RadiForce RX360

Kolorowy monitor LCD 3 MP 54,1 cm (21,3")

UWAGA: TEN MONITOR NIE JEST JUŻ PRODUKOWANY

Monitor 3 MP o wysokiej jasności, przeznaczony do wyświetlania badań kolorowych i monochromatycznych

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

 

Funkcja Hide-and-Seek

Point-and-Focus VideoFunkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu albo nacisnąć odpowiedni klawisz skrótu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów, danych pacjenta itp.

Funkcja Switch-and-Go

Switch-and-GoFunkcja Switch-and-Go pozwala obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Lekarz może również przełączać sygnały między stacjami roboczymi, nie musząc za każdym razem zmieniać urządzeń peryferyjnych. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Funkcja Point-and-Focus

Point-and-FocusKorzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

RadiForce RX360

Dowiedz się więcej na temat funkcji Work-and-Flow

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Hybrid Gamma PXLFunkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu obrazy monochromatyczne z badań takich jak CR lub DR wyświetlane są zgodnie ze standardem DICOM Part 14, a obrazy kolorowe, wykorzystywane np. w endoskopii, medycynie nuklearnej czy renderingu 3D, są odtwarzane zgodnie ze standardem Gamma 2.2. W efekcie radiolog może wygodnie oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

 

Dowiedz się więcej: Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

 

Kompaktowe rozmiary

RadiForce RX360 jest o 35 mm węższy, 39 mm niższy i 46 mm płytszy od swojego poprzednika. W efekcie zajmuje o 32% mniej miejsca, dając radiologom więcej przestrzeni na wykonywanie innych zadań. Zmniejszenie szerokości ramki monitora o ok. 70% pozwala ograniczyć ruchy oczu, których wymagają konfiguracje dwuekranowe.

 

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,182 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 54%.

 

Dwa rodzaje powłok do wyboru

W zależności od wymagań konkretnego środowiska do monitora RadiForce RX360 można dobrać powłokę matową AG lub powłokę antyodblaskową AR. Powłoka AG skutecznie redukuje odblaski powstające w bardzo jasnych pomieszczeniach, natomiast powłoka AR zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych obrazów w średnio oświetlonych pomieszczeniach.

AR AG

Dowiedz się więcej: Antyodblaskowa powłoka AR dla monitorów medycznych

 

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Informacje o kompatybilności dla połączeń szeregowych między monitorami RadiForce (ang.)

 

Make the Precise DiagnosisFabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

 

Precyzja gwarantowana

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania do kontroli jakości RadiCS LE, monitor RadiForce RX360 wykonuje kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14. Ogranicza to ilość czasu potrzebną na zarządzanie monitorem i zapewnia jednolite wyświetlanie obrazów w miarę upływu czasu.

Możliwa jest także uproszczona kalibracja przy pomocy czujnika podświetlenia.

Czujnik obecności

Specjalny czujnik wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od monitora i przełącza urządzenie w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie. Jest to nie tylko wygodne, ale i opłacalne, ponieważ pozwala w prosty sposób ograniczyć pobór mocy.
Conserve Energy While Away

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pełną pięcioletnią gwarancję.

Gwarancja stabilnej jasności

Producent ręczy za stabilną jasność swoich monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

l

Wariacje modeliRX360: z powłoką AG (anti-glare)
RX360-AR: z powłoką AR (anti-reflection)
Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna54,1 cm / 21,3"
Naturalna rozdzielczość1536 x 2048 (3:4)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)324,9 x 433,2 mm
Rozmiar piksela0,2115 x 0,2115 mm
Liczba kolorów10-bitowe kolory (DisplayPort) : 1,07 miliarda z palety 543 miliardów (13-bit)
8-bitowe kolory: 16,77 miliona z palety 543 miliardów (13-bit)
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność1100 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji500 cd/m²
Kontrast1500:1
Czas reakcji (typowy)12 ms (on / off)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort x 2, DVI-D (dual link)
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 127 kHz / 29 - 61,5 Hz
USB
Funkcje2 porty upstream typu B, 2 porty downstream typu A
StandardUSB 2.0
Audio
Głośniki0.5 W + 0.5
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy74 W
Typowy pobór mocy34 W
W trybie oszczędzania energiiPoniżej 1 W
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneWork-and-Flow: Hide-and-Seek, Switch-and-Go, Point-and-Focus
Specyfikacja fizyczna
Waga8 kg
Waga bez stopki5,2 kg
Certyfikaty i standardyCE (dyrektywa dotycząca wyrobów medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
FDA 510(k)Tak (dla radiografii ogólnej)
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (3 m), kabel USB (3 m) x 2, kabel sygnałowy DisplayPort (3 m) x 2, płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, instrukcja obsługi w formacie PDF, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
Instrukcja obsługi RadiForce RX360 Polski 1,13 MB Pobierz plik

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

Czujnik UX2
UX2 to zewnętrzny czujnik przeznaczony do kalibracji monitorów medycznych. Wykonuje pomiary właściwości monitora (m.in. jasności i gradacji), a następnie koryguje wszelkie zmiany.
RadiCS UX2
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. W komplecie czujnik UX2.
RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.