RadiForce MX217

Kolorowy monitor LCD 2 MP 54 cm (21,3")

2-megapikselowy (1200 x 1600) monitor o przekątnej 21,3”. Przeznaczony do wyświetlania obrazów diagnostycznych i dokumentacji medycznej pacjentów w szpitalach i przychodniach.

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu obrazy monochromatyczne z badań takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy rentgen wyświetlane są zgodnie ze standardem DICOM Part 14, a obrazy kolorowe, wykorzystywane np. w renderingu 3D, medycynie nuklearnej, ultrasonografii czy endoskopii, są odtwarzane zgodnie ze standardem Gamma 2.2. W efekcie radiolog może wygodnie oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

Testy technologii Hybryd Gamma PXL

W japońskim szpitalu Kumamoto Chuo przeprowadzono testy, w ramach których oceniono technologię Hybrid Gamma PXL pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Okazało się, że przy wyświetlaniu obrazów kolorowych monitory z włączoną funkcją Hybrid Gamma PXL spisywały się albo tak samo jak monitory, w których ta funkcja została wyłączona, albo lepiej (w ok. 37% przypadków). Badanie wykazało również, że monitor z funkcją Hybrid Gamma PXL wyświetla monochromatyczne obrazy tak samo dobrze, jak monochromatyczne monitory z trybem GSDF.

Dowiedz się więcej: Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

 

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 0,926 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 50%.

 

Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

 

Elegancki design

Monitor ma zaokrąglone rogi i stylowe kształty, dzięki którym doskonale wpisuje się w estetykę nowoczesnych, przyjaznych pacjentowi szpitali i przychodni.

 

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

 

Automatyczne obracanie obrazu

Po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania RadiCS LE można sparować funkcję Image Rotation Plus z wbudowanym czujnikiem grawitacji monitora. Dzięki temu wyświetlany obraz będzie automatycznie przełączał się w pionie i w poziomie w zależności od orientacji monitora.

 

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Wymagana jest karta graficzna obsługująca połączenia szeregowe.

Informacje o kompatybilności dla połączeń szeregowych między monitorami RadiForce (ang.)

 

Wygodna kalibracja

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania do kontroli jakości RadiCS LE, monitor RadiForce MX217 wykonuje kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14. Ogranicza to ilość czasu potrzebną na zarządzanie monitorem i zapewnia jednolite wyświetlanie obrazów w miarę upływu czasu.

Możliwa jest także uproszczona kalibracja przy pomocy czujnika podświetlenia.

 

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję ograniczoną.

 

Troska o planetę

Około 18% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce MX217 pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

 

Opakowanie przyjazne dla środowiska

EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian. Monitor MX217 pakowany jest w pulpę papierową wytwarzaną z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet, a dołączone do niego kable zamiast w plastikową torebkę zawija się w arkusz z masy celulozowej.

 

Zaangażowanie w cele zrównoważonego rozwoju (SDG)

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu EIZO przyłączyło się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ:

  • Dobre zdrowie i jakość życia
  • Czysta i dostępna energia
  • Wzrost gospodarczy i godna praca
  • Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja

Dowiedz się więcej o inicjatywach EIZO w zakresie zrównoważonego rozwoju

Wariacje modeliMX217-BK: ze stopką, czarny
Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna21.3" (54,0 cm)
Naturalna rozdzielczość1200 x 1600 (3:4)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)324,0 x 432,0 mm
Rozmiar piksela0,270 x 0,270 mm
Liczba kolorów10-bitowe kolory (DisplayPort) : 1,07 miliarda z palety 543 miliardów (13-bitowe)
8-bitowe kolory: 16,77 miliona z palety 543 miliardów (13-bitowe)
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność500 cd/m²
Kontrast1800:1
Czas reakcji (typowy)20 ms (black-white-black)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort, DVI-D
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 100 kHz / 59 - 61 Hz
USB
Funkcje1 port USB typu B (upstream), 2 porty USB typu A (downstream)
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy54 W
Typowy pobór mocy23 W
W trybie oszczędzania energii0,6 W lub mniej
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch (DICOM, CAL1, CAL2, Custom, sRGB, Text)
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDAngielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneHybrid Gamma PXL, Point-and-Focus
Specyfikacja fizyczna
Waga7,2 kg
Waga bez stopki4,3 kg
Certyfikaty i standardyCB, CE / UKCA (wyrób medyczny), ANSI/AAMI ES60601-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60601-1, IEC/EN60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (3 m), kabel sygnałowy DisplayPort (3 m), kabel USB-A - USB-B (3 m), płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, instrukcja obsługi w formacie PDF, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

Czujnik UX2
UX2 to zewnętrzny czujnik przeznaczony do kalibracji monitorów medycznych. Wykonuje pomiary właściwości monitora (m.in. jasności i gradacji), a następnie koryguje wszelkie zmiany.
RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
RadiCS UX2
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. W komplecie czujnik UX2.
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.