Produkty do różnych zastosowań w środowiskach ATC

Pełne spektrum rozwiązań

EIZO oferuje największy na rynku wybór monitorów, rozwiązań do przesyłania i nagrywania danych oraz kart graficznych przeznaczonych do zastosowań w centrach kontroli ruchu lotniczego, na wieżach kontrolnych oraz w ośrodkach szkoleniowych i symulacyjnych.

Ilustrowany przykład zastosowania monitorów EIZO w środowiskach ATC

Zobacz, w jaki sposób rozwiązania EIZO adresowane na rynek ATC mogą być wykorzystane w wieżach kontrolnych i centrach kontroli ruchu lotniczego.

Podstawowe monitory do kontroli ruchu lotniczego

Podstawowe monitory EIZO do kontroli ruchu lotniczego mają rozdzielczości 2K x 2K lub 4K x 2K. Oferują kontrolerom ruchu wyjątkową jakość obrazu dzięki bezpośredniemu podświetleniu LED, które gwarantuje jednolitą jasność ekranu. Z kolei szerokie możliwości konfiguracji monitorów pozwalają je dostosować do wymagań wielu różnorodnych instalacji. Modele Raptor | Re/Vue powstają od początku do końca w zakładach EIZO, gwarantują redundancję niezbędną w środowiskach ATC oraz solidną obudowę klasy przemysłowej, dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowań w kontroli ruchu lotniczego, która wymaga bezkompromisowej niezawodności.

Nagrywanie obrazu i dźwięku

Produkty Re/Vue umożliwiają przesyłanie i zapis obrazu wideo w bezstratnej kompresji (aż do 30 000:1). Są także wyposażone w redundantne komponenty, które gwarantują niezawodność konieczną w środowiskach kontroli ruchu lotniczego, centrach treningowych, centrach dowodzenia czy symulatorach lotów. Rozwiązania jedno i dwukanałowe są dostępne w rozdzielczościach 2K x 2K oraz 4K x 2K.
EIZO oferuje również urządzenie H.264, które koduje i przesyła dane ze źródeł cyfrowych i analogowych w rozdzielczości 1920 x 1200. H.246 umożliwia kodowanie i przesyłanie obrazu wideo do podłączonych monitorów w środowiskach, gdzie konieczna jest redundancja. Gwarantuje też bezproblemową integrację z istniejącymi systemami, co sprawia, że idealnie nadaje się do zastosowania w kontroli ruchu lotniczego.

Monitory o dużej jasności na wieże kontrolne

Zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu na wieżach kontrolnych monitory charakteryzują się doskonałą wyrazistością wyświetlanych elementów tekstowych i graficznych w różnych warunkach oświetleniowych. Modele te dostępne są w wersji do zabudowy, jak również w formie umożliwiającej podwieszenie na ramionach zgodnych ze standardem VESA.

Monitory pomocnicze

W ofercie EIZO znajduje się szeroka gama modeli, które mogą zostać wykorzystane jako monitory pomocnicze na wieżach kontrolnych, w centrach kontroli ruchu czy centrach treningowych. Dostępne są modele o różnej wielkości i różnych proporcjach ekranu, zarówno tradycyjnych (5:4 i 4:3), jak i panoramicznych (16:10 i 16:9), a także konstrukcje z panelami dotykowymi. Ponadto monitory EIZO oferują ergonomiczne funkcje pozwalające ograniczyć zużycie energii.

Karty graficzne dostosowane do potrzeb monitorów ATC

Seria cechujących się wysoką rozdzielczością kart graficznych Raptor czwartej generacji, a także związane z nią sterowniki są tworzone w fabrykach EIZO dla aplikacji wojskowych, kontrolnych, dowodzenia oraz ATC.
Karty współpracują z platformami UNIX oraz Linux i aplikacjami, które wykorzystują nakładki systemowe. Obsługa wielu rozdzielczości, duże możliwości konfiguracji oraz pasywny system chłodzenia sprawiają, że karty graficzne Raptor spełnią wymagania dowolnego środowiska, w którym niezawodność jest kluczowa.