RadiForce RX560

Kolorowy monitor LCD 5 MP 54,1 cm (21,3")

5-megapikselowy, kolorowy monitor o wysokiej jasności, przeznaczony do wyświetlania badań piersi w wysokiej rozdzielczości. Jego wąskie ramki doskonale sprawdzają się w konfiguracjach wielomonitorowych, ułatwiając przenoszenie wzroku między ekranami.

RadiForce RX560 MammoDuo to połączenie dwóch monitorów RX560, umieszczonych obok siebie na wspólnej, specjalnie zaprojektowanej stopce.

RX560

Stanowisko dwuekranowe bez rozpraszających ramek

RX560 ma ramkę o szerokości zaledwie 7,5 mm – najcieńszą spośród wszystkich 5-megapikselowych monitorów dostępnych na rynku. Dzięki niej całkowita odległość między dwoma ekranami wynosi tylko 15 mm. Na dodatek ramka znajduje się jedynie 2,5 mm powyżej ekranu, co pozwala uzyskać niemal idealnie płaską powierzchnię w konfiguracji dwumonitorowej.

Zgrabna, kompaktowa konstrukcja

Szerokość, wysokość i głębokość obudowy monitora jest odpowiednio o 67, 36 i 20,5 mm mniejsza od typowej konfiguracji z jednym monitorem o takiej samej rozdzielczości. Oznacza to, że umieszczone na jednej stopce dwa ekrany zajmują o 22% mniej miejsca.

Łatwa regulacja

Nowa stopka umożliwia wygodną zmianę wysokości i nachylenia obu monitorów oraz obrócenie ich tak, by między ekranami nie było żadnych przerw.

Easy Adjustment_topdownEasy Adjustment_swivel

 

Optymalne środowisko pracy

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.
Clean and Sophisticated

rx560_title_Reading_Space_04.jpg
Dostępny jest również model RadiForce RX560 sprzedawany jako pojedynczy monitor ze stopką.

 

rx560_section_paper_01.jpg

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Funkcja Point-and-Focus

Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie. Zobacz jak to działa:

 

Dowiedz się więcej na temat funkcji Work-and-Flow
rx560_section_paper_02.jpg

 

Wyświetlanie badań USG, TK i MRI w kolorze

W przesiewowych badaniach piersi coraz częściej łączy się mammografię i ultrasonografię, aby dobrze zobaczyć gęstą tkankę. Gdy pojawi się podejrzenie nowotworu, wykonuje się również inne badania takie jak biopsja, rezonans magnetyczny czy tomografia.

RX560 to pierwszy na świecie monitor medyczny wykorzystujący panel LCD typu LTPS (low temperature polysilicon), dzięki któremu na kolorowym ekranie można uzyskać wyjątkowo wysoką jasność na poziomie nawet 1100 cd/m2, a więc zbliżoną do jasności monitorów monochromatycznych. Pozwala to wyświetlać monochromatyczne obrazy z mammografii i tomosyntezy w wysokiej rozdzielczości i z oddaniem głębokiej czerni, a jednocześnie kolorowe obrazy takie jak obrazowanie USG.

RX560 ma również kontrast na poziomie 1500:1, spotykany zazwyczaj tylko w monitorach monochromatycznych, umożliwiający odtwarzanie głębokiej czerni bez efektu blaknięcia.

Full Color Support for Ultrasound, Breast CT and MRI

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Zapewnia to większą dokładność odwzorowania niż typowa funkcja rozpoznawania obszarów obrazu.

RX560 wiernie odwzorowuje nie tylko monochromatyczne obrazy z tomosyntezy i mammografii, ale także kolorowe obrazy z badań takich jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy USG. Dzięki temu radiolog może jednocześnie oglądać wszystkie obrazy mając pewność, że każdy z nich wyświetla się prawidłowo.

 

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna21,3" / 54,1 cm
Naturalna rozdzielczość2048 x 2560 (4:5)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)337,9 x 422,4 mm
Rozmiar piksela0,165 x 0,165 mm
Liczba kolorów10-bitowe kolory (DisplayPort) : 1,07 miliarda z palety 543 miliardów (13-bit)
8-bitowe kolory: 16,77 miliona z palety 543 miliardów (13-bit)
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178°, 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność1100 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji500 cd/m²
Kontrast1500:1
Czas reakcji (typowy)12 ms (on / off)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDVI-D (dual link) x 1, DisplayPort x 1
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort x 1 (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 135 kHz / 23 - 61 Hz
W trybie synchronizacji klatek: 23,5 - 25,5 Hz, 47 - 51 Hz
USB
Funkcje1 upstream, 2 downstream
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy87 W
Typowy pobór mocy43 W
W trybie oszczędzania energiiPoniżej 1 W
Zarządzanie energiąDVI DMPM, DisplayPort 1.2a
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneWork-and-Flow: Point-and-Focus
Specyfikacja fizyczna
WagaRX560-MD, RX560-AR-MD: 17,3 kg
RX560, RX560-AR: 8,1 kg
Waga bez stopki5,3 kg
Certyfikaty i standardyCE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC

*Dotyczy modeli RX560 and RX560-AR.
FDA 510(k)Oczekuje (dla tomosyntezy, mammografii i radiografii ogólnej)
Dołączone akcesoriaRX560-MD, RX560-AR-MD:
kable zasilające x 2, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D [dual link] x 2, DisplayPort - DisplayPort x 2, krótki DisplayPort - DisplayPort), kable USB x 2, płyta Utility Disk (oprogramowanie RadiCS LE, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi

RX560, RX560-AR:
kabel zasilający, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D [dual link], DisplayPort - DisplayPort), kabel USB, płyta Utility Disk (oprogramowanie RadiCS LE, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
Ulotka RadiForce RX560 Polski 379 KB Pobierz plik

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

Czujnik UX2
UX2 to zewnętrzny czujnik przeznaczony do kalibracji monitorów medycznych. Wykonuje pomiary właściwości monitora (m.in. jasności i gradacji), a następnie koryguje wszelkie zmiany.
RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
RadiCS UX2
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. W komplecie czujnik UX2.