RadiForce RX270

Kolorowy monitor LCD 21,3"

2-megapikselowy monitor medyczny o wysokiej jasności, przeznaczony do wyświetlania monochromatycznych obrazów z tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz kolorowych obrazów stosowanych w medycynie nuklearnej i renderingu 3D.

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu obrazy monochromatyczne z badań takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy rentgen wyświetlane są zgodnie ze standardem DICOM Part 14, a obrazy kolorowe, wykorzystywane np. w renderingu 3D, medycynie nuklearnej, ultrasonografii czy endoskopii, są odtwarzane zgodnie ze standardem Gamma 2.2. W efekcie radiolog może wygodnie oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

 

Testy technologii Hybryd Gamma PXL

W japońskim szpitalu Kumamoto Chuo przeprowadzono testy, w ramach których oceniono technologię Hybrid Gamma PXL pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Okazało się, że przy wyświetlaniu obrazów kolorowych monitory z włączoną funkcją Hybrid Gamma PXL spisywały się albo tak samo jak monitory, w których ta funkcja została wyłączona, albo lepiej (w ok. 37% przypadków). Badanie wykazało również, że monitor z funkcją Hybrid Gamma PXL wyświetla monochromatyczne obrazy tak samo dobrze, jak monochromatyczne monitory z trybem GSDF.

Dowiedz się więcej: Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

 

Technologia poprawy ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 0,0926 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 50%.

 

Dwa rodzaje powłok do wyboru

W zależności od wymagań konkretnego środowiska do monitora RadiForce RX270 można dobrać powłokę matową AG lub powłokę antyodblaskową AR. Powłoka AG skutecznie redukuje odblaski powstające w bardzo jasnych pomieszczeniach, natomiast powłoka AR zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych obrazów w średnio oświetlonych pomieszczeniach.

AR AG

Dowiedz się więcej: Antyodblaskowa powłoka AR dla monitorów medycznych

Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

 

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

 

Lepsza widoczność detali z funkcją Instant Backlight Booster

Funkcja Instant Backlight Booster polega na tymczasowym podwyższeniu jasności obrazu do wartości maksymalnej, aby poprawić widoczność szczegółów obrazu. Korzystając ze skrótu klawiszowego, użytkownik może włączyć tę funkcję dla kilku monitorów jednocześnie – dzięki temu wszystkie ekrany będą wyświetlane z taką samą, podwyższoną jasnością.

Gdy funkcja Instant Backlight Booster jest włączona, wyświetlany obraz nie jest zgodny z normą DICOM Part 14.

 

Funkcja Switch-and-Go

Funkcja Switch-and-Go pozwala obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Lekarz może również przełączać sygnały między stacjami roboczymi, nie musząc za każdym razem zmieniać urządzeń peryferyjnych. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Dowiedz się więcej na temat funkcji Work-and-Flow

 

Ulga dla oczu

RadiLight to opcjonalna lampa montowana z tyłu monitora RadiForce, subtelnie oświetlająca znajdującą się za nim ścianę. Takie rozwiązanie zapobiega zmęczeniu wzroku podczas patrzenia na jasny monitor w ciemnym pomieszczeniu, nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu. Lampa RadiLight nie zabiera cennego miejsca na biurku, a jej montaż nie wymaga odłączenia stopki monitora.

Dowiedz się więcej o lampie RadiLight

 

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

Niezbędna jest karta graficzna obsługująca połączenia szeregowe.

Informacje o kompatybilności dla połączeń szeregowych między monitorami RadiForce (ang.)

 

Elegancka obudowa

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w ciemnych pomieszczeniach diagnostycznych, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.

 

Hub USB i złącze USB-C do ładowania urządzeń

Monitor wyposażono w dwa porty USB-A downstream umożliwiające podłączenie myszy, klawiatury lub innych urządzeń USB. Ma również złącze USB-C do ładowania smartfonów i tabletów z pomocą do 15 W (5V/3A). Gdy urządzenie jest podłączone przez USB-C, komputer nie ma dostępu do jego pamięci ani ustawień – przechowywane na nim dane są więc bezpieczne.

 

Wygodna kontrola jakości

Parametry wyświetlania obrazu (m.in. kolory i jasność) w monitorach LCD zmieniają się wraz z upływem czasu. Proces ten przebiega powoli i stopniowo, dlatego trudno jest go zauważyć. Aby utrzymać parametry wyświetlania na stałym poziomie, należy wdrożyć odpowiednie rozwiązanie do kontroli jakości.

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania RadiCS LE, możesz z łatwością skalibrować monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14 bez konieczności podłączania zewnętrznego kalibratora.

Możliwa jest również uproszczona kalibracja wykorzystująca czujnik podświetlenia monitora.

 

 

EIZO oferuje również RadiNET Pro Web Hosting – oparte na chmurze rozwiązanie do zarządzania kontrolą jakości wszystkich monitorów podłączonych do sieci. Dzięki usługom hostingowym RadiNET Pro nie musisz ponosić kosztów inwestycji w instalację serwera oraz bieżących kosztów jego utrzymania.

Dowiedz się więcej o RadiNET Pro

 

Gwarancja stabilnej jasności

Producent ręczy za stabilną jasność monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

 

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pełną pięcioletnią gwarancję.

 

Troska o planetę

Około 16% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce RX270 pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

 

 

Opakowanie przyjazne dla środowiska

EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian. Monitor RX270 pakowany jest w pulpę papierową wytwarzaną z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet, a dołączone do niego kable zamiast w plastikową torebkę zawija się w arkusz z masy celulozowej.

 

Zaangażowanie w Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG)

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu EIZO przyłączyło się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ:

  • Troska o zdrowie: oferujemy innowacyjne technologie umożliwiające skuteczną diagnostykę i leczenie chorób.
  • Troska o środowisko: projektując nasze produkty, dążymy do ograniczenia poboru mocy i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zachowując jednocześnie funkcjonalności niezbędne w ochronie zdrowia. Umożliwiamy również odpowiedzialną utylizację zużytych urządzeń.

 

Wariacje modeliRX270-BK: powłoka AG, ze stopką, obudowa czarna
RX270-ARBK: powłoka AR, ze stopką, obudowa czarna
Rodzaj podświetleniaLED
Kolor obudowyCzarny
MatrycaIPS
Przekątna21,3" (54,0 cm)
Naturalna rozdzielczość1200 x 1600 (3:4)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S)324,0 x 432,0 mm
Rozmiar piksela0,270 x 0,270 mm
Liczba kolorów10-bitowe kolory (DisplayPort) : 1,07 miliarda z palety 543 miliardów (13-bit)
8-bitowe kolory: 16,77 miliona z palety 543 miliardów (13-bit)
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178°
Rodzaj podświetleniaLED
Jasność1000 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji500 cd/m²
Kontrast1800:1
Czas reakcji (typowy)20 ms (black-white-black)
Sygnał wideo
Wejścia sygnałoweDisplayPort x 2, DVI-D
Wyjścia sygnałowe (loop through)DisplayPort (do połączeń szeregowych)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania31 - 100 kHz / 59 - 61 Hz
USB
FunkcjeUSB-B upstream x 2, USB-A downstream x 2, USB-C do ładowania z mocą maks. 15 W
Standard2.0
Zasilanie
ZasilaczAC 100 - 240 V: 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy98 W
Typowy pobór mocy33 W
W trybie oszczędzania energii1 W lub mniej
Dodatkowe funkcje
Stablizacja jasnościTak
Predefiniowane tryby pracyCAL Switch (DICOM, CAL1, CAL2, Custom, sRGB, Text)
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDAngielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
InneFunkcje Work-and-Flow: Switch-and-Go, Point-and-Focus, Instant Backlight Booster
Specyfikacja fizyczna
Waga7,7 kg
Waga bez stopki4,9 kg
Certyfikaty i standardyCB, CE / UKCA (wyrób medyczny), ANSI/AAMI ES60601-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60601-1, IEC/EN60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC
FDA 510(k)Oczekuje (dla radiografii ogólnej)
Dołączone akcesoriaKabel zasilający (3 m), kabel USB-A - USB-B (3 m) x 2, kabel sygnałowy DisplayPort (3 m) x 2, płyta z oprogramowaniem (RadiCS LE, instrukcja obsługi w formacie PDF, podręcznik instalacji w formacie PDF), instrukcja obsługi.
Wymiary (GIF)GIF
Gwarancja5 lat

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/alstor/domains/eizo.pl/public_html/wp-content/themes/eizo/functions.php on line 369
DokumentJęzykRozmiarPobieranie

Akcesoria, które można dokupić do monitora:

Czujnik UX2
UX2 to zewnętrzny czujnik przeznaczony do kalibracji monitorów medycznych. Wykonuje pomiary właściwości monitora (m.in. jasności i gradacji), a następnie koryguje wszelkie zmiany.
RadiCS UX2
RadiCS oferuje pełną obsługę procesu kontroli jakości monitorów, od kalibracji, po testy zgodności i niezmienności parametrów, jak również zarządzanie kalibrowanymi aktywami czy generowanie raportów z historii kalibracji. W komplecie czujnik UX2.
RadiLight
Lampa przeznaczona do monitorów medycznych RadiForce, zapobiegająca zmęczeniu wzroku w słabo oświetlonych pomieszczeniach diagnostycznych.
EIZO ScreenCleaner
Zestaw do czyszczenia ekranu EIZO ScreenCleaner.