FlexScan T2351W

Wielodotykowy monitor LCD o przekątnej 23" (58 cm)

UWAGA: TEN MONITOR NIE JEST JUŻ PRODUKOWANY

FlexScan T2351W to multidotykowy panel zaprojektowany z myślą o zastosowaniach w szkołach, bibliotekach, biurach, a także w domu. Monitor łączy w sobie doskonałą jakość obrazu, wytrzymałość oraz konstrukcję ułatwiającą korzystanie z technologii dotykowej.

Zdjęcie monitora EIZO FlexScan T2351W
2859,- zł

Multidotykowy interfejs

FlexScan T2351W umożliwia przewijanie, przeciąganie, obracanie itp. za pomocą palców, bez użycia klawiatury i myszy. Panel obsługuje funkcję wielodotykowości oferowaną przez system Windows 7, dzięki czemu współpracuje z rosnącą liczbą aplikacji mutlidotykowych, kompatybilnych z tym systemem.

Podstawa LaidBack – komfortowe korzystanie z technologii dotykowej

FlexScan T2351W dostępny jest w całkowicie nowej obudowie z podstawą „LaidBack”. Dzięki tej podstawie dolna krawędź monitora spoczywa na blacie, tak jak ekran notebooka i może przyjąć sześć poziomów odchylenia w zakresie od 15° do 65°. Taka pozycja umożliwia użytkownikowi naturalny sposób patrzenia lekko w dół i komfortowe dotykanie monitora bez wyciągania ręki.

Technologia optycznego pozycjonowania

Panel dotykowy został wyposażony w dwa optyczne sensory, umożliwiające rozpoznanie bardzo delikatnego dotyku gołą ręką, ręką w rękawiczce oraz piórkiem dotykowym. Odporna na zarysowania powierzchnia dotykowa jest wykonana ze wzmocnionego szkła o twardości 6 Moh – takiej samej jak tytan. Gwarantuje to wytrzymałość pozwalającą na wykorzystanie T2351T w szkołach i miejscach publicznych.

Tryb „Paper”

Z myślą o domowych i korporacyjnych użytkownikach, którzy spędzają dużo czasu przeglądając dokumenty czy e-książki na swoich monitorach, zamiast w formie drukowanej, EIZO zaprojektowało tryb „Paper”. Jego zadaniem jest ulżenie zmęczonym oczom czytelników. Tryb „Paper” imituje wygląd wydrukowanego dokumentu poprzez podniesienie poziomu czerni, przy jednoczesnym zmniejszeniu współczynnika kontrastu. W trybie „Paper” współczynnik gamma zachowany jest na poziomie 2,2 co pozwala na płynne wyświetlanie skali szarości. Dodatkowe tryby pracy – Cinema, sRGB, Game i dwa tryby użytkownika – gwarantują właściwe ustawienia kolorów dla każdej aplikacji. Z pomocą dołączonego oprogramowania ScreenManager Pro for LCD, określone tryby wyświetlania mogą zostać przypisane do poszczególnych aplikacji tak, aby po ich uruchomieniu monitor automatycznie przełączał się w odpowiedni tryb.

Optymalne wyświetlanie dzięki trybom pracy

Poza trybem „Paper”, dostępnych jest jeszcze 5 dodatkowych trybów: Cinema, sRGB, Game i dwa tryby User, w których wszystkie parametry są ustawiane indywidualnie przez użytkownika. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami może być wykonywane ręcznie poprzez menu OSD monitora lub automatycznie poprzez przypisanie odpowiednich trybów do poszczególnych aplikacji w dołączonym oprogramowaniu SrenManager Pro for LCD (kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 7 i Vista).

10-bitowa korekcja krzywej gamma

Osobom zajmującym się edycją fotografii, grami i innymi zadaniami, gdzie odwzorowanie kolorów odgrywa kluczową rolę, FlexScan T2351W oferuje 10-bitową korekcję krzywej gamma. Funkcja ta wykorzystuje 10-bitową tablicę kolorów z paletą ponad miliarda kolorów, z których dobieranych jest 16,7 miliona najbardziej odpowiednich odcieni, zapewniając płynne wyświetlanie przejść tonalnych.

 

Czysty i ostry obraz w trybie „Game”

Tryb „Game” uruchamia 2 funkcje: Power Resolution i Power Gamma. Pierwsza gwarantuje czysty i ostry obraz nawet przy najmniejszych detalach, zarówno przy niskiej, jak i wysokiej rozdzielczości. Druga funkcja koryguje krzywą gamma, w przypadku gier i innych animowanych obrazów, co daje odczucie zwiększonego kontrastu i trójwymiarowego obrazu. Kolejna cecha optymalizująca obraz podczas gier to czas reakcji matrycy na poziomie 7 ms i input lag mniejszy niż jedna klatka.

EasyPIX wersja 2 – kalibracja sprzętowa

Najnowsza wersja zestawu EasyPIX  umożliwia kalibrację sprzętową wybranych modeli z serii FlexScan. Kalibracja sprzętowa jest skuteczniejsza – szybsza, prostsza i daje dokładniejsze wyniki niż kalibracja programowa. Spowodowane jest to bezpośrednim operowaniem na tabeli kolorów zapisanej w elektronice monitora (w przypadku urządzeń EIZO – przynajmniej 12-bitowej),  a nie – jak to dzieje się w drugim przypadku – na tabeli kolorów karty graficznej komputera (8-bitowej).
EasyPIX w wersji 2 oferuje wszystkie funkcje, które posiadał jego poprzednik, włączając tryb dopasowywania odcienia i jasności monitora do wykorzystywanego papieru fotograficznego w oparciu o wizualną percepcję; tryb foto oraz web, umożliwiający sprawdzenie, w jaki sposób zdjęcia będą wyświetlane w większości przeglądarek.

Wejścia HDMI, DVI-D i D-Sub

Wejścia DVI-D oraz D-SUB umożliwiają podłączenie monitora FlexScan T2351W do komputerów, z zarówno cyfrowymi, jak i analogowymi źródłami sygnału. Posiada on również wejście HDMI do podłączania źródeł FullHD, takich jak konsole do gier czy odtwarzacze Blu-ray.

Optymalna jasność z Auto EcoView

Funkcja ta wykorzystując czujnik optyczny umieszczony na przedniej ściance mierzy na bieżąco poziom oświetlenia zewnętrznego, a współpracująca z nim elektronika tak steruje jasnością monitora, by obraz nigdy nie był zbyt jasny lub zbyt ciemny. Dzięki temu zmniejsza się zmęczenie wzroku, poprawia ergonomia pracy, a jednocześnie możliwe jest zmniejszenie zużycia energii. Większość tego typu rozwiązań korzysta z jednego punktu odniesienia. EIZO Auto EcoView wykorzystuje dwa punkty referencyjne – dla silnie i słabo oświetlonych pomieszczeń. Dzięki temu elektronika monitora może idealnie dostosować poziom jasności zarówno w jasnych, jak i ciemnych pomieszczeniach. Funkcję tę można wyłączyć, korzystając z menu OSD monitora.

Indeks EcoView – bieżąca kontrola oszczędności

EcoView wyświetla poziom oszczędzania energii w korelacji z jasnością monitora, aby uświadamiać i zachęcać ludzi do ochrony środowiska podczas pracy. Gdy indeks EcoView jest w pełni podświetlony, monitor działa optymalnie, jeśli chodzi o pobór energii.

Poczucie bezpieczeństwa klientów

Monitor objęty jest 3-letnią gwarancją. realizowaną przez polskiego dystrybutora w systemie door-to-door. Urządzenie to posiada certyfikaty TCO Display 5.1 i TUV Ergonomics.

Kolor obudowyCzarno-szary
MatrycaVA
Przekątna23" / 58 cm (584 mm)
Naturalna rozdzielczość1920 x 1080 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)509.8 x 286.7 mm
Rozmiar piksela0.2655 x 0.2655 mm
Liczba kolorów16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Jasność265 cd/m²
Kontrast3000:1
Czas reakcji (typowy)7 ms (półtony)
Panel dotykowy
Typ czujnikaCzujnik podczerwieni
Protokół komunikacjiUSB
Twardość powierzchni6 Moh
Wspierane systemy operacyjneMulti-touch: Windows 7 (32-bit, 64-bit)
Single-touch: Windows Vista (32-bit, 64-bit)
Brak obsługi systemu Windows 8 (plany również jej nie uwzględniają)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweD-Sub mini 15 pin, HDMI (także PC), DVI-D 24 pin (z HDCP)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 64 kHz, 59 - 61 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz)
Analogowa częstotliwość odświeżania24.8 - 80 kHz, 50 - 75 Hz
USB
Funkcje1. port do kontroli panelu dotykowego
Standard2.0
Audio
Głośniki0.35 W (mono)
Wejścia3.5 mm stereo jack
Wyjścia3.5 mm headphone jack
Regulacja dźwiękuGłośność, Power Save, Źródło (HDMI)
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 120 V / 200 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy42 W
Typowy pobór mocy26 W
W trybie oszczędzania energiiMniej niż 1.3 W
Zarządzanie energiąPower Save (VESA DPM and DVI DMPM), Off Timer
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Auto EcoView / BrightRegulatorTak
Predefiniowane tryby pracyFineContrast (Game, Cinema, Paper, sRGB, User1, User2)
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneRegulacja ekranu (zegar, faza, położenie, rozdzielczość, korekcja zakresu sygnału wejściowego (Auto))
Wielkość obrazu (pełen ekran, powiększony, normalny);
Regulacja koloru (jasność, poziom czerni, kontrast, gamma, temperatura, nasycenie, odcień, wzmocnienie, Power Resolution, Overdrive, reset),
Inne: wygładzanie (5 stopni), kolor obramowania, przełączanie sygnału, ustawienia menu OSD, informacje o produkcie (nazwa, numer seryjny, rozdzielczość, czas pracy, itp.), przestrzeń kolorów HDMI, blokada ustawień, blokada DDC/CI, kontrolka zasilania, pełny reset ustawień
Specyfikacja fizyczna
Rozmiar (szer x wys x gł)557 x 204.5 - 375.5 x 194 - 367 mm
Rozmiar bez stopki (szer x wys x gł)557 x 367 x 68 mm
Waga7.6 kg
Waga bez stopki6.8 kg
Regulacja wysokości-
Pochylenie15°, 25°, 35°, 45°, 55°,65°
Obrót-
Piwot-
Wymagania środowiskowe
Temperatura5 - 35 °C
Wilgotność20 - 80 %
Certyfikaty i standardyTCO Displays 5.1, EPEAT Gold (US), c-Tick, CE, CB, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, TUV/S, VCCI-B, EPA Energy Star, RoHS, WEEE, CCC, GOST-R
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D, D-Sub - D-Sub), kabel USB, kabel audio, rysik, czyścik, płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (podręcznik w formacie PDF, sterownik panelu dotykowego), 4 śruby montażowe, karta gwarancyjna
Gwarancja3 lata
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
FlexScan T2351W Polski 830 kB Pobierz plik

Akcesoria, które można dokupić do monitora:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 388