RadiForce GX540

Monochromatyczny monitor LCD 5 MPix 54 cm (21,3")

UWAGA: TEN MONITOR NIE JEST JUŻ PRODUKOWANY

Ten 5-megapikselowy monochromatyczny monitor o dużej rozdzielczości i dużej głębi odcieni szarości został zaprojektowany specjalnie do wyświetlania cyfrowych obrazów mammograficznych.

Przyjazne dla środowiska podświetlenie LED

GX540_ledbacklightDzięki zastosowaniu do podświetlenia energooszczędnych diod LED RadiForce GX540 osiąga wysoką jasności przy niskim poborze mocy. W przeciwieństwie do konwencjonalnego podświetlenia lampami CCFL, podświetlacze LED wolniej się zużywają, dzięki czemu monitor charakteryzuje się dłuższą żywotnością. A ponieważ podświetlenie LED nie zawiera rtęci, minimalizowany jest potencjalny wpływ na środowisko naturalne, po zakończeniu „służby”.

Ostre obrazy i wysokim kontraście

Wysoki współczynnik kontrastu wydobywa subtelne różnice w podobnych odcieniach szarości i daje ostrzejszy obraz bez utraty szczegółów podczas wyświetlania monochromatycznych obrazów, których źródłem jest np. cyfrowa mammografia, MRI i obrazów ultrasonograficznych.

RadiForce GX540 - Ostre obrazy

Wysoka rozdzielczość

Monitory o wysokiej rozdzielczości 5 megapikseli lub wyższej spełniają wysokie normy wymagane do wyświetlania obrazów cyfrowej mammografii.

Wyświetlanie z różnymi poziomami jasności

W monitorach monochromatycznych, funkcja Hybrid Gamma automatycznie odróżnia obrazy medycznych od niemedycznych obszarów ekranu, takich jak palety narzędzi i wyświetla każdy z nich z optymalną dla niego jasnością. Zmniejszenie jasności obszaru palet narzędzi prowadzi do zmniejszenia zmęczenia oczu.

  • Dokładność rozpoznawania obszarów może zależeć od ich rozmieszczenia.
  • Wymagana jest weryfikacja zgodności programu przeglądarki.

Jednoczesne wyświetlanie wszystkich 10-bitowych odcieni szarości

Jednoczesne wyświetlanie wszystkich odcieni szarości z 10-bitowej palety (1024 odcienie) rozszerza dokładność odwzorowania do granic możliwości ludzkiej percepcji wizualnej i pomaga radiologom dostrzec najdrobniejsze szczegóły obrazu.

  • Do wyświetlania 10-bitowych obrazów wymagana jest 10-bitowa karta graficzna oraz 10-bitowe oprogramowanie.

Szerokie kąty widzenia umożliwiają jednoczesną pracę wielu osobom

Szerokie kąty widzenia z tylko minimalnymi zniekształceniami kolorów podczas patrzenia z boku.

Rozszerzona jakość obrazu dzięki wbudowanemu generatorowi plansz testowych

Wbudowany generator plansz testowych może być używany do wizualnej weryfikacji jakości obrazu bez podłączania zewnętrznego sprzętu lub podczas instalowania oprogramowania do kontroli jakości obrazu (QC) na stacji roboczej do mammografii. Może to być przydatne w początkowej fazie uruchamiania lub w systemach, w których użytkownik ma ograniczone uprawnienia do instalowania oprogramowania.

Zgodność ze standardami dot. kontroli jakości monitorów do mammografii cyfrowej

Łatwe w użyciu narzędzie do kontroli jakości EIZO RadiCS UX1 (sprzedawany oddzielnie) wykonuje precyzyjną kalibrację zgodną z DICOM Part 14 i umożliwia kontrolę jakości, zgodnie z wytycznymi ACR Practice Guideline oraz innymi standardami QC dotyczącymi cyfrowych monitorów dla mammografii.

Standardy QC dot. Monitorów do cyfrowej mammografii kompatybilne z RadiCS

 

Dokładna diagnostyka dzięki fabrycznemu wyregulowaniu zgodnie z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych i spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i ustawia wszystkie odcienie szarości tak, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

Łatwa kalibracja dzięki wbudowanemu przedniemu sensorowi

Wbudowany w przednią ramkę sensor (IFS – Integrated Front Sensor) prowadzi pomiary jasności i odcieni szarości i kalibracje zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Bez ciągłego podłączania i odłączania kalibratora IFS wykonuje zadania kontroli jakości (QC), jednocześnie nie przesłaniając obszaru wyświetlania. To zdecydowanie obniża obciążenie pracą związaną z QC i koszty utrzymania.

RadiForce GX540 IFS

Szybka stabilizacja jasności umożliwia szybki podgląd zaraz po włączeniu

Opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu, szybko stabilizuje poziom jasności przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora. Ponadto czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane temperaturą otoczenia i upływem czasu.

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Przycisk CAL znajdujący się na przednim panelu, pozwala na wybranie różnych trybów wyświetlania, dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych. Ponadto dostępna jest również funkcja Auto CAL automatycznie wybierająca właściwy tryb.

Gwarantowana stabilność jasności w przewidywanym okresie użytkowania

Zaufanie EIZO do jakości swoich produktów rozciąga się na stabilność jasności, która również jest objęta gwarancją przez określony przez nią czas.

Oszczędność energii dzięki czyjnikowi obecności

Funkcja czujnika obecności łączy wygodę z oszczędnością. Dzięki niej monitor oszczędza energię, gdy nie jest w użyciu. Czujnik obecności przełącza monitor w tryb oszczędzania energii, gdy wykryje, że użytkownik odszedł od monitora, a następnie przywraca do normalnego działania, po powrocie użytkownika.

Optymalna jasność i skala szarości dzięki funkcji Ambient Light Tracking

W celu zapewnienia zgodności z DICOM w warunkach zmiennego oświetlenia w pomieszczeniu, funkcja Ambient Tracking Light (ALT) korzystając z wbudowanego czujnika, prowadzi pomiar otaczającego oświetlenia i automatycznie optymalizuje jasność monitora oraz odcienie szarości do wytycznych zawartych w DICOM Part 14.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej restrykcyjne normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMS.

5 lat gwarancji

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję.

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna21.3" / 54 cm (540 mm)
Naturalna rozdzielczość2048 x 2560
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)337.9 x 422.4 mm
Rozmiar piksela0.165 x 0.165 mm
Liczba odcieni szarości10-bit, 1024 odcieni (z palety 16,369 odcieni)
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)176°, 176°
Jasność1,200 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji500 cd/m²
Kontrast1200:1
Czas reakcji (typowy)25 ms
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDVI-D (dual link) x 1, DisplayPort x 1
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 135 kHz / 24 - 61 Hz
Tryb synchronizacji klatek: 24.5 - 25.5 Hz, 49 - 51 Hz
USB
Funkcje1. port do kontroli monitora, 2. port jako hub USB
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 120 V / 200 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy108
Typowy pobór mocy47
W trybie oszczędzania energiiMniej niż 0,7 W
Zarządzanie energiąDVI DMPM, DisplayPort 1.1a
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Specyfikacja fizyczna
Rozmiar bez stopki (szer x wys x gł)496 x 388 x 93 mm
Waga11,5 kg
Waga bez stopki8,8 kg
Regulacja wysokości89,5 mm
Pochylenie30° góra, 0° dół
Obrót172° prawo, 172° lewo
Piwot90°
Certyfikaty i standardyCE (Medical Device Directive), EN60601-1, UL60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, Canadian ICES-003-B, C-tick, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, GOST-R
FDA 510(k)w trakcie certyfikacji
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, kabel sygnałowy (DVI-D - DVI-D, DisplayPort - DisplayPort), płyta z oprogramowaniem EIZO LCD Utility (podręcznik w formacie PDF, ScreenManager Pro for LCD, oprogramowanie EIZO ScreenSlicer), 4 śruby do montażu, karta gwarancyjna.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
RadiForce GX540 Polski 508 KB Pobierz plik
RadiForce - ulotka zbiorcza Polski 7 025 KB Pobierz plik

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.
Zestaw RadiCS UX1
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. Oprogramowanie zgodne jest m.in. ze standardami AAPM, DIN, IEC, zapewniając precyzyjną kontrolę jakości obrazu, bazującą na łatwych do przeprowadzenia procedurach. W komplecie czujnik UX1.