Ekran Full HD i wysokiej jakości matryca sprawiają, że gry i wideo wyglądają jeszcze bardziej realistycznie

Monitory FORIS dedykowane do domowej rozrywki posiadają panele o przekątnej 24”, co pozwala na oglądanie gier i wideo z jakością 1080p full high definition. Posiadają matryce IPS (in-plane switching) lub VA (vertical alignment).

Panele IPS i VA oferują bardziej żywe kolory i szersze kąty widzenia, tak że detale w jakości HD wyświetlane są z o wiele większą jakością w porównaniu do matryc TN (twisted neumatic) wykorzystywanych w większości monitorów przeznaczonych dla graczy.

Wykorzystywane przez wiodące na świecie drużyny E-sportowe i podczas najważniejszych turniejów

Monitory FORIS są dedykowane nie tylko dla hobbystów – wykorzystywane są podczas najbardziej prestiżowych wydarzeń świata e-sportu. Na przykład w 2011 roku EIZO było sponsorem obydwu turniejów DreamHACK StarCraft II oraz trzeciego sezonu ligi NASL (North American Star League), w ramach których odbywa się rywalizacja w StarCraft II i Heroes of Newerth. EIZO jest również sponsorem Fnatic, jednej z najbardziej znanych profesjonalnych drużyn e-sportowych – jej gracze trenują właśnie na monitorach FORIS.

Złącza cyfrowe (HDMI i DVI) oraz analogowe rozszerzają zakres zastosowań

Monitory FORIS FS2434 posiadają dwa wejścia HDMI i jedno DVI-D umożliwiające podłączenie do komputerów PC, konsol do gier full HD czy odtwarzaczy Blu-ray.

Foris FG2421 posiadają wejścia DisplayPort, DVI-D i HDMI

Predefiniowane tryby do idealnego wyświetlania kolorów

Predefiniowane tryby dostosowane do różnego rodzaju treści sprawiają, że ich oglądanie jest bardziej komfortowe i sprawia przyjemność. Tryby Game i Cinema wydobywają takie detale obrazów w ciemnych obszarach ekranu, które w innych okolicznościach warunkach byłyby niezauważalne. Co więcej, tryby wyświetlania mogą być przypisane do określonych aplikacji, a monitor może w sposób automatyczny przełączać się do danego trybu, gdy aplikacja zostanie uruchomiona.

Nowością są predefiniowane tryby do zastosowań w różnego typu grach. Można też zaimportować wybrane tryby używane przez znanych zawodników.

Płynny, ostry obraz

Układ overdrive redukuje czas reakcji w przypadku półtonów do 4,9 lub mniej ms, w zależności od modelu. Gry i filmy wyświetlane są bez smużenia. Współczynnik „input lag” (różnica między momentem, gdy sygnał dochodzi do monitora, a momentem gdy jest wyświetlany) jest mniejszy niż jedna klatka. Odpowiada temu mniej więcej 1/60 sekundy, tak więc gracze widzą natychmiast rozgrywającą się akcję i mogą reagować bez zwłoki.

Funkcja SmartInsight i Turbo 240

Ogromną zaletą monitorów serii Foris jest funkcja SmartInsight zaimplementowana w modelu FS2434 poprawiająca w sposób znaczący wyświetlanie szczegółów szczególnie w ciemnych partiach ekranu.
Monitor Foris FG2421 ma unikalną funkcję Turbo 240 pozwalającą na odświeżanie obrazu z częstotliwością 240Hz. Daje to płynny i bardzo ostry obraz.