widjo stuff

Stabilne i dokładnie odwzorowane barwy w produkcji filmowej

W przypadku profesjonalnej edycji wideo i postprodukcji, monitor który wyświetla kolory z dokładnością spełniającą najwyższe standardy staje się niezbędnym narzędziem. Wśród modeli z serii ColorEdge jest wiele monitorów, które spełniają warunki stawiane urządzeniom studyjnym i broadcastowym. Dodatkowo, oprogramowanie ColorNavigator pozwala na import dedykowanych danych tablicy barw 3D LUT, przez co na ekranie monitora ColorEdge możliwa jest emulacja zmontowanego materiału, w postaci, w jakiej będzie wyświetlany widzom.

Wbudowany kalibrator. Kompletny i prosty w obsłudze system.

Modele ColorEdge CG246 i CG276 posiadają wbudowany kalibrator, który znajduje się w centralnej części górnej ramki ekranu i wysuwa się automatycznie, gdy rozpoczyna się proces kalibracji. Jego obecność eliminuje potrzebę stosowania innych urządzeń kalibracyjnych i działa nawet wtedy, gdy monitor ustawiony jest w trybie portretowym. Proces kalibracji może zostać całkowicie zautomatyzowany - po określeniu terminarza, monitor będzie regularnie kalibrowany w określonym czasie, na przykład poza godzinami pracy, kiedy komputer jest wyłączony, a użytkownicy w domu.

Wygoda i wydajność

Wyświetlanie czerni w ciemnym studio jest elementem krytycznym. Dostrzeżenie szczegółów w ciemnych partiach obrazu może być kłopotliwe na większości monitorów LCD z rozświetlanymi czerniami. Monitory CG246 i CG276 mają wysoki współczynnik kontrastu i świetnie zachowują głębie ciemnych barw.

Predefiniowane tryby kolorów

Modele ColorEdge CG232W, CG246 i CG276 mają zdefiniowane tryby pracy w których odwzorowują prawie w całości przestrzenie kolorów charakterystyczne dla broadcastingu i produkcji filmowych, takie jak EBU, SMPTE-C, Rec709 czy DCI. Aby skorygować zmiany w wyświetlaniu tych przestrzeni kolorów, która ma miejsce w przypadku każdego monitora LCD wraz z upływem czasu, dołączane oprogramowanie ColorNavigator posiada funkcję, przywracającą predefiniowane tryby do ustawień fabrycznych.

Przewidywalne kolory na dowolnym medium

Wiedząc, że pewne treści publikowane są na wielu różnych rodzajach drukowanych i cyfrowych mediów, istotne jest posiadanie wiedzy, jak klient będzie widział kolory. Monitory ColorEdge i dostarczane w komplecie oprogramowanie ColorNavigator pozwolą Ci to sprawdzić, ponieważ zaprojektowano je zarówno z myślą o softproofingu, jak i o emulacji barw wyświetlanych na różnych urządzeniach cyfrowych. Tak więc, teraz możesz „przewidzieć”, jaki kolor będą widzieć klienci, niezależnie od tego, czy materiały zostaną wydrukowane (np. ulotki, albumy) czy zostaną wyświetlone na ekranie notebooka, tabletu, a nawet smartfona.

W roli monitora do edycji, jak i referencyjnego

ColorEdge CG232W spełnia różnorodne wymagania procesu postprodukcji, włączając ocenę gradacji kolorów, ocenę samych scen, czy nieliniowy montaż produkcji telewizyjnych. Przycisk na przednim panelu monitora umożliwia przełączanie sygnału z gniazda PC na SDI, pozwalając profesjonalnym montażystom zarówno montować materiał, jak i na bieżąco śledzić efekty pracy (odtwarzanie) na tym samym monitorze.