RadiForce EX271W

Kolorowy monitor LCD 68,6 cm (27")

RadiForce EX271W to panoramiczny monitor w rozdzielczości Full HD, przeznaczony do wyświetlania obrazów na sali operacyjnej. Jego modułowa konstrukcja umożliwia łatwą integrację zarówno z już posiadanymi, jak i wprowadzanymi w przyszłości rozwiązaniami.

Wysoka jasność i rozdzielczośćEX271W

Dzięki wysokiej rozdzielczości (1920 x 1080) i jasności (ponad 500 cd/m²) ekranu monitor jest w stanie wyświetlać obrazy w jakości full HD (1080p) bez rozmycia i zniekształceń, niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w otoczeniu.

Łatwe wdrożenie

Korzystając z pięciu fabrycznie skalibrowanych tabeli LUT oraz funkcji odbicia lustrzanego, chirurg może z łatwością dopasować ustawienia monitora do panujących na sali operacyjnej warunków i własnych preferencji.

Błyskawiczna stabilizacja jasności

Wbudowany czujnik podświetlenia automatycznie stabilizuje poziom jasności natychmiast po włączeniu monitora, a także kompensuje wahania jasności wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

Fabryczna regulacja szarości

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje ustawienia tak, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14 lub Gamma 2.2.

 

Kompaktowe rozmiary

Zgrabna, lekko zakrzywiona obudowa o głębokości ok. 4 cm zajmuje niewiele przestrzeni i nie wymaga dużej liczby kabli, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na sali operacyjnej.

Montaż w standardzie VESA

Monitor można zainstalować na sali operacyjnej korzystając z dowolnych elementów montażowych zgodnych ze standardem VESA. Optymalne umiejscowienie ekranu ułatwiają dołączone do zestawu akcesoria: tulejka dystansowa i ramię.

Funkcja odbicia lustrzanego

Dzięki tej funkcji monitor może wyświetlać obraz wideo w odbiciu lustrzanym (pionowym lub poziomym), dopasowując się do położenia chirurga.

Ochronne laminowane szkło

Antyodblaskowa, laminowana powłoka ze szkła ochronnego zapewnia doskonałą jakość wyświetlanych obrazów, jednocześnie chroniąc monitor przed zarysowaniami i zachlapaniem w trakcie operacji. Ułatwia również czyszczenie i dezynfekcję urządzenia.

Szerokie kąty widzenia

RadiForce EX271W ma szerokie kąty widzenia, które gwarantują minimalne przesunięcie koloru podczas patrzenia na ekran z boku. Dzięki temu wyświetlany obraz może wygodnie oglądać kilka osób jednocześnie.

Modułowa konstrukcja

EIZO oferuje szeroki zakres modułów wejściowych, aby umożliwić połączenia zarówno ze starszymi, jak i nowoczesnymi systemami.

Cicha praca bez wentylatora

Monitor EX271W zaprojektowano tak, by odprowadzał ciepło bez użycia wentylatora. Pozwala to uniknąć rozpraszającego hałasu oraz wzbijania się kurzu i zarazków na sali operacyjnej, a jednocześnie zapewnia kontrolowany przepływ powietrza w pomieszczeniu.

Zgodność ze standardami medycznymi

RadiForce EX271W spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

 

Wariacje modeliEX271W-DVI: DVI Input
EX271W-TDL: TDL Input
EX271W-3GS: 3G-SDI Input
EX271W-HDL: HDL Input
Rodzaj podświetleniaBiały LED
Kolor obudowyBiały
MatrycaIPS
Przekątna68,6 cm / 27" (686 mm)
Naturalna rozdzielczość1920 x 1080 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)597,8 x 336,3 mm
Rozmiar piksela0,3114 x 0,3114 mm
Liczba kolorów16,77 miliona
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178°
Rodzaj podświetleniaBiały LED
Jasność600 cd/m²
Kontrast1000:1
Czas reakcji (typowy)8 ms (półtony)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDVI single link
Wyjścia sygnałowe (loop through)Loop Through: EX271W-3GS: BNC (3G-SDI) x 1
Analogowa częstotliwość odświeżania50 - 64 Hz
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 - 60 Hz
Maksymalny pobór mocy55 W
W trybie oszczędzania energii5,2 W (tryb z wyłączoną lampą) 20,6 W (tryb z przyciemnioną lampą)
Zarządzanie energiąDVI DMPM
Dodatkowe funkcje
Języki na wyświetlaczu OSDangielski
Specyfikacja fizyczna
Waga bez stopki10 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa dotycząca wyrobów medycznych), IEC/EN60601-1 (2nd edition), IEC/EN60601-1 (3rd edition), CAN/CSA C22.2 No. 601.1-M90, CAN/CSA C22.2 No. 60601-1-08, UL60601-1, FCC-B, RCM, RoHS, WEEE, CCC
Dołączone akcesoriaZasilacz AC zgodny ze standardem medycznym, kable zasilające (en, us, jp), kabel sygnałowy (DVI-D single link), tulejka dystansowa, ramię, śruby montażowe, płyta Utility Disk (instrukcja obsługi)
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja2 lata
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
Ulotka RadiForce EX271W Polski 595 KB Pobierz plik

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

LMM0802
Jednostka sterująca obrazem przeznaczona do monitorów 2-, 4- i 8-megapikselowych. Przechwytuje obrazy z różnych źródeł wideo, a następnie wyświetla je na dużym ekranie w układzie odpowiadającym preferencjom użytkownika. Układ obrazów może być zapisany w pamięci i przywołany w odpowiednim momencie, tak by maksymalnie ułatwić pracę chirurgowi.