RadiForce RX840

Kolorowy monitor LCD - 8MP 92cm (36.4")

UWAGA: TEN MONITOR NIE JEST JUŻ PRODUKOWANY

RadiForce RX840 to 8-megapikselowy, kolorowy monitor diagnostyczny o bardzo wysokiej rozdzielczości, przeznaczony do wszechstronnych zastosowań w medycynie.

8-megapikselowy ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości

Na swoim 36.4-calowym ekranie, monitor RadiForce RX840 może wyświetlić obraz o rozdzielczości 8 megapikseli (rozdzielczość naturalna – 4096 x 2160), bez irytujących ramek. Tak duży ekran oznacza ogromną ilość miejsca do jednoczesnego wyświetlenia wszystkich niezbędnych aplikacji do obrazowania lub okien.

Precyzyjna diagnoza – fabrycznie wyregulowany zgodnie z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych i spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i ustawia wszystkie odcienie szarości, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

Jednorodność – kalibracja zgodna z DICOM Part 14

Dzięki kalibracji zgodnej z DICOM Part 14, zapewnia uzyskanie najdokładniejszych i spójnych odcieni szarości, jakie tylko można uzyskać wraz z upływem czasu.

Zintegrowany przedni sensor oświetlenia

Zintegrowany przedni sensor (IFS) znajdujący się w ramce prowadzi pomiary jasności i odcieni szarości oraz kalibruje monitor zgodnie z normą DICOM Part 14. Bez konieczności podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów, IFS wykonuje zadania QC, nie przesłaniając obszaru wyświetlania. Zdecydowanie wpływa to na zmniejszenie nakładu pracy potrzebnego do kontroli jakości i zmniejsza koszty utrzymania.

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja Digital Uniformity Equalizer (DUE) zapewnia optymalną i równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na charakterystyki monitorów LCD.

Szybka stabilizacja jasności umożliwia szybki podgląd zaraz po włączeniu

Przy uruchomieniu lub przy wznawianiu pracy monitora, opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności. Ponadto czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

Elastyczna stopka

Wszechstronna stopka EIZO umożliwia nachylanie, przechylanie, obracanie, tryb portretowy, a także szeroki zakres regulacji wysokości, dając większy komfort użytkowania.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej restrykcyjne normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

Gwarancja bezpieczeństwa i zaufania

Monitor objęty jest 5-letnią gwarancją. W Polsce dystrybutor zapewnia obsługę serwisową w trybie door-to-door.

Dłuższa żywotność dzięki podświetleniu diodami LED

W odróżnieniu od konwencjonalnego podświetlania lampami CCFL, podświetlenie diodami LED ulega wolniejszej degradacji, zapewniając monitorowi dłuższą żywotność. Gwarantuje to

stabilność i niezawodność, niezbędną w monitorach diagnostycznych. A ponieważ podświetlenie LED nie zawiera rtęci, minimalizowany jest potencjalny wpływu na środowisko naturalne, po zakończeniu „służby”.

Kolorowe i monochromatyczne obrazy o różnych krzywych gamma

Unikalna funkcja EIZO Hybrid Gamma rozróżnia, czy wyświetlane obrazy są monochromatyczne, czy kolorowe i wyświetla każdy z nich w optymalnej dla nich jasności i skali odcieni szarości. Rozszerza to użyteczność aplikacji PACS, umożliwiając jednoczesne wyświetlanie kolorowych i monochromatycznych obrazów medycznych.

Dokładność rozróżniania obrazów kolorowych i w skali szarości może zależeć od ich rozmieszczenia. Wymagane jest sprawdzenie kompatybilności oprogramowania do przeglądania.

Oszczędność energii dzięki czujnikowi obecności

Funkcja czujnika obecności łączy wygodę z oszczędnością. Dzięki niej, monitor oszczędza energię, gdy nie jest w użyciu. Czujnik obecności przełącza monitor w tryb oszczędzania energii, gdy wykryje, że użytkownik odszedł od monitora, a następnie przywraca do normalnego działania, po powrocie użytkownika.

10-bitowe kolory

Monitor może obsługiwać 10-bitowe sygnały wejściowe dla każdej składowej koloru RGB, wyświetlając ponad miliard kolorów jednocześnie. Gwarantuje to dokładne oddanie odcieni kolorów dla wizualizacji 3D i obrazów łączonych.

Do wyświetlania 10-bitowych kolorowych obrazów wymagana jest 10-bitowa kolorowa karta graficzna oraz oprogramowanie.

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Przycisk CAL znajdujący się na przednim panelu, pozwala na wybranie różnych trybów wyświetlania, dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych. Ponadto dostępna jest również funkcja Auto CAL automatycznie wybierająca właściwy tryb.

Szerokie kąty widzenia

Szerokie kąty widzenia z minimalnym przesunięciem koloru podczas patrzenia z boku.

Stabilna jasność gwarantowana w okresie użytkowania

Wiara EIZO w jakość swoich produktów rozciąga się na stabilność jasności, co znajduje swoje odzwierciedlenie w długości okresu użytkowania, jaki jest podany w gwarancji.

 

Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna92 cm / 36.4" (923 mm)
Naturalna rozdzielczość4096 x 2160
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)817.1 x 430.9 mm
Rozmiar piksela0.1995 x 0.1995 mm
Liczba kolorów10-bit (DisplayPort) : 1.07 miliarda (maks.) kolorów
8-bit: 16.77 milionów z palety 68 miliardów
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)176°, 176°
Jasność700 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji400 cd/m²
Kontrast1000:1
Czas reakcji (typowy)25 ms
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDVI-D (dual link) x 2, DisplayPort x 2 (wymagane dwa wejścia)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 140 kHz, 29.5 - 30.5 Hz (2048 x 2160, 1920 x 2160), 59 - 61 Hz, (VGA Text: 69 - 71 Hz)
Tryb synchronizacji klatek: 29.5 - 30.5 Hz, 59 - 61 Hz
USB
Funkcje1 upstream, 2 downstream
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 120 V / 200 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy350 W
Typowy pobór mocy170 W
W trybie oszczędzania energiiMniej niż 6 W
Zarządzanie energiąDVI DMPM, DisplayPort 1.1a
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Auto EcoView / BrightRegulatorTak
Predefiniowane tryby pracyCAL-Switch
Digital Uniformity EqualizerTak
Ecoview SenseTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Specyfikacja fizyczna
Waga30.9 kg (z zasilaczem AC)
Waga bez stopki23.2 kg
Certyfikaty i standardyCE (Medical Device Directive), EN60601-1, UL60601-1,
CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B,
Canadian ICES-003-B, C-tick, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, GOST-R
FDA 510(k)Tak (dla radiografii ogólnej)
Dołączone akcesoriaZasilacz z kablem, kable sygnałowe (DVI-D - DVI-D x 2, DisplayPort - DisplayPort x 2), kabel USB, płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, ScreenManager Pro for Medical, instrukcja), 4 śruby montażowe, karta gwarancyjna
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat
DokumentJęzykRozmiarPobieranie
RadiForce RX840 Polski 294 kB Pobierz plik

Akcesoria, które można dokupić do monitora:


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 388