RadiForce RX350

kolorowy monitor LCD 3MP 54,1 cm (21,3")

Kolorowy monitor 3MP o wysokiej jasności, idealny do dokładnego wyświetlania obrazów w odcieniach szarości (np. rentgenowskich, CR, DR) i kolorowych (np. wizualizacji 3D czy obrazów połączonych).

Technologia poprawy ostrości

Obrazy wyświetlane na panelach LCD o wysokiej jasności tracą ostrość z powodu zwiększonej powierzchni szczelin w matrycy LCD. Technologia EIZO Sharpness Recovery przywraca czytelność obrazu, dzięki czemu wyświetlane zdjęcia są ostre.

Funkcja MTF (Modulation Transfer Function) oblicza, z jaką dokładnością panel monitora odtwarza szczegóły z oryginalnego obrazu. Gdy funkcja Sharpness Recovery jest włączona, a liczba par linii wynosi 2 piksele, funkcja MTF jest zwiększana o ok. 52% (częstotliwość przestrzenna: 1,182 cykli na milimetr), co pozwala uzyskać wyraźniejszy obraz.

sharpness recovery

Optymalne środowisko pracy

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.

Create the Ideal Environment

Zgrabna, kompaktowa konstrukcja

Szerokość, wysokość i głębokość obudowy monitora zmniejszono odpowiednio o 22, 39 i 45, 5 mm – oznacza to, że RadiForce RX350 zajmuje o 30% mniej miejsca niż jego poprzednik. Zmniejszenie szerokości ramki o ok. połowę ogranicza ruchy oczu, które musi wykonać użytkownik podczas porównywania obrazów wyświetlanych obok siebie w konfiguracji dwumonitorowej.

workspace

Oszczędność energii

RadiForce RX350 wyposażono w panel z energooszczędnym podświetleniem LED, które ogranicza pobór mocy o 30% w porównaniu z poprzednim modelem.
Pomiar EIZO wykonany przy rekomendowanej jasności monitora RX350 na poziomie 500 cd/m2.

pobor_mocy

Ochrona przed odblaskami

Powłoka antyodblaskowa AR znacznie ogranicza odbijanie się światła od powierzchni ekranu, nie zakłócając przy tym światła emitowanego przez monitor. Dzięki temu jest dużo skuteczniejsza niż matowa powłoka AG, która rozprasza podświetlenie ekranu i sprawia, że czarne obszary stają się wyblakłe. Monitory wyposażone w powłokę AR wyświetlają obrazy RTG i inne obrazy w wysokiej jakości z wyjątkową wiernością i precyzją, co ułatwia dokładną diagnozę.

AR AG

Konfiguracja wielomonitorowa

Złącza DisplayPort umożliwiają szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

RadiForce RX350

Informacje o kompatybilności dla połączeń szeregowych między monitorami RadiForce (ang.)

Fabryczna regulacja zgodna ze standardem DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i ustawia wszystkie odcienie szarości, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

kalibracja_fabryczna

Precyzja zagwarantowana

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu do kontroli jakości RadiCS LE wbudowany w monitor RadiForce RX350 czujnik podświetlenia wykonuje uproszczoną kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14, korygując jasność i odcienie szarości monitora. Ogranicza to ilość czasu konieczną na zarządzanie monitorem.

RadiSC_skala_szarości

Prosta kontrola jakości

Wbudowany w przednią ramkę czujnik IFS przeprowadza pomiary jasności i odcieni szarości, a następnie kalibruje monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Eliminuje to potrzebę podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów i pozwala na regularne kontrolowanie jakości bez zasłaniania obszaru wyświetlania. W efekcie proces kontroli jakości zajmuje dużo mniej czasu i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

IFS

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

DUE

Wiarygodny obraz zaraz po włączeniu monitora

Przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora RadiForce RX350 opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności. Ponadto czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

stabilizacja jasnosci

Szerokie kąty widzenia

RadiForce RX350 ma szerokie kąty widzenia, które gwarantują minimalne przesunięcie koloru podczas patrzenia na ekran z boku. Dzięki temu wyświetlany obraz może wygodnie oglądać kilka osób jednocześnie.

katy_widzenia

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Znajdujący się na przednim panelu przycisk CAL pozwala wybrać różne tryby wyświetlania odpowiednie dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych.

Select the Ideal Mode for Modalities

Elastyczna stopka

Elastyczna stopka EIZO umożliwia pochylanie ekranu oraz oferuje szeroki zakres regulacji wysokości, co znacznie poprawia komfort korzystania z monitora.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

certyfikaty_medyczne

5 lat gwarancji

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pełną, pięcioletnią gwarancję.

10-bitowe kolory

Monitor może obsługiwać 10-bitowe sygnały dla każdej składowej RGB, wyświetlając ponad miliard kolorów jednocześnie. Gwarantuje to dokładne odtwarzanie odcieni kolorów podczas obrazowania 3D i łączenia obrazów.

Czujnik obecności

Specjalny czujnik wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od monitora i przełącza urządzenie w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie.

Conserve Energy While Away

Stabilny poziom jasności

Producent ręczy za stabilną jasność swoich monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

Stay Confident with Stable Brightness

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna21,3” / 54,1 cm
Naturalna rozdzielczość1536 x 2048 (3:4)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)324,9 x 433,2 mm
Rozmiar piksela0,2115 x 0,2115 mm
Liczba kolorów10-bitowe kolory (DisplayPort): 1,07 miliarda (max.)
8-bitowe kolory: 16,77 miliona z palety 68 miliardów
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność1000 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji500 cd/m²
Kontrast1500:1
Czas reakcji (typowy)25 ms (On/Off)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDVI-D (dual link) x 1, DisplayPort x 1
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort x 1 (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 127 kHz / 29 – 61,5 Hz
W trybie synchronizacji klatek: 29,5 – 30,5 Hz, 59 – 61 Hz
USB
Funkcje1 upstream, 2 downstream
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 120 V, 200 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy89 W
Typowy pobór mocy46 W
W trybie oszczędzania energiiMniej niż 1 W
Zarządzanie energiąDVI DMPM, DisplayPort 1.2a
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Specyfikacja fizyczna
Waga8,1 kg
Waga bez stopki5,3 kg
Certyfikaty i standardyCE (dyrektywa dotycząca wyrobów medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, Canadian ICES-003-B, RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
Dołączone akcesoriaKabel zasilający, kabel sygnałowy dual link (DVI-D – DVI-D), kabel sygnałowy (DisplayPort – DisplayPort), kabel USB, płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, ScreenManager Pro for Medical, instrukcja obsługi w formacie pdf, podręcznik instalacji w formacie pdf), instrukcja obsługi
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
RadiForce - ulotka zbiorcza Polski 7 025 KB Pobierz plik
Ulotka RadiForce RX350 Polski 1159 KB Pobierz plik
RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.
Zestaw RadiCS UX1
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. Oprogramowanie zgodne jest m.in. ze standardami AAPM, DIN, IEC, zapewniając precyzyjną kontrolę jakości obrazu, bazującą na łatwych do przeprowadzenia procedurach. W komplecie czujnik UX1.