• Logo EIZO

Zapraszamy na drugie z serii, unikalne Warsztaty Masterclass z Jackiem Boneckim. Spotkanie adresowane jest do osób, które aktywnie pracują nad rozwojem swojego warsztatu, zarówno w aspekcie technicznym, jak i artystycznym. Pierwszego dnia Jacek otworzy przed Wami wrota do abstrakcyjnej i dekadenckiej fotografii realizowanej w wyjątkowej scenografii opuszczonej hali fabrycznej. Część studyjna i postprodukcja będzie miała miejsce w gościnnych progach Galerii EIZO.

Na początek uczestnicy trafią do bardzo charakterystycznej lokalizacji na warszawskiej Pradze. Spuszczanie migawek będzie miało miejsce w surowej, krzykliwie kolorowej i metalicznej scenerii łudząco przypominjącej klatki z filmu Mad Max. Nie zabraknie znakomitych motywów do fotografii elementarnej i formalnej. Korzystając ze światła naturalnego zastanego będzie można fotograficznie rozprawić się z kolorami i kluczami świetlnymi. W najmroczniejszych zakamarkach będą skrywać się niespodzianki, które pozwolą zmierzyć się z portretem, glamour, modą czy też fotografią kreatywną...

Po powrocie do Galerii rozpocznie się część studyjna sesji, podczas której uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki pracy z modelką oraz przygotowania profesjonalnej sesji fotograficznej. Ta część zajęć wzbogacona zostanie o „zabawę za światłem”. Będzie można zapoznać się z zagadnieniami właściwego ustawienia lamp, związanej z tym ekspozycji i dobrania odpowiedniego klucza świetlnego.

Część postprodukcyjną rozpoczniemy od przygotowania dedykowanych stanowisk pracy dla każdego uczestnika. Opowiemy o kalibracji, zarządzaniu kolorem i czym różni się monitor graficzny od zwykłych konstrukcji, z których korzystamy na co dzień.

Natomiast Jacek uchyli rąbka tajemnicy odnośnie swojego warsztatu. Fotografie Jacka Boneckiego wyróżniają się wśród innych wyjątkowymi kolorami. Autor lubuje się w fotografii barwnej, niezwykle rzadko prezentuje zdjęcia czarno-białe. Wiele osób przypuszcza, że tak doskonałe kolory są uzyskiwane wyłącznie w procesie postprodukcji. Ale czy tak jest naprawdę?

KIEDY? 26 - 27 września 2017

GDZIE? Galeria EIZO, Warszawa

DLA KOGO? Dla osób, które są spragnione wiedzy, poszukują inspiracji i swojego miejsca w fotografii

Agenda

wtorek
10:00-11:00
11:00-15:00
15:00-15:30
15:30-18:00

Oficjalne powitanie uczestników i zapoznanie z programem zajęć – transfer do lokalizacji, w której odbędzie się plener
Sesja w plenerze
Transfer do Galerii EIZO
Sesja w studio
środa
10:00-10:30
10:30-11:15
11:15-17:00

Rozpoczęcie zajęć, przygotowanie stanowisk pracy dla uczestników
Monitor graficzny w procesie postprodukcji foto – kalibracja monitora (EIZO)
Szkolenie z postprodukcji

W trakcie zajęć planowane są przerwy kawowe i lunch (środa).

Zapewniamy potężną dawkę wiedzy podaną w przystępny sposób i w miłej atmosferze. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji monitor graficzny, który zostanie skalibrowany z jego komputerem – dlatego należy mieć ze sobą komputer z zainstalowanym oprogramowaniem Adobe Lightroom. W przerwach uczestnicy szkolenia mogą skorzystać z bezpłatnej kalibracji swoich laptopów oraz uzyskać wszelkie informacje techniczne od pracowników EIZO.

Udział w warsztatach jest odpłatny. Koszt to 599,- PLN. Ilość miejsc ograniczona.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania warsztatów, w momencie nie zebrania się wystarczającej ilości osób. W takim przypadku całość wpłaconej kwoty zostanie zwrócona.

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza poniżej:

Wykładowca

Jacek Bonecki

Jacek Bonecki

Jacek Bonecki – artysta fotograf, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym. Doskonale odnajduje się w różnych dziedzinach fotografii, takich jak fotografia podróżnicza, sportowa, reklamowa, motoryzacyjna, reportażowa. Jako fotograf wszechstronny posiada bogate portfolio zdjęć o zróżnicowanej tematyce. W swojej twórczości zaznacza wyraźnie własny punkt widzenia oraz charakterystyczny i niepowtarzalny styl fotografowania. Jest autorem kilku książek o tematyce podróżniczej i fotograficznej.