DuraVision FDS1903

Monitor LCD o przekątnej 19" (48 cm)

DuraVision FDS1903 został stworzony do zastosowań w monitoringu i systemach bezpieczeństwa. Oferuje wejścia PCD i BNC, wysoką jakość obrazu oraz długą niezawodność.

Wejścia PC i wideo

Monitor wyposażono w wejście analogowe D-Sub mini 15 pin, umożliwiające połączenie z komputerem, oraz w wejście composite (BNC), pozwalające na podpięcie monitora do urządzeń nadzoru wideo, takich jak kamery zamkniętego obwodu telewizji przemysłowej CCTV.

inputs

Wysoka jakość obrazu

Aby ograniczyć efekt smużenia i migotanie, wejście wideo wyposażono w obwód separujący sygnał Y/C, który oddziela informacje o jasności (Y) od informacji o kolorze (C).Dzięki temu monitor wyświetla obrazy wysokiej jakości z minimalnym szumem. DuraVision FDS1903 odtwarza 16,77 milionów kolorów, gwarantując tym samym żywy, wyraźny obraz.

Wyświetlanie w trybie Underscan i Normal

Obraz można wyświetlać w dwóch trybach – Underscan i Normal. W trybie Underscan widoczne jest 100% obrazu, przez co doskonale nadaje się on do wyświetlania wideo. W trybie Normal widać około 95% obrazu, dzięki czemu eliminowane są nieistotne dane zawarte w sygnale TV, które czasami pojawiają się przy krawędziach ekranu.

monitoring

Wbudowane głośniki

Monitor został wyposażony w dwa kompaktowe, 0,3-watowe głośniki stereo z wejściami RCA. Odtwarzają dźwięk zarówno z komputera, jak i ze źródeł wideo.

Pilot zdalnego sterowania

Wraz z monitorem dostarczany jest pilot zdalnego sterowania. Korzystając z niego można włączyć lub wyłączyć urządzenie, poruszać się w menu OSD, regulować głośność i przełączać tryby wyświetlania oraz sygnały wejściowe. Jest do praktyczny dodatek w środowiskach, gdzie monitory znajdują się na ścianie.

remote_control

Wysoki poziom jasności

Dzięki możliwości ustawienia jasności ekranu na maksymalnym poziomie 350 cd/m2 ekran zapewnia dobrą widoczność przeglądanych obrazów nawet w bardzo jasnych warunkach oświetleniowych.

Tryb gamma

DuraVision FDS1903 oferuje tryb, w którym z łatwością można zmieniać ustawienia krzywej gamma. Możliwe jest dopasowanie krzywej gamma w zależności od typu wyświetlanego obrazu tak, aby poprawić jego widoczność.

Wersje modelu

  • Dwie wersje kolorystyczne
  • Model bez stopki (do montażu w standardzie VESA)

lineup

Żywe kolory przy patrzeniu na monitor od dołu

W środowiskach, gdzie monitor znajduje się nad linią wzroku użytkownika, wyświetlane obrazy są oglądane są od dołu, co powoduje gorsze widzenie kolorów. DuraVision FDS1903 oferuje funkcję Up View, która ogranicza utratę nasycenia kolorów przy patrzeniu na LCD ekran pod kątem.

upveiw

Możliwość dowolnego ustawienia panelu

Ekran można ustawić w dowolnej pozycji, regulując wysokość w zakresie 100 mm, nachylając w płaszczyźnie pionowej o 30° i obracając w płaszczyźnie poziomej o 70°. Możliwa jest również praca w trybie portretowym.

positionaing

Obsługa sygnałów NTSC, PAL i SECAM

Monitor obsługuje sygnały NTSC, PAL i SECAM i może połączyć się z różnymi urządzeniami w systemach bezpieczeństwa.

Podświetlenie diodami LED

W porównaniu z tradycyjnie używanymi lampami CCFL, podświetlenie diodami LED jest  bardziej energooszczędne – starcza na dłużej i zużywa mniej energii. Nie zawiera także rtęci, co ogranicza do minimum negatywny wpływ monitora na środowisko. 

2-letnia gwarancja w trybie pracy 24/7

Model DuraVision FDS1903 objęty jest 2-letnią gwarancją producenta uwzględniającą nieprzerwany czas pracy.

EIZO rozwija, produkuje i testuje swoje monitory we własnych fabrykach, aby mieć pewność, że spełniają najwyższe standardy. Proces kontroli jakości EIZO polega na poddawaniu monitorów długotrwałym testom, m.in. włączaniu ich na dziesiątki tysięcy godzin i testowaniu ich w komorze bezechowej, aby zapewnić ich zgodność z międzynarodowymi przepisami EMC.

Kolor obudowyCzarny, Szary
MatrycaTN
Przekątna19" / 48 cm (481 mm)
Naturalna rozdzielczość1280 x 1024 (5:4)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)376,3 x 301,0 mm
Rozmiar piksela0,294 x 0,294 mm
Liczba odcieni szarości256 odcieni (z palety 1021 odcieni)
Liczba kolorów16,77 milionów z palety 1,06 miliarda
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)170°, 170°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność350 cd/m²
Kontrast1000:1
Czas reakcji (typowy)5 ms (Black-white-black)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałowePC: D-Sub mini 15 pin x 1 AV: BNC (Composite) x 1
Analogowa częstotliwość odświeżania24,8 - 74,8 kHz, 56,2 - 75,1 Hz
Audio
Głośniki0,3 W + 0,3 W
WejściaRCA x 1
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 120 V / 200 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy36 W
W trybie oszczędzania energiiPoniżej 8 W
Dodatkowe funkcje
InnePC: regulacja koloru (jasność, kontrast, ostrość, temperatura kolorów), podświetlenie, DPMS, menu ustawień OSD, tabela gamma, skanowanie źródła, analogowa kalibracja RGB, reset kalibracji, współczynnik wideo, język, reset do ustawień fabrycznych, obraz testowy
AV: regulacja koloru (jasność, kontrast, ostrość, odcienie, temperatura kolorów), podświetlenie, DPMS, menu ustawień OSD, tabela gamma, skanowanie źródła, współczynnik wideo, język, reset do ustawień fabrycznych, obraz testowy
Specyfikacja fizyczna
Rozmiar (szer x wys x gł)405 x 406,5 - 506,5 x 205 mm
Rozmiar bez stopki (szer x wys x gł)405 x 334 x 61,5 mm
Waga6,1 kg
Waga bez stopki4,3 kg
Regulacja wysokości100 mm
Pochylenie30° góra, 0° dół
Obrót35° prawo, 35° lewo
Piwot90°
Wymagania środowiskowe
Temperatura0 - 35 °C
Wilgotność20 - 80 %
Certyfikaty i standardyC-Tick, CE, CB, cTUVus, FCC-A, Canadian ICES-003-A, TUV/S, VCCI-A, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC, GOST-R
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, pilot z baterią, podręcznik użytkownika z kartą gwarancyjną, 4 śruby do montażu.
Gwarancja2 lata

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.