RadiForce RX360

Kolorowy monitor LCD 3 MP 54,1 cm (21,3")

Monitor 3 MP o wysokiej jasności, przeznaczony do wyświetlania badań kolorowych i monochromatycznych

rx560_section_paper_01.jpg

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

 

Funkcja Hide-and-Seek

Point-and-Focus VideoFunkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu albo nacisnąć odpowiedni klawisz skrótu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów, danych pacjenta itp.

Funkcja Switch-and-Go

Switch-and-GoFunkcja Switch-and-Go pozwala obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Lekarz może również przełączać sygnały między stacjami roboczymi, nie musząc za każdym razem zmieniać urządzeń peryferyjnych. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Funkcja Point-and-Focus

Point-and-FocusKorzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

RadiForce RX360

rx560_section_paper_02.jpg

 

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Hybrid Gamma PXLFunkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu obrazy monochromatyczne z badań takich jak CR lub DR wyświetlane są zgodnie ze standardem DICOM Part 14, a obrazy kolorowe, wykorzystywane np. w endoskopii, medycynie nuklearnej czy renderingu 3D, są odtwarzane zgodnie ze standardem Gamma 2.2. W efekcie radiolog może wygodnie oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

 

Dowiedz się więcej: Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

 

Kompaktowe rozmiary

RadiForce RX360 jest o 35 mm węższy, 39 mm niższy i 46 mm płytszy od swojego poprzednika. W efekcie zajmuje o 32% mniej miejsca, dając radiologom więcej przestrzeni na wykonywanie innych zadań. Zmniejszenie szerokości ramki monitora o ok. 70% pozwala ograniczyć ruchy oczu, których wymagają konfiguracje dwuekranowe.

 

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,182 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 54%.

 

Dwa rodzaje powłok do wyboru

W zależności od wymagań konkretnego środowiska do monitora RadiForce RX360 można dobrać powłokę matową AG lub powłokę antyodblaskową AR. Powłoka AG skutecznie redukuje odblaski powstające w bardzo jasnych pomieszczeniach, natomiast powłoka AR zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych obrazów w średnio oświetlonych pomieszczeniach.

AR AG

Dowiedz się więcej: Antyodblaskowa powłoka AR dla monitorów medycznych

 

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Informacje o kompatybilności dla połączeń szeregowych między monitorami RadiForce (ang.)

 

Make the Precise DiagnosisFabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

 

Precyzja gwarantowana

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania do kontroli jakości RadiCS LE, monitor RadiForce RX360 wykonuje kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14. Ogranicza to ilość czasu potrzebną na zarządzanie monitorem i zapewnia jednolite wyświetlanie obrazów w miarę upływu czasu.

Możliwa jest także uproszczona kalibracja przy pomocy czujnika podświetlenia.

Czujnik obecności

Specjalny czujnik wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od monitora i przełącza urządzenie w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie. Jest to nie tylko wygodne, ale i opłacalne, ponieważ pozwala w prosty sposób ograniczyć pobór mocy.
Conserve Energy While Away

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pełną pięcioletnią gwarancję.

Gwarancja stabilnej jasności

Producent ręczy za stabilną jasność swoich monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

l

Wariacje modeliRX360: z powłoką AG (anti-glare)
RX360-AR: z powłoką AR (anti-reflection)
Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna54,1 cm / 21,3"
Naturalna rozdzielczość1536 x 2048 (3:4)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)324,9 x 433,2 mm
Rozmiar piksela0,2115 x 0,2115 mm
Liczba kolorów10-bitowe kolory (DisplayPort): 1,07 miliarda (maks.)
8-bitowe kolory: 16,77 miliona z palety 543 miliardów
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność1100 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji500 cd/m²
Kontrast1500:1
Czas reakcji (typowy)12 ms (on / off)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort x 2, DVI-D (dual link)
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 127 kHz / 29 - 61,5 Hz
USB
Funkcje2 porty upstream typu B, 2 porty downstream typu A
StandardUSB 2.0
Audio
Głośniki0.5 W + 0.5
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy74 W
Typowy pobór mocy34 W
W trybie oszczędzania energiiPoniżej 1 W
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Specyfikacja fizyczna
Waga8 kg
Waga bez stopki5,2 kg
Certyfikaty i standardyCE (dyrektywa dotycząca wyrobów medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
FDA 510(k)Tak (dla radiografii ogólnej)
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (3 m), kabel USB (3 m) x 2, kabel sygnałowy DisplayPort (3 m) x 2, płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, instrukcja obsługi w formacie PDF, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
Instrukcja obsługi RadiForce RX360 Polski 1,13 MB Pobierz plik
Czujnik UX2
UX2 to zewnętrzny czujnik przeznaczony do kalibracji monitorów medycznych. Wykonuje pomiary właściwości monitora (m.in. jasności i gradacji), a następnie koryguje wszelkie zmiany.
RadiCS UX2
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. W komplecie czujnik UX2.
RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.