Rusza X edycja konkursu Zainspirowani Japonią

Opublikowano: 1 kwietnia, 2020

W dniu 1 kwietnia rozpoczyna się kolejna, już dziesiąta edycja konkursu Zainspirowani Japonią. Laureaci w dwóch kategoriach: Open i Wektor mają szansę wygrać monitor graficzny marki EIZO oraz tablet graficzny Wacom.

10 lat temu odbyła się pierwsza edycja konkursu Zainspirowani Japonią, organizowana przez polskiego dystrybutora EIZO wraz z nieistniejącym już magazynem internetowym .PSD PHOTOSHOP. Od tego czasu konkurs cieszy się niezmiennie dużą popularnością – we wszystkich edycjach udział wzięło już prawie 1200 osób, a ubiegłoroczna edycja zgromadziła aż 185 prac.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się artyści, którzy obecnie cieszą się dużą popularnością na polskiej scenie graficznej, m.in. Sebastian Skrobol, Anna Betlejewska, Kamila Kozłowska czy Igor Chołda (Aqualoopa).

Temat konkursu pozostaje niezmienny – jest nim wszystko to, co w jakiś sposób wiąże się czy kojarzy z Japonią, jej kulturą, historią i sztuką.

Uczestnicy będą „zmagać się” w dwóch kategoriach: Open, do której kwalifikować się będą wszelkie prace graficzne przetworzone cyfrowo oraz Wektor, gdzie przyjmowane będą prace wykonane wyłącznie w tej technice.

Niezmiennie główną nagrodą w kategorii Open jest monitor graficzny – tym razem to model EIZO ColorEdge CS2410. Zwycięzca w kategorii Wektor otrzyma znakomity tablet graficzny Wacom Intuos Pro M. Zostaną również przyznane dwa wyróżnienia w postaci inteligentnych notesów Wacom Bamboo Slate.

W 10 edycji Konkursu Zainspirowani Japonią na swojego faworyta będą mogli oddawać głos internauci. Autor pracy, na którą zostanie oddana największa liczba głosów otrzyma tablet One by Wacom.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.zainspirowanijaponia.pl Przebieg konkursu będzie można śledzić również na kanałach social media EIZO i Wacom.

 

Terminarz konkursu:

Termin konkursu – 1 kwietnia 2020 – 30 czerwca 2020 r.

Prace przyjmowane są do 7 czerwca 2020 r.

Werdykt – 15 czerwca 2020 r.

Patronami medialnymi konkursu są : Graffus,  Japonia-online oraz GrafMag

 

https://www.eizo.pl/
https://www.facebook.com/EizoPolska/
https://www.instagram.com/eizopolska/

https://tabletygraficzne.pl/
https://www.facebook.com/WACOMczuchy/
https://www.instagram.com/wacomczuchy/