DuraVision FDF2312W-IP

Monitor LCD z matrycą 23"

Monitor DuraVision FDF2312W-IP bezpośrednio łączy się z kamerą IP lub przełącznikiem za pomocą kabla LAN, aby wyświetlać obrazy z monitoringu. Nie potrzebuje do pracy komputera ani żadnego dodatkowego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację.

Wyświetlanie obrazów z monitoringu bez komputera

Monitor DuraVision FDF2312W-IP łączy się bezpośrednio z kamerą IP lub przełącznikiem, aby wyświetlać obrazy z monitoringu. Nie potrzebuje komputera, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, ponieważ eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać wrażliwymi danymi, jakimi są pliki wideo.

Monitor może wyświetlać obrazy bez zdecentralizowanego rozwiązania do nagrywania wideo (np. nagrywania brzegowego czy archiwizacji w chmurze), dlatego doskonale nadaje się do użytku w środowiskach, w których nie nagrywa się ani nie przechowuje wideo.

 

Programowanie reakcji

Interfejs Web API umożliwia integrację z lokalnymi urządzeniami i systemami bezpieczeństwa. Dzięki temu monitor może odbierać powiadomienia przez sieć i reagować na rozpoznane zdarzenia. Gdy FDF2312W-IP otrzyma powiadomienie od kamery IP albo zintegrowanego systemu (np. systemu dostępu, systemu wykrywania zagrożeń, VMS), zareaguje na nie w zaprogramowany wcześniej sposób – zmieniając układ obrazu, wyświetlając komunikat, aktywując audio, dopasowując położenie kamery, włączając maskę prywatności itp. Dzięki temu operatorzy mogą trzymać rękę na pulsie i w porę reagować na wszystkie zdarzenia.

 

Bezpieczna inwestycja

DuraVision FDF2312W-IP współpracuje z kamerami używającymi protokołów ONVIF Profile S, Axis VAPIX, Panasonic oraz i-PRO – w sumie ponad 300 modeli kamer różnych producentów. Możliwe jest również bezpośrednie połączenie przez RTSP (Direct URI).

 

 

Rejestracja do 48 kamer IP

Korzystając z intuicyjnego w obsłudze interfejsu użytkownika, dla monitora FDF2312W-IP można skonfigurować maksymalnie 16 różnych kamer IP, w tym kamer 4K. Po zakupie opcjonalnej licencji enterprise ich liczbę można zwiększyć do 48. Rejestracja kamer odbywa się ręcznie lub automatycznie, a indywidualnymi ustawieniami można zarządzać z centralnej lokalizacji.

Kompatybilność z popularnymi systemami VMS

EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS).

 

Dekodowanie sygnałów wideo

DuraVision FDF2312W-IP potrafi dekodować sygnały H.265 (HEVC), jak również kodeki H.264 i MJPEG, wyświetlając je w czasie rzeczywistym. Technologia dekodująca gwarantuje też wysoki współczynnik fps (frames per second – klatek na sekundę), nawet przy odtwarzaniu wideo w wysokiej rozdzielczości.

 

Konfiguracja dwumonitorowa

DuraVision FDF2312W-IP wyposażono w złącze wyjściowe HDMI umożliwiające podłączenie drugiego monitora w rozdzielczości full HD (1920 x 1080). Dzięki temu można powiększyć obszar wyświetlania i oglądać obrazy wideo z jednego źródła sieciowego na dwóch ekranach.

Po lewej FDF2312W-IP, po prawej inny monitor.

 

Różne układy ekranu

Oparty na przeglądarce, przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala skonfigurować układ ekranu w zależności od potrzeb. Do wyboru jest osiem domyślnych opcji umożliwiających wyświetlanie maksymalnie 16 obrazów na jednym monitorze (po zakupie licencji enterprise – 32 obrazów). Oprócz tego użytkownik może dowolnie zmienić rozmieszczenie okien na monitorze, aby dopasować je do własnych preferencji. Połącz wybrane okna, aby skupić się na wybranej lokalizacji, albo rozdziel je, by zobaczyć więcej na jednym ekranie. Sygnały wideo można wyświetlać w oryginalnych proporcjach lub tak, by wypełniały całą dostępną przestrzeń.

 

Wybierz jeden z ośmiu domyślnych układów obrazu…

… lub stwórz własny.

Adjustable Screen Layout

 

Blokada obrazu podczas wyświetlania sekwencyjnego

Gdy obrazy z kamer wyświetlają się sekwencyjnie (strona po stronie), użytkownik może wybrać jeden obraz, który będzie widoczny na stałe nawet po zmianie strony. Dzięki temu można cały czas śledzić wybrany obszar, nie rezygnując jednocześnie z kontrolowania wielu innych.

 

Maski i wirtualne linie

DuraVision FDF2312W-IP umożliwia naniesienie na wyświetlany obraz statycznych masek zasłaniających prywatne dane lub wirtualnych linii wyznaczających newralgiczne obszary. Na ekranie można umieścić do 10 obiektów jednocześnie, nie ingerując przy tym w oryginalne źródło obrazu. Dzięki temu operator jest w stanie skutecznie monitorować aktywność z kamer, nie naruszając jednak prywatności rejestrowanych osób. Tymczasem oryginalne dane są bezpiecznie przechowywane osobno.

Przykładowe maski zasłaniające prywatne dane z bankomatu

Privacy Mask

Przykładowe wirtualne linie wyznaczające granice drogi

 

Intuicyjne sterowanie kamerami PTZ

Po wybraniu źródła wideo na ekranie pojawiają się przyciski umożliwiające wygodne sterowanie funkcjami PTZ (pan-tilt-zoom) danej kamery. Pozwala to szybko i łatwo zmieniać położenie kamer.

 

 

Licencja enterprise

Użytkownicy mają możliwość wykupienia subskrypcji na opcjonalną licencję enterprise, która zapewnia zaawansowane funkcje (patrz niżej) spełniające wymagania konkretnych środowisk. Aby uzyskać więcej informacji na temat licencji, skontaktuj się z przedstawicielem EIZO.

Zaawansowane funkcje dostępne w ramach licencji enterprise

✔ Rejestracja do 48 kamer
✔ Wyświetlanie do 32 okien jednocześnie
✔ Odtwarzanie zapisanych nagrań wideo
✔ Zdalne oglądanie obrazów na żywo przez przeglądarkę
✔ Personalizacja menu głównego
✔ Możliwość pracy z obróconym ekranem
✔ Funkcja VMS failover
✔ Obsługa protokołów SRT, LDAP i AXIS SRTP

 

Bezpieczne połączenie sieciowe

DuraVision FDF2312W-IP obsługuje protokół HTTPS zapewniający bezpieczną komunikację za pośrednictwem sieci.

 

Protokół SNMP

SNMP to protokół komunikacyjny do monitorowania urządzeń podłączonych do sieci i zarządzania nimi.  Składają się na niego manager SNMP oraz agent SNMP. Monitor IP działa jako agent SNMP, dostarczając informacje o urządzeniu w odpowiedzi na żądanie managera SNMP i powiadamiając o zmianie statusu, gdy nastąpi konkretne zdarzenie. DuraVision FDF2312W-IP obsługuje protokół SNMP v1 i v2c.

 

2-letnia gwarancja na nieprzerwany czas pracy

Monitor przystosowany jest do pracy 24 godziny na dobę i objęty 2-letnią gwarancją producenta.

 

Instalacja w standardzie VESA

DuraVision FDF2312W-IP można zamontować na ścianie lub pod sufitem, korzystając z elementów montażowych w standardzie VESA.

 

Wbudowany zasilacz

Monitor ma wbudowany zasilacz, co umożliwia podłączenie go jednym kablem zasilającym. Pozwala to utrzymać porządek w miejscu instalacji i uniknąć plątaniny przewodów.

 

Blokada bezpieczeństwa

Dzięki blokadzie bezpieczeństwa monitor można na stałe przymocować do biurka lub innej powierzchni, aby uniemożliwić strącenie go lub kradzież.

 

Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna23,0" (58,4 cm)
Naturalna rozdzielczość1920 x 1080 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)509,1 x 286,4 mm
Rozmiar piksela0,265 x 0,265 mm
Liczba kolorów16,77 mln
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność300 cd/m²
Kontrast1000:1
Czas reakcji (typowy)8 ms (szary do szarego)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweHDMI
USB
FunkcjeUSB-A x 2
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy49 W
Dodatkowe funkcje
Języki na wyświetlaczu OSDAngielski, niemiecki, japoński
Specyfikacja fizyczna
Rozmiar (szer x wys x gł)547,2 x 411,3 x 157 mm
Rozmiar bez stopki (szer x wys x gł)547,2 x 324,4 x 59,5 mm
Waga6,6 kg
Waga bez stopki4,2 kg
Pochylenie30° góra, 0° dół
Wymagania środowiskowe
Temperatura0 - 40 °C
Wilgotność20 - 80 %
Certyfikaty i standardyCB, CE, UKCA, cTUVus, FCC-A, CAN ICES-3 (A), TUV/S, PSE, VCCI-A, RCM, RoHS, WEEE, CCC, China RoHS, BIS, India RoHS
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (2 m), przewodnik instalacji
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja2 lata (w trybie pracy 24 godziny na dobę)

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.