CuratOR LX491W

Kolorowy monitor LCD 49"

Panoramiczny, 49-calowy monitor do wyświetlania obrazów medycznych na salach operacyjnych. Oferuje m.in. szeroki wybór wejść wideo, tryby wyświetlania obrazu z dwóch źródeł jednocześnie, 5 predefiniowanych tabeli LUT, jedną konfigurowalną tabelę LUT oraz wbudowany czujnik umożliwiający automatyczną stabilizację obrazu.

Obszerny ekran

LX491W wyposażono w duży ekran o przekątnej 49” i rozdzielczości 1920 x 1080. Dzięki temu doskonale nadaje się do oglądania różnych źródeł obrazu jednocześnie, np. rentgenowskich obrazów DICOM i obrazów endoskopowych wyświetlanych obok siebie. Szeroka przekątna panelu sprawia, że monitor można zamontować na ścianie i patrzeć na niego z większej odległości. Obrazy mogą być wyświetlanie w oryginalnym rozmiarze, przeskalowane do rozmiarów ekranu albo pokazywane w trybie PiP (jeden w drugim) lub PaP (obok siebie).

 

Kompatybilność z różnymi systemami

Monitor można z łatwością skonfigurować pod kątem wymagań sygnałowych konkretnej sali operacyjnej. Bogaty wybór złączy wejściowych i wejściowych zapewnia współpracę ze wszystkimi znajdującymi się na bloku operacyjnym systemami obrazowania. W zależności od rodzaju operacji personel medyczny może szybko przełączać się między obrazami endoskopowymi, rentgenowskimi w standardzie DICOM oraz obrazami z modalności wymagających specjalnego taktowania lub łączyć je z innymi.

 

Szerokie kąty widzenia

Monitor wyposażono w wysokiej jakości panel IPS o szerokich kątach widzenia, które zapewniają dobrą widoczność obrazu bez względu na to, z której strony użytkownik patrzy na ekran.

 

Predefiniowane tabele LUT

Monitor kalibruje się w fabryce na etapie produkcji. Użytkownik ma do wyboru pięć predefiniowanych tabeli LUT stworzonych z myślą o konkretnych aplikacjach, ale może również skonfigurować własną tabelę LUT, dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

 

Samodzielna konfiguracja tabeli LUT

Korzystając z opcji konfigurowania tabeli LUT, użytkownik może samodzielnie ustawić model gamma, współrzędne kolorów oraz poziom jasności monitora LX491W bez pomocy dodatkowych czujników i oprogramowania. Tryb Force Mode umożliwia obsługę nawet starszych systemów medycznych, używających sygnałów z nietypowym taktowaniem wykraczającym poza standardowy zakres. Gwarantuje to pełną kompatybilność monitora ze starszymi systemami i swobodę wyboru podczas wymiany sprzętu na nowy.

 

Szeroka gama wejść wideo

Monitor LX491W można podłączyć do systemów obrazowania poprzez różne złącza wideo, takie jak DVI, 3G-SDI, Composite, S-Video i VGA. Ponadto monitor może jednocześnie odbierać cyfrowe i analogowe sygnały wideo (PAL, NTSC). W razie potrzeby ustawienia sygnału wideo da się wyregulować przy pomocy wyświetlanego na ekranie menu OSD.

 

 

Równoczesne wyświetlanie obrazów z różnych źródeł

Panoramiczny format ekranu pozwala wyświetlać różne sygnały wejściowe w trybach PiP (Picture-in-Picture) lub PaP (Picture-and-Picture). Dzięki temu nie potrzeba dodatkowego monitora do wyświetlania wszystkich niezbędnych obrazów.

 

Laminowane szkło ochronne

Laminowane, antyodblaskowe szkło ochronne zapewnia doskonałą jakość obrazu, jednocześnie zabezpieczając monitor przed zarysowaniami i przedostawaniem się płynów podczas operacji lub podczas czyszczenia i dezynfekcji.

 

Podświetlenie LED

Monitor wyposażono w podświetlenie LED zoptymalizowane pod kątem pracy w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Technologia LED technology zapewnia długą żywotność podświetlenia nawet przy wysokiej luminancji.

 

Błyskawiczna stabilizacja jasności

Wbudowany czujnik podświetlenia automatycznie stabilizuje poziom jasności natychmiast po włączeniu monitora, a także kompensuje wahania jasności wywołane przez zmiany temperatury otoczenia i upływ czasu.

 

Chłodzenie bez wentylatora

Monitor korzysta z zaawansowanej technologii chłodzenia, która nie wymaga zastosowania wentylatora. Dzięki temu pracuje cicho i nie zakłóca przepływu powietrza na sali operacyjnej. Brak otworów wentylacyjnych ułatwia również czyszczenie i dezynfekcję monitora.

 

Fabryczna regulacja

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14 lub Gamma 2.2.

 

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny, Biały
MatrycaIPS
Przekątna48,5" / 123 cm
Naturalna rozdzielczość1920 x 1080 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)1073,8 x 604 mm
Rozmiar piksela0,559 mm x 0,559 mm
Liczba kolorów8-bitowe: 16,77 miliona
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność700 cd/m²
Kontrast1300:1
Czas reakcji (typowy)8 ms (półtony)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDVI-I, DVI-D, BNC (3G-SDI), BNC (Composite), D-Sub mini 15pin (Separate Sync, Composite Sync, SoG*, YPbPr*, RGBS*, RGB/HV*), 4pin mini-DIN (S-Video) *wymagany adapter (D-Sub mini 15pin - BNC)
Wyjścia sygnałowe (loop through)BNC (3G-SDI), BNC (Composite), 4pin mini-DIN (S-Video), D-Sub mini 15pin (VGA)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania30 - 91 kHz / 48 - 85 Hz
Analogowa częstotliwość odświeżania30 - 91 kHz / 48 - 85 Hz
USB
Funkcje1 port USB typu B (upstream), 2 porty USB typu A (downstream)
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy144 W
Typowy pobór mocy85 W
W trybie oszczędzania energii19 W
Zarządzanie energiąDVI DMPM
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki
Inne- Konfigurowalna tabela LUT
- Tryb Force Mode
- Tryby Picture-in Picture (PiP) i Picture-and-Picture (PaP)
- Pogląd źródła w trybie Picture-over-Picture (PoP)
Specyfikacja fizyczna
Waga31 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), IEC/EN60601-1, EN60950-1, CAN/CSA C22.2 No. 60601-1-08, UL60601-1, GB4943.1 (warunki nietropikalne, wysokość <2000 m), FCC-B, RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (dla regionów: Europa, USA, Japonia, Kanada), kabel sygnałowy (DVI-D - DVI-D), pilot do kontroli zdalnej, płyta Utility Disk (instrukcja obsługi w formacie PDF).
Wymiary (GIF)GIF

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

LMM0802
Jednostka sterująca obrazem przeznaczona do monitorów 2-, 4- i 8-megapikselowych. Przechwytuje obrazy z różnych źródeł wideo, a następnie wyświetla je na dużym ekranie w układzie odpowiadającym preferencjom użytkownika. Układ obrazów może być zapisany w pamięci i przywołany w odpowiednim momencie, tak by maksymalnie ułatwić pracę chirurgowi.