CuratOR LX550W

Kolorowy monitor LCD 55"

UWAGA: TEN MONITOR NIE JEST JUŻ PRODUKOWANY

Obszerny, 55-calowy ekran w rozdzielczości 4K UHD doskonale nadaje się do wyświetlania obrazów angiograficznych, kardiologicznych i endoskopowych. Monitor można zamontować na ścianie lub pod sufitem, a jego redundantne komponenty i podświetlenie LED gwarantują niezawodność i długi czas pracy.

Szerokie kąty widzenia

Monitor wyposażono w wysokiej jakości panel IPS o szerokich kątach widzenia, które zapewniają dobrą widoczność obrazu bez względu na to, z której strony użytkownik patrzy na ekran.

 

Łatwa regulacja w menu OSD

Wbudowane menu OSD (On-Screen Display) pozwala szybko dopasować ustawienia monitora do różnych rodzajów obrazu i zmieniających się warunków oświetleniowych w otoczeniu. Możliwa jest również regulacja skali szarości w zależności od potrzeb.

 

Wszystko na jednym ekranie

Monitor z dużym panoramicznym ekranem w wysokiej rozdzielczości może z powodzeniem zastąpić kilka 1-megapikselowych monitorów zamontowanych na wysięgnikach. W przeciwieństwie do konfiguracji wieloekranowych pojedynczy monitor pozwala uniknąć miejscowych różnic kolorów oraz rozpraszających ramek między ekranami.

 

Wyświetlanie obrazu w nagłych sytuacjach

Tryb PiP (Picture-in-Picture) pozwala wyświetlać obrazy z kilku źródeł jednocześnie. Dzięki temu w razie nagłej potrzeby można wyświetlić sygnał na żywo bezpośrednio na ekranie.

 

Fabryczna regulacja

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14 lub Gamma 2.2.

 

 

Błyskawiczna stabilizacja jasności

Wbudowany czujnik podświetlenia automatycznie stabilizuje poziom jasności natychmiast po włączeniu monitora, a także kompensuje wahania jasności wywołane przez zmiany temperatury otoczenia i upływ czasu.

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

 

Brak opóźnień

Monitor wyświetla obrazy w czasie rzeczywistym bez żadnych opóźnień, co jest kluczowe zwłaszcza podczas przeprowadzania zabiegów takich jak cewnikowanie żył.

 

Redundantne komponenty

Dzięki zastosowaniu redundantnych komponentów (2 zasilaczy, 2 podświetleń, 2 łączy transmisyjnych) monitor gwarantuje niezawodną pracę w środowiskach wymagających bezawaryjności. Istnieje również możliwość skonfigurowania funkcji monitorującej, która powiadomi system rentgenowski, jeśli np. warunki pracy staną się krytyczne lub nastąpi awaria jednego z komponentów.

 

Dłuższa żywotność podświetlenia

Monitor wyposażono w dwa działające niezależnie od siebie podświetlenia LED, cechujące się znacznie dłuższą żywotnością niż tradycyjne podświetlenie CCFL. Pozwala to zachować wysoki poziom jasności, zmniejszając jednocześnie pobór mocy. Ze względu na brak rtęci podświetlenie LED eliminuje również ryzyko zanieczyszczenia środowiska po utylizacji monitora.

 

Montaż w standardzie VESA

Zgodność ze standardem VESA umożliwia montaż monitora na posiadanych już wysięgnikach.

 

Opcjonalny panel ochronny na ekran

Do monitora można dokupić osobny panel ochronny, który zabezpiecza ekran przed zarysowaniami, uszkodzeniami i płynami, a także ułatwia czyszczenie i dezynfekcję.

 

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

12.jpg

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna55" / 138,8 cm
Naturalna rozdzielczość3840 x 2160 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)1209,6 x 680,4 mm
Rozmiar piksela0,315 x 0,315 mm
Liczba kolorów10-bitowe: 1,07 miliarda
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność700 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji400 cd/m²
Kontrast1450:1
Czas reakcji (typowy)10 ms (black to white), 9 ms (white to black)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDVI-D 24 pin (dual link) x 2, DP1.1 x 2, HDMI (DVI-Signal single link) x 2
Cyfrowa częstotliwość odświeżania131,3 kHz / 60 Hz
USB
Funkcje1 port USB typu B (upstream), 2 porty USB typu A (downstream)
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy400 W
W trybie oszczędzania energii25 W
Zarządzanie energiąDMPM
Dodatkowe funkcje
Języki na wyświetlaczu OSDAngielski
Inne- Przycisk CAL Switch
- Regulacja jasności
- Tryb Picture-in-Picture (PiP)
- Redundantne komponenty (zasilacz, podświetlenie, transmisja danych)
- Funkcja fail-safe
Specyfikacja fizyczna
Waga bez stopki41 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), IEC/EN60601-1, CAN/CSA C22.2 No. 601.1-M90, CAN/CSA C22.2 No. 60601-1-08, ANSI/AAMI ES60601-1:2005, EN60601-1-2 Class B, GB4943.1 (w warunkach nietropikalnych, na wysokości <2000 m), UL60601-1, FCC-B, RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, BIS
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (USA, UE), kabel sygnałowy dual link (DVI-D - DVI-D) x 2, płyta Utility Disk (instrukcja obsługi w formacie PDF).
Wymiary (GIF)GIF

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 388