• Logo EIZO
 

Zapraszamy na kolejne warsztaty poświęcone kolorom w materiałach filmowych. Tym razem całość poprowadzi Wojciech Franus. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z pełnym workflow kolorystycznym w programie DaVinci Resolve.

Słuchacze zapoznają się z następującymi zagadnieniami:

- wstępna obróbka surowego materiału z kamery (z uwzględnieniem specyfiki plików RAW)
- konwersja do roboczej przestrzeni kolorystycznej
- korekcja wstępna (PRIMARY)
- korekcja szczegółowa (SECONDARY) z akcentem na kreatywne traktowanie koloru w filmie
- podstawowe informacje na temat renderu do materiału przeznaczonego do publikacji

Jako bonus, Wojtek podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą na temat technik kopiowania, archiwizowania, przechwytywania i udostępniania presetów, ustwień i LUTów w DaVinci Resolve.

KIEDY? 21 czerwca 2017

GDZIE? Galeria EIZO, Warszawa

DLA KOGO? Dla osób, które chcą zdobyć wiedzę na temat korekcji kolorów w DaVinci Resolve. Uczestnicy powinni znać program – nie uczymy podstaw.

Agenda

09:30-10:00
10:00-10:15
10:15-11:00
11:00-17:00
Rejestracja, przygotowanie stanowisk pracy
Oficjalne powitanie uczestników i zapoznanie z programem zajęć
Monitor graficzny w procesie postprodukcji video – kalibracja monitora (EIZO)
Szkolenie z koloryzacji

Zapewniamy potężną dawkę wiedzy podaną w przystępny sposób i w miłej atmosferze. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji monitor graficzny, który zostanie skalibrowany z jego komputerem – dlatego należy mieć ze sobą komputer z zainstalowanym oprogramowaniem DaVinci Resolve. W przerwach uczestnicy szkolenia mogą skorzystać z bezpłatnej kalibracji swoich laptopów oraz uzyskać wszelkie informacje techniczne od pracowników EIZO.

W trakcie zajęć planowane są przerwy kawowe i lunch.

Udział w warsztatach jest odpłatny. Koszt to 349,- PLN. Ilość miejsc ograniczona.

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania warsztatów, w momencie nie zebrania się wystarczającej ilości osób. W takim przypadku całość wpłaconej kwoty zostanie zwrócona.

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie poniższego formularza:

WYKŁADOWCA

Wojciech Franus

Wojciech Franus

Zaczynał jako fotoreporter. Potem pracował jako fotoedytor Gazety Wyborczej, EAST NEWSa i magazynu Podróże. Następnie został szefem działu fotograficznego tygodnika POLITYKA, a ostatnie osiem lat był dyrektorem artystycznym National Geographic Polska. Był jurorem Wielkiego Konkursu Fotograficznego NG. Zajmował się rekonstrukcją fotografii historycznych (Fiedler, Halik) i projektował książki. Obecnie jest współwłaścicielem i autorem portalu videodslr.pl. Publikuje na YT serię "Rozkminiamy DaVinci Resolve". Zajmuje się fotograficzną i filmową edukacją. Szczególnie dużo uwagi poświęca analizie obrazu i możliwościom cyfrowej postprodukcji.