RadiForce MX243W

Kolorowy monitor LCD 24,1"

Panoramiczny monitor o przekątnej 24,1" przeznaczony do wyświetlania obrazów medycznych.

Zobacz więcej na ekranie panoramicznym

Szeroki ekran w rozdzielczości 1920 x 1200 ma proporcje 16:10. Dzięki temu zapewnia więcej przestrzeni w poziomie niż tradycyjne monitory, pozwalając wyświetlać palety narzędzi bez zasłaniania bieżącego okna roboczego.

 

Elegancki design

Monitor ma zaokrąglone rogi i stylowe kształty, dzięki którym doskonale wpisuje się w estetykę nowoczesnych, przyjaznych pacjentowi szpitali i przychodni.

 

Kompaktowe rozmiary

Dzięki zaprojektowanym na nowo stopce i obudowie monitor RadiForce MX243W jest o 23 mm węższy i o 45 mm płytszy od swojego poprzednika. W efekcie zajmuje o 24% mniej miejsca, dając radiologom więcej przestrzeni na wykonywanie innych zadań.

 

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Wymagana jest karta graficzna obsługująca połączenia szeregowe.

Informacje o kompatybilności dla połączeń szeregowych między monitorami RadiForce (ang.)

 

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Znajdujący się na przednim panelu przycisk CAL Switch pozwala wybrać tryby wyświetlania odpowiednie dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych. Korzystając z dołączonego oprogramowania RadiCS LE, użytkownik może skonfigurować ustawienia tak, by monitor automatycznie przełączał się w optymalny tryb pracy.

images08

 

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. W efekcie obrazy monochromatyczne (np. z badań takich jak CR lub DR) wyświetlają się zgodnie ze standardem DICOM Part 14, natomiast obrazy kolorowe (używane np. w endoskopii, medycynie nuklearnej, renderowaniu 3D i obrazowaniu fuzyjnym) – zgodnie ze standardem Gamma 2.2. Oznacza to, że można oglądać wszystko na jednym monitorze bez przekłamań czy utraty jakości.

Testy technologii Hybryd Gamma PXL

W japońskim szpitalu Kumamoto Chuo przeprowadzono testy, w ramach których oceniono technologię Hybrid Gamma PXL pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Okazało się, że przy wyświetlaniu obrazów kolorowych monitory z włączoną funkcją Hybrid Gamma PXL spisywały się albo tak samo jak monitory, w których ta funkcja została wyłączona, albo lepiej (w ok. 37% przypadków). Badanie wykazało również, że monitor z funkcją Hybrid Gamma PXL wyświetla monochromatyczne obrazy tak samo dobrze, jak monochromatyczne monitory z trybem GSDF.

Dowiedz się więcej: Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 0,926 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ponad 50%.

 

Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

 

images01

Uproszczona kalibracja

Dołączone oprogramowanie do kontroli jakości RadiCS LE pozwala przeprowadzić uproszczoną kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14. RadiCS LE koryguje jasność i odcienie szarości monitora, co pozwala wiernie odtwarzać obrazy w miarę upływu czasu.

images02

 

Gwarancja stabilnej jasności

Producent ręczy za stabilną jasność swoich monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

 

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję ograniczoną.

 

Troska o planetę

Około 19% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce MX243W pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

 

Opakowanie przyjazne dla środowiska

EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian. Monitor MX243W pakowany jest w pulpę papierową wytwarzaną z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet, a dołączone do niego kable zamiast w plastikową torebkę zawija się w arkusz z masy celulozowej.

 

Zaangażowanie w Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG)

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu EIZO przyłączyło się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ:

  • Dobre zdrowie i jakość życia
  • Czysta i dostępna energia
  • Wzrost gospodarczy i godna praca
  • Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja

Dowiedz się więcej o inicjatywach EIZO w zakresie zrównoważonego rozwoju

 

Wariacje modeliMX243W-BK: ze stopką, czarny
Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna24,1" (61 cm)
Naturalna rozdzielczość1920 x 1200 (16:10)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)518,4 x 324,0 mm
Rozmiar piksela0,270 x 0,270 mm
Liczba kolorów10-bitowe (DisplayPort): 1,07 miliarda z palety 543 miliardów kolorów 13-bitowych
8-bitowe: 16,77 miliona z palety 543 miliardów kolorów 13-bitowych
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność410 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji220 cd/m²
Kontrast1350:1
Czas reakcji (typowy)22 ms (black-white-black)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort, DVI-D
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 76 kHz / 59 - 61 Hz
USB
FunkcjeUSB-B, USB-A x2
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy56 W
Typowy pobór mocy26 W
W trybie oszczędzania energii0,6 W lub mniej
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch (DICOM, CAL1, CAL2, Custom, sRGB, Text)
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InnePoint-and-Focus
Specyfikacja fizyczna
Waga7,8 kg
Waga bez stopki4,9 kg
Certyfikaty i standardyCE / UKCA EN60601-1 (wyrób medyczny), ANSI/AAMI ES60601-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
FDA 510(k)Dla radiografii ogólnej
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (3 m), kabel sygnałowy DisplayPort (3 m), kabel USB-A - USB-B (3 m), płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, instrukcja obsługi w formacie PDF, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

RadiCS UX2
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. W komplecie czujnik UX2.
RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.