FlexScan EV2750

monitor LCD 27" (68 cm)

EV2750 ma duży, całkowicie płaski ekran o przekątnej 27" z ramkami o szerokości zaledwie 1 mm. Oferuje m.in. funkcję picture-by-picture, elastyczną stopkę oraz zestaw autorskich funkcji EcoView EIZO.

Zdjęcie monitora EIZO FlexScan EV2750
3599,- zł

NOWY DESIGN


 

Najcieńsze ramki na rynku

2455 thinnest-bezels

Górne i boczne ramki monitorów mają zaledwie 1 mm szerokości, dookoła ekranu widoczne są czarne obwódki o szerokości 5,2 mm. Głębokość monitora wynosi tylko 47,9 mm. Dzięki tak kompaktowej konstrukcji monitor zajmuje mniej miejsca na biurku, a dodatkowo minimalizuje zmęczenie oczu poprzez zmniejszenie ruchu oczu pomiędzy ekranami w przypadku konstrukcji wielomonitorowych.

Stopka o szerokim zakresie regulacji

W odróżnieniu od innych rozwiązań dostępnych na rynku, modele biurowe EIZO mają stopki z szerokim zakresem regulacji w różnych płaszczyznach, dzięki czemu użytkownik może ustawić ekran w dogodnej dla siebie pozycji.

Grafika EIZO-01

Pełen zestaw złączy sygnałowych

W kompaktowej obudowie umieszczono pełen zestaw złączy sygnałowych, umożliwiających podpięcie sygnału z różnych kart graficznych – również starszego typu.

Grafika EIZO-03Grafika EIZO-02

ULGA DLA OCZU


 

Matowa matryca IPS

W monitorach tej serii wykorzystywane są wyłącznie najwyższej klasy panele IPS z matową powłoką, która nie odbija refleksów świetlnych, rozpraszających wzrok.

Automatyczna regulacja jasności

Funkcja Auto EcoView reguluje poziom jasności do bieżących warunków panujących w pomieszczeniu. Dzięki temu monitor nie jest zbyt jasny, ani zbyt ciemny.

auto brightness control

Możliwość precyzyjnego regulowania jasności

W odróżnieniu od rozwiązań konkurencyjnych, monitory biurowe EIZO pozwalają na bardzo precyzyjna regulację jasności ze skokiem co 1 cd/m². Co więcej, możliwe jest obniżenie jasności do 1% nominalnej wartości – funkcja przydatna w bardzo ciemnych pomieszczeniach.

Brak migotania – dzięki podświetleniu hybrydowemu

ev2750_illust_08Przyczyną widzianego przez wielu użytkowników migotania, powodującego szybkie zmęczenie oczu, jest wykorzystywana w konwencjonalnych monitorach metoda regulacji jasności podświetlenia LED. Modele FlexScan z serii EV wykorzystują hybrydową technologię eliminującą migotanie, przy równoczesnym zachowaniu stabilności koloru.

 

Mniej szkodliwego niebieskiego światła

Mieszczące się w spektrum światła widzialnego światło niebieskie ma długość fali podobną do światła ultrafioletowego. W porównaniu do fabrycznego ustawienia typowych monitorów LCD na poziomie 6500K, tryb Papier (Paper Mode) jest bliższy długości fal światła czerwonego, co redukuje ilość światła niebieskiego i dzięki temu zapobiega męczeniu się wzroku przy lekturze dokumentów.

Dedykowane tryby pracy

Monitory mają kilka trybów pracy, w których obraz wyświetlany jest w sposób najwłaściwszy dla danego zastosowania. Dostępny jest też tryb, w którym użytkownik może spersonalizować ustawienia ekranu, dostosowując je do swoich potrzeb. Za pomocą darmowego programu ScreenManager można przypisać tryby wyświetlania do aplikacji, w tym przypadku monitor będzie przełączał się automatycznie po otwarciu okna z danym programem.

 

JAPOŃSKA JAKOŚĆ


 

Projekt i produkcja w Japonii

EIZO jest jednym z ostatnich producentów, którego produkty rzeczywiście powstają w Japonii. Tam mieści się dział rozwojowy, w którym pracuje około 700 inżynierów, stąd liczne autorskie rozwiązania i patenty. Tam też odbywa się cały proces produkcji – część jest zautomatyzowana, a część wciąż wykonywana jest ręcznie, w tym proces kontroli. Dzięki temu, oferowane produkty są najwyższej jakości i posiadają najdłuższą na rynku gwarancję.

Ekran wolny od świecących pikseli

Producent daje gwarancję na ZERO martwych pikseli w modelach EcoView przez sześć miesięcy.

5 lat gwarancji

Wszystkie modele z serii FlexScan, ColorEdge i Foris mają 5-letnią gwarancję obejmującą wszystkie elementy monitora. Naprawy serwisowe realizowane są w trybie door-to-door przez polskiego dystrybutora. Tak więc w przypadku awarii, klienci nie muszą nawet wyjść z domu czy biura – uszkodzony egzemplarz zostanie odebrany przez kuriera, a po naprawie dostarczony do właściciela.

 

OBNIŻENIE KOSZTÓW TCO


 

p7_fig_costs

 

Oszczędność energii dzięki funkcjom EcoView

Czujnik obecności EcoView Sense 2 wykrywa, kiedy użytkownik odchodzi od biurka i automatycznie przełącza monitor w tryb oszczędzania energii, a z chwilą powrotu uzytkownika ponownie go włącza. Działa on również w konfiguracjach wielomonitorowych, więc wszystkie monitory będą włączone po powrocie pracownika na stanowisko. Czujnik jasności Auto EcoView automatycznie zmniejsza jasność w zależności od oświetlenia otoczenia, natomiast EcoView Optimizer 2 redukuje jasnośc podświetlenia i zwiększa kontrast przy oglądaniu ciemnych obrazów.

jasność w zależności od oświetlenia otoczenia, natomiast EcoView
Optimizer 2 redukuje jasność podświetlenia i zwiększa kontrast przy
oglądaniu ciemnych obrazów
włączone po powrocie pracownika na stanowisko
Grafika - wykres Grafika - komputer

 

Scentralizowane zarządzanie ustawieniami

EIZO Monitor Configurator służy administratorom sieci do regulacji ustawień wszystkich monitorów z serii FlexScan EV poprzez złączeUSB. Ustawienia pojedynczego monitora można zapisać jako plik xml i następnie zastosować je dla innych monitorów FlexScan za pośrednictwem USB lub sieci biurowej.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny realizowany w Polsce

Dystrybutor monitorów EIZO świadczy usługi serwisowe na terenie Polski. Ze względu na lokalizację, naprawy realizowane są sprawnie i szybko. Zakres usług obejmuje zarówno naprawy gwarancyjne, pogwarancyjne, jak również doradztwo i szkolenia. W przypadku odbiorców korporacyjnych możliwe jest negocjowanie indywidualnych umów serwisowych.

Kolor obudowyCzarny, Biały
MatrycaIPS
Przekątna27" / 68,5 cm
Naturalna rozdzielczość2560 x 1440 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)596,7 x 335,7 mm
Rozmiar piksela0,233 x 0,233 mm
Liczba kolorów16,77 miliona
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność350 cd/m²
Kontrast1000:1
Czas reakcji (typowy)5 ms (Gray-to-gray)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort x 1, DVI-D 24 pin x 1 (z HDCP), HDMI x1 (z HDCP)
Cyfrowa częstotliwość odświeżaniaDVI: 31 - 89 kHz, 29 - 31 Hz i 59 - 61 Hz
DisplayPort: 31 - 89 kHz, 59 - 61 Hz
HDMI: 31 - 89 kHz, 49 - 61 Hz
USB
Funkcje1 port upstream, 2 porty jako hub USB
StandardUSB 3.0
Audio
Głośniki1,0 W + 1,0 W
Wejścia3.5 mm stereo jack
Wyjścia3.5 mm headphone jack
Regulacja dźwiękuGłośność, Źródło (DisplayPort, HDMI)
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy67 W
Typowy pobór mocy22 W
W trybie oszczędzania energiiponiżej 0,5 W
Zarządzanie energiąPower Save (VESA DPM, DisplayPort Rev. 1.1a i DVI DMPM), Eco Timer
Dodatkowe funkcje
Auto EcoView / BrightRegulatorTak
Predefiniowane tryby pracyColor mode (Paper, Movie, sRGB, User1, User2, DICOM)
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneWielkość obrazu (auto, pełen ekran, powiększony, normalny)
Regulacja koloru (jasność, kontrast, gamma, temperatura, nasycenie, odcień, wzmocnienie, reset)
Specyfikacja fizyczna
Rozmiar (szer x wys x gł)611,6 x 390,2 - 545,2 x 245 mm
Rozmiar bez stopki (szer x wys x gł)611,6 x 359 x 48,5 mm
Waga7,9 kg
Waga bez stopki5,1 kg
Regulacja wysokości155 mm
Pochylenie35° góra, 5° dół
Obrót344°
Piwot90° (w obu kierunkach)
Wymagania środowiskowe
Temperatura5 - 35 °C
Wilgotność20 - 80 %
Certyfikaty i standardyTCO Displays 7, EPEAT Gold (US), TUV/Ergonomics, TUV/GS, RCM, CE, CB, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, TUV/S, VCCI-B, EPA Energy Star, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC, EAC
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, kabel sygnałowy (DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (podręcznik w formacie PDF), instrukcja instalacji.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
FlexScan EV2750, EV2450, EV2455 Polski 610 KB Pobierz plik
Eizo FlexScan ulotka zbiorcza Polski 4871KB Pobierz plik
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.

Pctipp (Szwajcaria)

Data publikacji: 2016-06-14

"4,5/5 gwiazdek"

Nicolas 11x12 (KLIP WIDEO)

Data publikacji: 2016-02-03

"Brilliant flat and frame-less design. Phenomenal quality behind it."

Hardwareluxx (Niemcy)

Data publikacji: 2015-12-21

"In the FlexScan EV2750, EIZO offers a monitor with superior picture quality combined with a stylish and high-quality housing."

alphr (Wielka Brytania)

Data publikacji: 2015-09-22

"...this is a display that’s designed for the office, and, as business monitors go, the FlexScan EV2750 is pretty special."