przełączy go na inny port odbierający sygnał wejściowy. Stanowi to zabezpieczenie na wypadek zakłóceń sygnału spowodowanych błędem systemu lub ingerencją z zewnątrz.

 

 

Lekkie okulary 3D

Do monitora dołączone są okulary polaryzacyjne umożliwiające oglądanie obrazów 3D. Pracują bez baterii, wobec czego są wyjątkowo lekkie i doskonale sprawdzają się podczas długich operacji. Specjalna powłoka zapobiega parowaniu i zapewnia dobrą widoczność nawet, gdy okulary noszone są w parze z maską chirurgiczną.

 

 

Ochrona przed odłączeniem kabli

Z reguły kabli HDMI nie da się na stałe przypiąć do terminala. Monitor EX3242-3D wyposażono jednak w specjalny mechanizm blokujący zaprojektowany z myślą o złączu HDMI. Dzięki niemu po podłączeniu kabli do monitora można je zablokować, aby zapobiec przypadkowemu odpięciu i zagwarantować stałe połączenie.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej restrykcyjne normy medyczne, bezpieczeństwa i w zakresie emisji EMC.

 

Zaangażowanie w Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG)

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu EIZO przyłączyło się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ:

  • Dobre zdrowie i jakość życia
  • Czysta i dostępna energia
  • Wzrost gospodarczy i godna praca
  • Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja

Dowiedz się więcej o inicjatywach EIZO w zakresie zrównoważonego rozwoju

 

 

 

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyBiały
MatrycaIPS
Przekątna32" / 81,3 cm
Naturalna rozdzielczość3840 x 2160 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)708 x 399 mm
Rozmiar piksela0,185 x 0,185 mm
Liczba kolorówKolory 10-bitowe (SDI / DisplayPort / HDMI): 1,07 miliarda (maks.)
Kolory 8-bitowe: 16,77 miliona
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność850 cd/m²
Kontrast1500:1
Czas reakcji (typowy)20 ms (black-white-black)
Odwzorowanie przestrzeni barwEmulacja BT. 2020
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4), BNC (12G-SDI) x 2, DVI-D (HDCP 1.4)
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort, BNC (12G-SDI), DVI-D
Cyfrowa częstotliwość odświeżania18 - 136 kHz / 23 - 71 Hz
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy205 W
Dodatkowe funkcje
InneWyświetlanie obrazów 4K 3D (Side by Side, Line by Line, Top and Bottom, SIMUL), 3D (Side by Side, Line by Line, Top and Bottom, SIMUL), kontrola zdalna (RS-232C), tryb PbyP, tryb PinP, obrót obrazu o180°, odbicie lustrzane, technologia optical bonding
Specyfikacja fizyczna
Waga13,6 kg
Certyfikaty i standardyCE / UKCA (wyrób medyczny), ANSI/AAMI ES60601-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60601-1, IEC/EN60601-1, VCCI-A, FCC-A, CAN ICES-3(A), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC, BIS
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, zasilacz AC, 3 pary polaryzacyjnych okularów 3D z powłoką zapobiegającą parowaniu, 8 śrub do montażu w standardzie VESA, osłona na kable, płyta Utility Disk (podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 388