RadiForce GX550

Monochromatyczny monitor LCD 5 MP 54,1 cm (21,3")

Monochromatyczny monitor 5 MP, przeznaczony do wyświetlania cyfrowych obrazów mammograficznych. Wysoka jakość obrazu ułatwia postawienie precyzyjnej diagnozy, a cienkie ramki monitora zapewniają wyjątkowy komfort pracy.

Monitor do mammografii

PinkRibbonModel GX550 otrzymał pozwolenie FDA 510(k) amerykańskiej Agencji Żywości i Leków, dopuszczające go do użytku w mammografii i tomosyntezie piersi. Lekarze mają więc pewność, że monitor wiernie odwzorowuje obrazy mammograficzne w środowisku, gdzie od precyzyjnej diagnozy zależy zdrowie i życie pacjentek.

Technologia kompensująca utratę ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,515 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 52%.

Optymalne środowisko pracy

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.

Create the Ideal Environment

Zgrabna, kompaktowa konstrukcja

Szerokość, wysokość i głębokość obudowy monitora zmniejszono odpowiednio o 21, 36 i 45, 5 mm – oznacza to, że RadiForce GX550 zajmuje o 28% mniej miejsca niż jego poprzednik. Ramkę wokół ekranu zwężono o połowę, dzięki czemu jest najcieńsza spośród ramek wszystkich monitorów 5-megapikselowych dostępnych na rynku. Umożliwia to wygodną pracę w konfiguracjach z dwoma monitorami stojącymi obok siebie.

Oszczędność energii

RadiForce GX550 wyposażono w panel z energooszczędnym podświetleniem LED, które ogranicza pobór mocy o 17% w porównaniu z poprzednim modelem.
Pomiar EIZO wykonany przy rekomendowanej jasności monitora GX550 na poziomie 600 cd/m2.

Konfiguracja wielomonitorowa

Złącza DisplayPort umożliwiają szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Informacje o kompatybilności dla połączeń szeregowych między monitorami RadiForce (ang.)

Wierne odwzorowanie obrazów z mammografii

Monitor 5-megapikselowy jest w stanie wyświetlić nawet najdrobniejsze detale obrazu, mające często kluczowe znaczenie przy ocenie cyfrowych badań mammograficznych. Wysoka rozdzielczość pozwala zachować dobrą jakość obrazu i zapobiega pikselacji, której nie da się uniknąć wyświetlając badania w niższych rozdzielczościach.

Łatwe rozpoznawanie mikrozwapnień

GX550 ma wysoki współczynnik kontrastu, pozwalający dostrzec na obrazie nawet najdrobniejsze struktury. Dzięki temu dużo łatwiej jest rozpoznać subtelne zmiany takie jak spikule czy mikrozwapnienia.

Płynne przejścia tonalne

Jednoczesne wyświetlanie wszystkich odcieni szarości z 10-bitowej palety (1024 odcienie) rozszerza dokładność odwzorowania do granic ludzkiej percepcji i pomaga radiologom dostrzec najdrobniejsze szczegóły obrazu.

Do wyświetlania 10-bitowych obrazów potrzebna jest 10-bitowa karta graficzna oraz 10-bitowe oprogramowanie.

Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych i spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i ustawia wszystkie odcienie szarości, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

Make the Precise Diagnosis

Maintain the PrecisionPrecyzja gwarantowana

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu do kontroli jakości RadiCS LE monitor RadiForce GX550 wykonuje uproszczoną kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14, korygując jasność i odcienie szarości monitora. Ogranicza to ilość czasu konieczną na zarządzanie monitorem i zapewnia jednolite wyświetlanie obrazów w miarę upływu czasu.

Prosta kontrola jakości

Wbudowany w przednią ramkę czujnik IFS przeprowadza pomiary jasności i odcieni szarości, a następnie kalibruje monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Eliminuje to potrzebę podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów i pozwala na regularne kontrolowanie jakości bez zasłaniania obszaru wyświetlania. W efekcie proces kontroli jakości zajmuje dużo mniej czasu i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

Wiarygodny obraz zaraz po włączeniu monitora

Przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora RadiForce GX550 opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności. Ponadto czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

Szerokie kąty widzenia

RadiForce GX550 ma szerokie kąty widzenia, które gwarantują minimalne przesunięcie koloru podczas patrzenia na ekran z boku. Dzięki temu wyświetlany obraz może wygodnie oglądać kilka osób jednocześnie.

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Znajdujący się na przednim panelu przycisk CAL pozwala dobrać tryb pracy w zależności od rodzaju wyświetlanych badań. Dostępne są m.in. tryb zoptymalizowane pod kątem mammografii, rezonansu magnetycznego i USG.

Conserve Energy While AwayCzujnik obecności

Specjalny czujnik wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od monitora i przełącza urządzenie w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie. Jest to nie tylko wygodne, ale i opłacalne, ponieważ pozwala w prosty sposób ograniczyć pobór mocy.

Elastyczna stopka

Elastyczna stopka EIZO umożliwia pochylanie ekranu oraz oferuje szeroki zakres regulacji wysokości, co znacznie poprawia komfort korzystania z monitora.

Gwarancja stabilnej jasności

Producent ręczy za stabilną jasność swoich monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

Zgodność ze standardami jakości w mammografii

Łatwe w obsłudze narzędzie do kontroli jakości EIZO RadiCS UX1 (sprzedawane oddzielnie) wykonuje precyzyjną kalibrację zgodną z DICOM Part 14 i umożliwia kontrolę jakości zgodnie z wytycznymi ACR Practice Guideline oraz innymi standardami QC dotyczącymi monitorów do mammografii cyfrowej.

Standardy jakości dla monitorów mammograficznych kompatybilne z RadiCS (ang.)

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

12.jpg

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję ograniczoną.

Wariacje modeliGX550: z powłoką AG
GX550-P: z powłoką AG, sparowany
GX550-AR: z powłoką AR
GX550-AR-P: z powłoką AR, sparowany
Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna54,1 cm / 21,3"
Naturalna rozdzielczość2048 x 2560 (4:5)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)337,9 x 422,4 mm
Rozmiar piksela0,165 x 0,165 mm
Liczba odcieni szarości10-bitowe (DisplayPort): 1024 z palety 16 369 odcieni
8-bitowe: 256 z palety 16 369 odcieni
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność2000 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji600 cd/m²
Kontrast1500:1
Czas reakcji (typowy)25 ms (on / off)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDVI-D (dual link) x 1, DisplayPort x 1
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort x 1 (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 135 kHz / 23 - 61 Hz
W trybie synchronizacji klatek: 23,5 - 25,5 Hz, 47 - 51 Hz
USB
Funkcje1 upstream, 2 downstream
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy95 W
Typowy pobór mocy40 W
W trybie oszczędzania energiiPoniżej 1 W
Zarządzanie energiąDVI DMPM, DisplayPort 1.2a
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Specyfikacja fizyczna
Waga8,1 kg
Waga bez stopki5,3 kg
Certyfikaty i standardyCE (dyrektywa dotycząca wyrobów medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
FDA 510(k)Tak (dla tomosyntezy, mammografii i radiografii ogólnej)
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D [dual link], DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, instrukcja obsługi w formacie PDF, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
Ulotka RadiForce GX550 Polski 434 KB Pobierz plik
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.
RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
Zestaw RadiCS UX1
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. Oprogramowanie zgodne jest m.in. ze standardami AAPM, DIN, IEC, zapewniając precyzyjną kontrolę jakości obrazu, bazującą na łatwych do przeprowadzenia procedurach. W komplecie czujnik UX1.