RadiForce RX1270

Kolorowy monitor LCD 12 MP 78,4 cm (30,9")

Kompaktowy, 12-megapikselowy monitor multimodalny wyposażony w bogaty zestaw funkcji zwiększających produktywność i komfort pracy.

 

Ulga dla oczu

Wbudowana lampa subtelnie oświetla ścianę znajdującą się za monitorem, nie zakłócając typowego, przygaszonego oświetlenia panującego w pomieszczeniach diagnostycznych. Takie rozwiązanie zmniejsza kontrast między ścianą a monitorem, zapobiegając zmęczeniu wzroku, ale nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu.

Poręczna lampka

Monitor wyposażono w lampkę punktową, która ułatwia czytanie papierowych dokumentów i pisanie na klawiaturze. Jej położenie można z łatwością regulować.

 

Wiele obrazów na jednym ekranie

Na 12-megapikselowym ekranie w wysokiej rozdzielczości (4200 x 2800) można wyświetlać wiele obrazów jednocześnie, w dowolnym układzie. Dzięki temu wszystkie potrzebne dane są lepiej i łatwiej widoczne niż w konfiguracjach wielomonitorowych.

 

Przemyślana konstrukcja

Monitor wyposażono w ekran o przekątnej 30,9 cala i rozdzielczości 12 MP. Zajmuje on mniej miejsca niż dwa tradycyjne modele 5 MP ustawione obok siebie. Jednocześnie RX1270 ma wbudowane oświetlenie i wewnętrzny zasilacz, które nie zabierają przestrzeni na biurku.

 

Funkcje

Zaznaczanie wybranych obszarów

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

Dodatkowe okno

Funkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów, danych pacjenta itp.

 

Praca bez barier

Dzięki funkcji Switch-and-Go przełączanie USB odbywa się wewnątrz monitora. Lekarz może więc obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury, co przydaje się zwłaszcza w konfiguracjach z dwoma monitorami lub komputerami, jak również w konfiguracjach z jednym monitorem wyświetlającym na zmianę dwa źródła sygnału.

Korzystając jednocześnie z funkcji Switch-and-Go oraz Hide-and-Seek, można ponadto wyświetlić ekran laptopa (podłączonego przez HDMI) jako osobne okno PiP, chowane i pokazywane za pomocą myszy i klawiatury.

Dowiedz się więcej na temat funkcji Work-and-Flow

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Hybrid Gamma PXLFunkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu radiolog może oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

Testy technologii Hybryd Gamma PXL

W japońskim szpitalu Kumamoto Chuo przeprowadzono testy, w ramach których oceniono technologię Hybrid Gamma PXL pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Okazało się, że przy wyświetlaniu obrazów kolorowych monitory z włączoną funkcją Hybrid Gamma PXL spisywały się albo tak samo jak monitory, w których ta funkcja została wyłączona, albo lepiej (w ok. 37% przypadków). Badanie wykazało również, że monitor z funkcją Hybrid Gamma PXL wyświetla monochromatyczne obrazy tak samo dobrze, jak monochromatyczne monitory z trybem GSDF.

Dowiedz się więcej: Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

 

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,609 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 56%.

 

Dwa rodzaje powłok do wyboru

W zależności od wymagań konkretnego środowiska do monitora RadiForce RX1270 można dobrać powłokę matową AG lub powłokę antyodblaskową AR. Powłoka AG skutecznie redukuje odblaski powstające w bardzo jasnych pomieszczeniach, natomiast powłoka AR zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych obrazów w średnio oświetlonych pomieszczeniach.

Dowiedz się więcej: Antyodblaskowa powłoka AR dla monitorów medycznych

 

Wysoka ostrość obrazu

Monitor wyświetla piksele w rozmiarze 0,1554 mm, dzięki czemu obraz widoczny na ekranie jest ostry i wyraźny.

 

Połączenie jednym kablem

Złącze DisplayPort 1.4 obsługuje 12-megapikselowy sygnał z częstotliwością 60 klatek na sekundę, umożliwiając połączenie monitora ze stacją roboczą jednym kablem.

 

Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji

Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Wybrane modele z serii RadiForce wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo.

Algorytm wykorzystywany przez sztuczną inteligencję (AI)* w modelu RX1270 umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.

 

 

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

 

Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

rx660_precise_diagnosis.jpg

Precyzja gwarantowana

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania do kontroli jakości RadiCS LE, monitor wykonuje kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14, bez potrzeby używania zewnętrznych kalibratorów.

rx660_ifs

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy oferują pięcioletnią gwarancję ograniczoną.

 

Wariacje modeliRX1270-BK: powłoka AG, stopka, czarna obudowa
RX1270-ARBK: powłoka AR, stopka, czarna obudowa
Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna78,4 cm / 30,9"
Naturalna rozdzielczość4200 x 2800 (3:2)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)652,7 x 435,1 mm
Rozmiar piksela0,1554 x 0,1554 mm
Liczba kolorów10-bitowe (DisplayPort): 1,07 mld z palety 543 mld (13-bit)
8-bitowe: 16,77 mln z palety 543 mld (13-bit)
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność1200 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji500 cd/m²
Kontrast1500:1
Czas reakcji (typowy)12 ms (black-white-black)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort x 2, HDMI
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 175 kHz / 29 - 61 Hz
USB
FunkcjeUSB-B x 2 (upstream), USB-A x 3 (downstream)
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy188 W
Typowy pobór mocy77 W
W trybie oszczędzania energii2 W lub mniej
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch (DICOM, CAL1, CAL2, Custom, sRGB, Text)
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneWork-and-Flow: Hide-and-Seek, Switch-and-Go, Point-and-Focus
Specyfikacja fizyczna
Waga15,6 kg
Waga bez stopki11,5 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
FDA 510(k)Tak (dla tomosyntezy, mammografii i radiografii ogólnej)
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (3 m), kabel USB (3 m) x 2, osłona na kable, płyta CD-ROM (oprogramowanie RadiCS LE, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

RadiCS UX2
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. W komplecie czujnik UX2.
Czujnik UX2
UX2 to zewnętrzny czujnik przeznaczony do kalibracji monitorów medycznych. Wykonuje pomiary właściwości monitora (m.in. jasności i gradacji), a następnie koryguje wszelkie zmiany.
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.