DuraVision FDF2711W-IP

Monitor 27" do monitoringu

Monitor DuraVision FDF2711W-IP wykorzystuje opracowaną przez EIZO platformę dekodującą 2. generacji, umożliwiającą wyświetlanie obrazu wideo bezpośrednio z wielu kamer IP bez użycia komputera ani dodatkowego sprzętu.

Rozwiązania IP dla każdej branży

Rozwiązania monitoringowe od EIZO zapewniają wysoką wydajność, niezawodność i łatwą instalację w zróżnicowanych środowiskach takich jak porty lotnicze, galerie handlowe, placówki medyczne, dworce kolejowe, fabryki, parki rozrywki i wiele innych.

 

 

Zintegrowane rozwiązanie

Monitor DuraVision FDF2711W-IP łączy się bezpośrednio z kamerą IP lub przełącznikiem i wyświetla strumienie wideo dostarczane za pośrednictwem sieci. Nie potrzebuje komputera PC, oprogramowania ani żadnego innego sprzętu, co znacznie upraszcza instalację, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednocześnie takie rozwiązanie istotnie zmniejsza ryzyko awarii, ponieważ eliminuje dużą ilość sprzętu potrzebnego w typowych konfiguracjach, by zarządzać wrażliwymi danymi, jakimi są pliki wideo.

 

Dekodowanie sygnałów wideo

DuraVision FDF2711W-IP potrafi dekodować sygnały H.265 (HEVC), jak również kodeki H.264 i MJPEG, wyświetlając je w czasie rzeczywistym. Technologia dekodująca gwarantuje też wysoki współczynnik fps (frames per second – klatek na sekundę), nawet przy odtwarzaniu wideo w wysokiej rozdzielczości. Przykładowo, dla 16 sygnałów wideo w rozdzielczości full HD (1920 x 1080) wyświetlanych jednocześnie na jednym monitorze prędkość ta wynosi 20 kl./s.

 

Przykładowa prędkość klatek dla różnych rozdzielczości i układów ekranu

*Rozdzielczość 3840 x 2160 zostaje przeskalowana do rozdzielczości 1920 x 1080.

 

Konfiguracja dwumonitorowa

DuraVision FDF2711W-IP wyposażono w złącze wyjściowe HDMI umożliwiające podłączenie drugiego monitora w rozdzielczości full HD (1920 x 1080). Dzięki temu można powiększyć obszar wyświetlania i oglądać obrazy wideo z jednego źródła sieciowego na dwóch ekranach.

 

Bezpieczna inwestycja

DuraVision FDF2711W-IP współpracuje z kamerami używającymi protokołów ONVIF Profile S, Axis VAPIX oraz Panasonic – w sumie ponad 250 modeli kamer różnych producentów. Możliwe jest również bezpośrednie połączenie przez RTSP (Direct URI).

 

Szczegółowe informacje nt. kompatybilności kamer

 

Rejestracja do 48 kamer IP

Korzystając z intuicyjnego w obsłudze interfejsu użytkownika, dla monitora FDF2711W-IP można skonfigurować maksymalnie 48 różnych kamer IP, w tym kamer 4K. Rejestracja kamer odbywa się ręcznie lub automatycznie, a indywidualnymi ustawieniami można zarządzać z centralnej lokalizacji.

 

Strumieniowanie na żywo bezpośrednio z kamer IP

Podłączenie kamer IP bezpośrednio do monitora DuraVision FDF2711W-IP umożliwia strumieniowanie sygnału wideo na żywo bez udziału zdecentralizowanego rozwiązania, takiego jak zapis w pamięci kamery lub archiwizacja w chmurze. To doskonałe wyjście w sytuacji, gdy obraz musi wyświetlać się w czasie rzeczywistym, ale nie ma możliwości przechowywania go.

 

 

Różne układy ekranu

Oparty na przeglądarce, przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika pozwala skonfigurować układ ekranu w zależności od potrzeb. Do wyboru jest siedem domyślnych opcji umożliwiających wyświetlanie maksymalnie 32 obrazów na jednym monitorze. Oprócz tego użytkownik może dowolnie zmienić rozmieszczenie okien na monitorze, aby dopasować je do własnych preferencji. Połącz wybrane okna, aby skupić się na wybranej lokalizacji, albo rozdziel je, by zobaczyć więcej na jednym ekranie. Sygnały wideo można wyświetlać w oryginalnych proporcjach lub tak, by wypełniały całą dostępną przestrzeń.

 

Wybierz jeden z siedmiu domyślnych układów obrazu…

… lub stwórz własny.

Adjustable Screen Layout

 

Blokada obrazu podczas wyświetlania sekwencyjnego

Gdy obrazy z kamer wyświetlają się sekwencyjnie (strona po stronie), użytkownik może wybrać jeden obraz, który będzie widoczny na stałe nawet po zmianie strony. Dzięki temu można cały czas śledzić wybrany obszar, nie rezygnując jednocześnie z kontrolowania wielu innych.

 

Sequential Lock

 

Ochrona prywatności

DuraVision FDF2711W-IP umożliwia naniesienie na wyświetlany obraz statycznych masek zasłaniających prywatne dane lub wirtualnych linii wyznaczających newralgiczne obszary. Na ekranie można umieścić do 10 obiektów jednocześnie, nie ingerując przy tym w oryginalne źródło obrazu. Dzięki temu operator jest w stanie skutecznie monitorować aktywność z kamer, nie naruszając jednak prywatności rejestrowanych osób. Tymczasem oryginalne dane są bezpiecznie przechowywane osobno.

Przykładowe maski zasłaniające prywatne dane z bankomatu

Privacy Mask

Przykładowe wirtualne linie wyznaczające granice drogi

 

Intuicyjne sterowanie kamerami PTZ

Po wybraniu źródła wideo na ekranie pojawiają się przyciski umożliwiające wygodne sterowanie funkcjami PTZ (pan-tilt-zoom) danej kamery. Pozwala to szybko i łatwo zmieniać położenie kamer.

 

 

Bezpieczne połączenie sieciowe

DuraVision FDF2711W-IP obsługuje protokół HTTPS zapewniający bezpieczną komunikację za pośrednictwem sieci.

 

Programowanie reakcji

Interfejs Web API umożliwia integrację z lokalnymi urządzeniami i systemami bezpieczeństwa. Dzięki temu monitor może odbierać powiadomienia przez sieć i reagować na rozpoznane zdarzenia. Przykładowo, gdy kamera IP lub system VMS (system zarządzania wideo) wyślą powiadomienie do dekodera lub monitora IP, urządzenie zareaguje na nie, np. zmieniając układ obrazu, wyświetlając komunikat itp. Funkcjonalność ta umożliwia współpracę z wieloma różnymi systemami powiadomień, m.in. od kamer IP, systemów VMS czy systemów kontroli dostępu.

 

Przykład: automatyczna zmiana układu ekranu w odpowiedzi na użycie karty wejściowej

 

Przesyłanie poleceń do urządzeń sieciowych

Korzystając z ustawień powiadomień o zdarzeniach, użytkownicy mogą ręcznie przesyłać polecenia HTTP bezpośrednio do monitora IP lub urządzenia sieciowego z poziomu głównego ekranu wyświetlającego obraz na żywo. Dzięki temu można np. aktywować blokadę drzwi lub wyłączyć alarm.

 

 

Kompatybilność z popularnymi systemami VMS

EIZO współpracuje z liderami w branży monitoringu, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami zarządzania wideo (VMS).

 

Wtyczka Genetec Security Center

Firmy EIZO i Genetec wspólnymi siłami stworzyły wtyczkę, która spełnia najczęstsze wymagania użytkowników związane z systemami bezpieczeństwa używanymi na całym świecie. Genetec™ Security Center pozwala zdalnie konfigurować i kontrolować monitory oraz dekoder IP EIZO DuraVision. Korzystając z interfejsu Security Center, wystarczy przeciągnąć i upuścić obraz wideo z zarejestrowanej kamery w wybranym miejscu, a ustawienia na docelowym monitorze zmienią się automatycznie. Na tym samym ekranie można również z łatwością zmienić liczbę i układ obrazów wideo. Ponadto rozwiązania dekodujące z serii DuraVision potrafią reagować na dynamiczne polecenia pochodzące od wtyczki Security Center, np. powiększając okno po rozpoznaniu nieupoważnionego dostępu.

 

Zarządzanie położeniem kamery i układem ekranu z poziomu wtyczki Security Center

 

Regularne aktualizacje firmware’u

EIZO stale doskonali funkcje swoich rozwiązań dekodujących, oferując klientom regularne aktualizacje oprogramowania firmware.

Pobierz najnowszy firmware

 

Licencja enterprise

Użytkownicy mają możliwość wykupienia subskrypcji na opcjonalną licencję enterprise, która zapewnia zaawansowane funkcje (patrz niżej) spełniające wymagania konkretnych środowisk. Aby uzyskać więcej informacji na temat licencji, skontaktuj się z przedstawicielem EIZO.

 

  • Zdalnie oglądaj obrazy z innych lokalizacji

Korzystając z interfejsu opartego na przeglądarce, użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym oglądać obrazy wideo wyświetlane na monitorach znajdujących się w innych lokalizacjach. Pozwala to zdalnie kontrolować ich status bez konieczności wizyty na miejscu.

  • Dostosuj menu ekranu głównego

Menu ekranu głównego można spersonalizować, korzystając z predefiniowanych ikon i rozmieszczając je wedle własnego upodobania. Użytkownicy mogą również zapisać do siedmiu samodzielnie zdefiniowanych układów obrazu i dodać je do menu ekranu głównego.

  • Zwiększ bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu i kontroli dostępu

Licencja enterprise zapewnia obsługę protokołu LDAP, poprawiającego bezpieczeństwo systemu. Dostępny jest również protokół AXIS SRTP (Secure Real-Time Protocol), dzięki któremu monitor IP lub dekoder może odbierać zaszyfrowane strumienie wideo z kamer AXIS.

 

Instalacja w standardzie VESA

DuraVision FDF2711W-IP można zamontować na ścianie lub pod sufitem, korzystając z elementów montażowych w standardzie VESA.

 

Wbudowany zasilacz

Monitor ma wbudowany zasilacz, co umożliwia podłączenie go jednym kablem zasilającym. Pozwala to utrzymać porządek w miejscu instalacji i uniknąć plątaniny przewodów.

 

Blokada bezpieczeństwa

Dzięki blokadzie bezpieczeństwa monitor można na stałe przymocować do biurka lub innej powierzchni, aby uniemożliwić strącenie go lub kradzież.

 

Wachlarz rozwiązań IP od EIZO

W portfolio rozwiązań IP EIZO znajdują się m.in. monitory 23-calowe i 46-calowe pierwszej generacji oraz zewnętrzny dekoder drugiej generacji.

 

Kolor obudowyCzarny
MatrycaVA
Przekątna27" / 68,6 cm
Naturalna rozdzielczość1920 x 1080 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)597,6 x 336,2 mm
Rozmiar piksela0,311 x 0,311 mm
Liczba kolorów16,77 miliona
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność350 cd/m²
Kontrast3000:1
Czas reakcji (typowy)12 ms (black-white-black)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweKamera IP: RJ-45
Wyjścia sygnałowe (loop through)HDMI x 1
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy59 W
Dodatkowe funkcje
Języki na wyświetlaczu OSDAngielski, niemiecki, japoński
InneMaski chroniące prywatność, programowanie reakcji na zdarzenia, blokada klawiszy, blokada USB, blokada pilota sterującego
Bezpieczeństwo: HTTPS, LDAP
Specyfikacja fizyczna
Rozmiar (szer x wys x gł)640 x 404,5 - 554,5 x 245 mm
Rozmiar bez stopki (szer x wys x gł)640 x 379 x 65 mm
Waga9,9 kg
Waga bez stopki7,1 kg
Regulacja wysokości150 mm
Pochylenie35° góra, 5° dół
Obrót344°
Piwot90°
Wymagania środowiskowe
Temperatura0 - 40 °C
Wilgotność20 - 80 % (względna, bez kondensacji)
Certyfikaty i standardyCB, CE, cTUVus, FCC-A, CAN ICES-3 (A), TUV/S, PSE, VCCI-A, EAC, RCM, RoHS, WEEE
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja2-letnia, uwzględniająca nieprzerwany czas pracy

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.