RadiForce MX216

Kolorowy monitor LCD 2 MP 54 cm (21,3")

Monitor medyczny 21,3" z kalibracją DICOM Part 14, przeznaczony do wyświetlania obrazów monochromatycznych i kolorowych.

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Hybrid Gamma PXLMX216 to pierwszy monitor z serii MX wyposażony w funkcję Hybrid Gamma PXL, która automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu obrazy monochromatyczne z badań takich jak CR lub DR wyświetlane są zgodnie ze standardem DICOM Part 14, a obrazy kolorowe, wykorzystywane np. w endoskopii, medycynie nuklearnej czy renderingu 3D, są odtwarzane zgodnie ze standardem Gamma 2.2. W efekcie radiolog może wygodnie oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

 

Dowiedz się więcej: Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

 

Kompaktowe rozmiary

RadiForce MX216 jest o 3,4 mm węższy, 22,7 mm niższy i 45,5 mm płytszy od swojego poprzednika. W efekcie zajmuje o 23% mniej miejsca, dając radiologom więcej przestrzeni na wykonywanie innych zadań.

 

rx560_section_paper_01.jpg

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

 

Funkcja Point-and-Focus

Point-and-FocusKorzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

RadiForce RX360

Dowiedz się więcej na temat funkcji Work-and-Flow

rx560_section_paper_02.jpg

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 0,926 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 65%.

 

 

Automatyczne obracanie obrazu

Po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania RadiCS LE można sparować funkcję Image Rotation Plus z wbudowanym czujnikiem grawitacji monitora. Dzięki temu wyświetlany obraz będzie automatycznie przełączał się w pionie i w poziomie w zależności od orientacji monitora.

Wymagana jest karta graficzna kompatybilna z funkcją Image Rotation Plus.

 

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Wymagana jest karta graficzna obsługująca połączenia szeregowe.

Informacje o kompatybilności dla połączeń szeregowych między monitorami RadiForce (ang.)

 

Make the Precise DiagnosisFabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

 

Precyzja gwarantowana

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania do kontroli jakości RadiCS LE, monitor RadiForce MX216 wykonuje kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14. Ogranicza to ilość czasu potrzebną na zarządzanie monitorem i zapewnia jednolite wyświetlanie obrazów w miarę upływu czasu.

Możliwa jest także uproszczona kalibracja przy pomocy czujnika podświetlenia.

 

Regulowana stopka

Stopka EIZO umożliwia pochylanie i obrót ekranu oraz oferuje szeroki zakres regulacji wysokości, co znacznie poprawia komfort korzystania z monitora.

 

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję ograniczoną.

Wariacje modeliMX216-BK: ze stopką, czarny
Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna21,3"/ 54 cm
Naturalna rozdzielczość1200 x 1600 (3:4)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)324,0 x 432,0 mm
Rozmiar piksela0,270 x 0,270 mm
Liczba kolorów10-bitowe kolory (DisplayPort) : 1,07 miliarda z palety 543 miliardów (13-bit)
8-bitowe kolory: 16,77 miliona z palety 543 miliardów (13-bit)
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność500 cd/m²
Kontrast1500:1
Czas reakcji (typowy)20 ms (on / off)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort, DVI-D
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 100 kHz / 59 - 61 Hz
USB
Funkcje1 port USB typu B (upstream), 2 porty USB typu A (downstream)
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy55 W
Typowy pobór mocy26 W
W trybie oszczędzania energii0,6 W lub mniej
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDAngielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneHybrid Gamma PXL
Work-and-Flow: Point-and-Focus
Specyfikacja fizyczna
Waga7,6 kg
Waga bez stopki4,7 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
FDA 510(k)Tak (dla radiografii ogólnej)
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (3 m), kabel sygnałowy DisplayPort (3 m), kabel USB (3 m), płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, instrukcja obsługi w formacie PDF, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
Instrukcja obsługi RadiForce MX216 Polski 1,03 MB Pobierz plik

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
Czujnik UX2
UX2 to zewnętrzny czujnik przeznaczony do kalibracji monitorów medycznych. Wykonuje pomiary właściwości monitora (m.in. jasności i gradacji), a następnie koryguje wszelkie zmiany.
RadiCS UX2
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. W komplecie czujnik UX2.
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.